Ve vyprodané Budvar aréně získali domácí třetí semifinálovou výhru s čistým kontem

19.03.2019

Nečekaně hladký vývoj semifinálové série play off Chance ligy mezi Vsetínem a českobudějovickým Motorem ve prospěch Jihočechů pokračoval po dvou úspěších na Valašsku také ve třetím souboji před vyprodanými tribunami Budvar arény, který svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera rozhodli dvěma góly ve třetí periodě, aniž by inkasovali. Jejich soupeř neskóroval ani jednou ve třetím utkání po sobě (celkové skóre 10:0 pro Motor) a ocitl se na pokraji vyřazení.

Č. BUDĚJOVICE – Na vsetínském ledě si rozdělili po jedné nule oba budějovičtí brankáři, tentokrát vychytal čisté konto Petr Kváča. Zcela právem. Předvedl řadu výborných zákroků a spoluhráči mu děkovali hlavně ve 30. minutě, kdy se nezalekl sólové jízdy Víta Jonáka při hře čtyři na čtyři, nebo v 51. minutě při soupeřově nebezpečném brejku. Domácí přišli ve 31. minutě o regulérní gól po střele Zdeňka Kutláka od modré čáry, kdy se upískl rozhodčí, přesto šel jejich výkon nahoru a ve třetí části konečně otevřeli skóre z přesilovky. Gólovou pečeť přidali do prádné klece při power play Vsetína. Utkání se příliš nepovedlo rozhodčím. Trenéři hostí odmítli přijít na tiskovku.

Chance 1. liga, semifinále play off, 3. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – VHK Robe Vsetín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
43. Karabáček (Zd. Doležal, Babka), 60. M. Čermák (Vydarený).
Rozhodčí: Kubičík, T. Micka – Lukš, Zídek.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 31:19.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – M. Jandus, Vydarený, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Kutlák – Babka, R. Přikryl, M. Čermák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, M. Heřman, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 19. března 2019.
Stav série:
3:0.
Čtvrtý zápas se uskuteční v Budvar aréně 20. března.

Druhá dvojice: Kladno – Jihlava 5:1 (celkově 2:1).

Ladislav Lhota

18. 06. 2019 Druholigoví táborští kohouti rozebírají budějovický David Servis. Po obránci Janu Radošovi získali také útočníka Jiřího Bártu. Šestadvacetiletý křídelník hrával také za Motor, Havířov, Beroun a Vajgar Jindřichův Hradec.
17. 06. 2019 Dva Jihočeši se umístili v první desítce prestižní ankety Zlatá hokejka. Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš skončil desátý, písecký odchovanec Jan Kovář byl osmý. V uplynulé sezoně spolu bojovali v barvách extraligové Plzně i v reprezentaci na světovém šampionátu v Bratislavě. Milan Gulaš zůstává v Plzni, Jan Kovář se přesouvá do švýcarského Zugu. Celkovým vítězem 51. ročníku Zlaté hokejky se stal David Pastrňák z Bostonu Bruins.
16. 06. 2019 Hokejisté prvoligového Motoru obuli kopačky a představili se divákům ve Strunkovicích nad Blanicí. Tradiční exhibice mezi Motorem a domácím Blaníkem, který účinkuje v 1. B třídě, skončila remízou 5:5, přestože domácí už vedli 5:2. Góly za budějovický tým dávali Jan Veselý 2, Lukáš Endál, Zdeněk Doležel a Pavel Novák. Sestava hostí: Šimánek - Čížek, Kachyňa, Christov, Rýpar - Hrubec, P. Novák, Zd. Doležal, Endál - J. Veselý, Holec.