Ve vyprodané Budvar aréně trestali domácí hrubé chyby kladenských Rytířů

22.11.2017

Českobudějovičtí úspěšně završili zkoušku ohněm, když v rozmezí dvou dnů naplno bodovali proti dvěma největším konkurentům v boji o účast v extraligové baráži. Na pondělní vítězství v Karlových Varech 3:2 navázali středeční domácí výhrou s kladenskými Rytíři, jimž dali v každé periodě po jednom gólu, aniž by sami inkasovali. Brankář Petr Kváča si připsal letošní čtvrtou nulu. V tabulce se Jihočeši bodově dotáhli na Vary a zůstávají druzí jen horším skóre.

Č. BUDĚJOVICE – Mužstvu Kladna se nedařilo v posledních zápasech. Proti Motoru se svěřenci Miloslava Hořavy a Pavla Patery snažili vytáhnout, jenže ke své škodě nic nevytěžili z úvodního tlaku. Naopak v 10. minutě zaplatili za chybu na útočné modré čáře, kde poslali puk na hůl Roka Pajiće. Ten našel za bukem Petra Galamboše, jehož sólová jízda skončila bekhendovou střelou pod horní tyčku. Ve dvou velkých šancích se poté neprosadil kladenský Ladislav Zikmund a další chybou hostů při rozehrávce z obranného pásma získal kotouč Václav Nedorost, který přihrál ve 26. minutě na druhý gól Michalu Bártovi.

V úvodu třetího dějství domácí bek Filip Novák ukázkově namazal soupeři, ale skóre se změnilo až o chvíli později, kdy ekvilibrista Filip Vlček vyháčkoval kladenskou obranu a švihem se trefil nad ramena klečícího brankáře Lukáše Cikánka. Ve 49. minutě jeli Středočeši Tomáš Kaut a Štěpán Bláha dva na jednoho, ztroskotali však na Petru Kváčovi. Závěr oboustranně takticky vedeného boje rozkouskovala série vyloučení. „Objektivně musím říct, že Kladno hrálo výborně. My jsme z minima vytěžili maximum,“ nechal se slyšet budějovický asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 25. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Rytíři Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
10. Galamboš (Pajić), 26. M. Bárta (V. Nedorost), 43. F. Vlček (Prokeš).
Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Hejl, Kreuzer.
Vyloučení: 8:7.
Střely na branku: 12:26.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – Kutlák, Kučný, Fillman, F. Novák, Pavlin, R. Vráblík – M. Bárta, Vampola, V. Nedorost, L. Květoň, L. Rob ml., Jonák, Prokeš, F. Vlček, M. Heřman, Mat. Toman, Pajić, Galamboš. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 22. listopadu.

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.