Ve Vimperku počítají s možností začít znovu chladit, pomůže-li příznivé počasí

01.01.2021


Zástupci města Vimperk, městských služeb a hokejového klubu projednali na společné schůzce 30. prosince aktuální možnosti či spíše nemožnosti provozovat sportovní aktivity v uzavřených prostorách. Došli k závěru, že v přímé souvislosti s opatřeními proti pandemii covidu-19, bude-li naše země setrvávat na čtvrtém či pátém stupni PES, bude možné vzhledem k počasí s teplotami pod nulou nebo kolem nuly přestat na zimním stadionu chladit a ušetřit tím náklady.


VIMPERK – Pokud vydrží venkovní mráz a v průběhu ledna se výrazně zlepší situace v boji s koronavirem, což by vedlo k návratu na třetí stupeň PES, bude možné znovu zapnout chlazení. Po zkušenostech s rozpouštěním ledu v jarních měsících odtává led na vimperském stadionu téměř čtyři týdny, tudíž se může určitou dobu udržet bez provozu chladicích strojů. Případně obnovený provoz umožní alespoň hokejové mládeži pustit se do tréninku na ledě. Účastníci zmíněné schůzky – za HC Vimperk jednali Pavel Předota, Jiří Horejš, David Vinš a David Šindler – se naopak shodli, že sezona již skončila pro A-tým mužů.     

(red)
(s využitím tiskové zprávy města Vimperk)


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie