Ve Vimperku otočil skóre krumlovský Slavoj a odvezl si body. Soběslav doma svalila Humpolec

06.10.2019

Dvěma zápasy se uzavřelo 3. kolo Krajské ligy mužů. Vimperk si doma neporadil s krumlovským Slavojem, přestože dvakrát vedl. V závěru pouze korigoval z přesilovky. Soběslavský Spartak naopak po boji připravil první porážku hokejistům Humpolce. V nepříliš pohledném utkání se oba soupeři vystřídali ve vedení a rozhodl teprve gól z hole obránce Josefa Matouška v 50. minutě. Čelo tabulky si drží tři neporažené týmy Pelhřimov, Český Krumlov a Strakonice.

VIMPERK / SOBĚSLAV – Po vyrovnané a trochu nervózní úvodní periodě ve Vimperku se chopili zápasové režie hráči krumlovského Slavoje a víceméně s jistotou dokráčeli k vítězství. Domácím se nevyhnuly zdravotní trable – Michal Horejš přišel o zub, Michael Švarc si zranil předloktí pravé ruky. „Ve druhé třetině ukázali Krumlovští svoji kvalitu. Byli aktivnější, více na puku, zkrátka byli lepší. Potom už si pohlídali výsledek,“ neměl důvod k jásotu vimperský asistent Pavel Předota. „Ve druhé části jsme převzali iniciativu,“ potvrdil trenér vítězného celku Vilém Migl ml. „Až na dva zbytečné fauly jsme nepustili domácí k ničemu. Ti snížili v závěru díky náhodné teči od hráčovy nohy,“ dodal.

Na soběslavském ledě se válčilo o body do poslední vteřiny. Domácímu Spartaku se podařilo uhájit těsné vítězství nad týmem Humpolce, který minutu a půl neúspěšně zkoušel hrát power play. Na přelomu druhé a třetí části udělali spartakovci několik změn v sestavě a nepustili soupeře k odpovědi na gól dosažený deset minut před závěrečnou sirénou. „Hráčům patří pochvala za bojovnost a nasazení, ale nebyl to úplně pohledný hokej,“ přiznal kouč vítězů David Pánek. „Na obou stranách padaly spíše takové nešťastné góly po odrazech. Ani jeden tým nevyčníval, bylo to vyrovnané. My jsme je přestříleli, ale v koncovce to bylo statické, bez důrazu,“ uvedl humpolecký Jiří Zour.

Krajská liga, dohrávky 3. kola:

HC Vimperk – HC Slavoj Č. Krumlov 3:5 (2:3, 0:2, 1:0)
8. R. Sitter (Bojer), 15. Bojer, 55. R. Suchánek ml. (Horejš, L. Turek) – 14. Unger (Klíma, M. Lukeš), 16. D. Svoboda (Hakl), 20. D. Svoboda (Vondřich), 26. Unger (Gallistl), 39. D. Svoboda (J. Krcho, Kadlec).
Rozhodčí: M. Matoušek – J. Beránek, Jan Kubeš.
Vyloučení: 6:9.
Využití: 1:2.
Diváků: 300.
HC Vimperk: Podskalský (39. Robl) – J. Předota, Jan Lang, L. Turek, Horejš, O. Předota – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Švarc, J. Paukner, R. Sitter, Jiří Lang, Korous, Chval. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
Č. Krumlov: Spáčil – F. Čížek, Gallistl, Břečka, D. Svoboda, Řepa – M. Lukeš, Unger, Klíma, J. Krcho, Kadlec, Vondřich, Fučík, Hakl, Vodička. Trenér Vilém Migl ml.
Hrálo se 6. října 2019.

OLH Spartak Soběslav – TJ Jiskra Humpolec 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Góly a nahrávky: 9. Žákovský (Kanov, J. Matoušek), 30. Hubáček (Laisler), 32. Píha (M. Kučera), 50. J. Matoušek (Žákovský) – 9. Prokop (Bezděk, Hurda), 22. Zadina, 39. Kulík.
Rozhodčí: F. Svoboda – Zedníková, Kreuzer.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 1:0.
Diváků: 175.
Sp. Soběslav: Křiklán (39. J. Dvořák) – Kanov, J. Matoušek, T. Tržil, Jiři Kubeš, Sládek (41. A. Čížek), Hubáček – J. Škoda, Žákovský, Hraňo, M. Kučera, Píha, Zajíc, O. Pánek, Mart. Novák (44. Slabý), Kausler. Trenér David Pánek.
J. Humpolec: D. Šťastný – Dolejš, Zadina, Šerák, Hurda, Motl, Rubner – Prokop, Bezděk, Hendrych, Mart. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Hubata, Brychta, Kulík. Trenér Jiří Zour.

19. 10. 2019 Extraliga dorostu, skupina Střed, 12. kolo: HC Tábor - Motor Č. Budějovice 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0). Góly a nahrávky: 53. Cháb (A. Eremiáš), 65. A. Eremiáš (Matašovský) – 60. Kašpar (Kalčík). Turnaj O Pohár DHL (junioři), 12. kolo: HC Litvínov - Motor Č. Budějovice 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0). Vedoucí gól Jihočechů dal v 8. minutě kapitán Michal Silný, bez asistence.
18. 10. 2019 Turnaj O Pohár DHL (junioři), 11. kolo: Piráti Chomutov - Motor Č. Budějovice 3:2 sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0). Góly a nahrávky poražených: 4. Janoch (M. Hrubec, V. Krcho), 13, Silný (J. Čížek, Schwartz). Extraliga juniorů, skupina Západ, 11. kolo: IHC Králové Písek - Slovan Ústí nad Labem 6:5 v prodl. (1:3, 2:2, 2:0 - 1:0). Góly a nahrávky domácího týmu: 11. Karbulka (Vajner, M. Novotný), 31. Krýner (Karbulka), 38. Petřík (Kocour), 41. Egert, 44. M. Novotný (Krýner), 64. Egert (Fríd).
17. 10. 2019 Extraliga dorostu, skupina Střed, 11. kolo: Motor Č. Budějovice - Technika Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Góly a nahrávky vítězného celku: 20. Kašpar (Petrásek), 58. M. Fousek (Kašpar, Petrásek). Dynamo Pardubice - HC Tábor 4:2 (1:1, 2:1, 1:0). Góly a nahrávky poražených: 18. A. Eremiáš (Kundrát, Cháb), 40. Souš (A. Eremiáš, Kundrát).