Velkolepým obratem ve třetí periodě srazili Jihočeši v 1. lize mužstvo Frýdku-Místku

21.09.2016

Domácí duel Motoru s nováčkem z Frýdku-Místku, který je farmou bohatého Třince, dlouho vypadal dramaticky. Budějovičtí po vytrvalém dobývání a dvou tyčkách v závěru druhého dějství vyrovnali na 1:1, ale vzápětí šel soupeř znovu do vedení. Teprve nápor ve třetím dějství přinesl zlom. Čtyři krásné góly v kleci Moravanů stanovily zasloužený výsledek ve prospěch Jihočechů, jejichž bilance se rozšířila na tři vítězství v řadě.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Do branky prvoligového favorita se podruhé za sebou postavil David Gába a znovu si vedl výborně. V sedmičce obránců nadále chyběl Ján Mucha a nevešel se veterán Lukáš Zíb, což se v případě čtyřech útočných formací přihodilo také Josefu Strakovi a Davidu Kuchejdovi. Místečko v sestavě naopak zůstalo pro juniora Ondřeje Šulka, jenž se dobře doplňoval v lajně s důrazným Vladimírem Škodou a technicky disponovaným Jakubem Babkou. Příležitost konečně dostal kanadský forvard Angelo Esposito.

Nástup patřil nováčkovi soutěže, který se poprvé v historii ukázal pod střechou Budvar arény. Již na začátku 6. minuty se proti dvěma obráncům prosadil Vít Christov a bylo to 0:1. Stav zůstal stejný do 38. minuty, přestože od závěru úvodní třetiny domácí tým vyvíjel značný tlak a jeho hráči dvakrát nastřelili tyčku (Martin Mazanec od modré čáry, Angelo Esposito v přečíslení z levé strany). Teprve když kapitán Lukáš Květoň vyrazil do sóla od modré, rozsvítilo se červené světlo. Byl to „vlastenec“ od dojíždějícího Víta Christova.

Frýdecký hráč po půlminutě odčinil nechtěnou trefu za záda vlastního gólmana Juraje Šimbocha a střelou z pravého kruhu vrátil Moravanům vedení. Hráči Motoru však vytrvali v úsilí a třemi slepenými góly mezi 45. a 48. minutou otočili skóre. Hračička Jakub Babka vytěžil z bekhendové podávky Jakuba Suchánka, důsledný Miloslav Čermák zametl kotouč po nápřahu Mitche Fillmana, akci Pavla Pýchy zakončila spolupráce Jakuba Babky a Vladimíra Škody. Gólovou pečeť v 55. minutě připojil po úchvatném slalomu Lukáš Žálčík.

WSM 1. liga, 6. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Frýdek-Místek 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
38. L. Květoň, 45. Babka (J. Suchánek), 46. M. Čermák (L. Květoň, Fillman), 48. Škoda (Babka, P. Pýcha ml.), 54. Žálčík – 6. Christov (Chmielevski, Jeník), 39. Christov (Meidl).
Rozhodčí: Bejček – Beneš, Štofa.
Vyloučení: 2:5.
Využití:
0:0.
Diváků: 5 260.
ČEZ Motor: D. Gába – Fillman, Žovinec, Pavlin, P. Pýcha ml., J. Suchánek, R. Vráblík, M. Mazanec – M. Čermák, Pajić, L. Květoň, Nouza, L. Rob ml., Chovan, Žálčík, Esposito, M. Heřman, Šulek, Škoda, Babka. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 21. září.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.