Ve vyprodané Budvar aréně padl Motor počtvrté s Kladnem a skončila mu sezona

20.03.2018

Semifinálová série play off WSM 1. ligy se budějovickému týmu vůbec nepovedla. Teprve za stavu 0:3 na zápasy uspěl na kladenském ledě, ale další snaha otočit nepříznivý stav přes velké úsilí byla marná. Motor po nešťastném průběhu vyplněném osudnými chybami padl i v pátém utkání, které poslalo Středočechy do baráže o extraligu. Jihočeši museli tento cíl odložit nejméně o rok. „Omlouváme se fanouškům a sponzorům, že jsme vypadli tak lehce,“ řekl kouč Marian Jelínek.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí začali na tři pětky, z jejich projevu byla patrná enormní snaha, ale hned v úvodu si vybrali pořádný kopec smůly. V 7. minutě hosté nahodili kotouč ze středního pásma na budějovickou branku a po školáckém nedorozumění mezi Petrem Kváčou a Zdeňkem Čápem otevřel skóre dojíždějící Adam Kubík. Jihočechů se zmocnila křeč a za dalších pět minut inkasovali podruhé z přečíslení dva na jednoho. Třetí gól Kladna v úvodu prostřední části padl po obrovské hrubici Miloslava Čermáka, jenž rozehrál od bočního mantinelu nesmyslně mezi kruhy na paty Václavu Nedorostovi a puk si vzal zadarmo skórující Matěj Pekr.

Do brankoviště se postavil Ondřej Bláha a na led postupně vybruslili členové čtvrtého útoku. Domácí tým se v obtížné situaci tlačil dopředu, vytvářel si šance, jenže kladenská obrana byla pozorná. Sympatické pokusy Motoru pokračovaly ve třetím dějství, ale hostům stačilo jedno přečíslení a jejich náskok byl čtyřgólový. Přece nastalo drama. Ve vlastním oslabení se zblízka prosadil Václav Nedorost, brzy nato u levé tyčky skóroval Michal Bárta. Více než tři minuty před sirénou zkusili domácí power play, ale dostali gól do prázdné klece. „Měli jsme tragický vstup. Za stavu 0:3 už bylo pozdě začínat. Znervózněli jsme, dělali jsme chyby,“ litoval Marian Jelínek.

WSM 1. liga, semifinále play off, 5. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Rytíři Kladno 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
49. V. Nedorost (Vampola), 52. M. Bárta (Pavlin, M. Novák) – 7. Kubík, 12. Kloz (Kubík, Tůma), 23. Pekr, 48. Kružík (Zikmund), 58. Štindl (Zikmund).
Rozhodčí: R. Čech, P. Přikryl – Bryška, Jiří Novák.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0.
V oslabení:1:0.
Střely na branku: 30:20.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča (23. O. Bláha) – P. Pýcha ml., Kutlák, Fillman, R. Vráblík, Pavlin, Čáp – M. Čermák, Vampola, V. Nedorost, Dostálek, L. Rob ml., Jonák, L. Květoň, Galamboš, Martin Novák, od 14. navíc M. Bárta, od 36. navíc J. Mikyska a Nejezchleb. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 20. března.
Konečný stav série: 1:4.

Ladislav Lhota

15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.