Ve svižné přípravě s akademiky platil David Servis za zbytečné hrubky v obraně

08.01.2019

Univerzitní výběr České republiky, který se připravuje na Světovou univerziádu v ruském Krasnojarsku (26. února – 13. března), absolvoval podruhé za sebou jednodenní kemp na českém jihu a zakončil ho přípravným duelem. Tři dny před koncem uplynulého roku se akademici představili v Písku, kde porazili domácí druholigový tým 7:2. Tentokrát se v Budvar aréně poměřili s David Servisem a šťastně zvítězili 3:2 gólem dvě vteřiny před koncem prodloužení.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí trenéři prostřídali gólmany Davida Němce a Vlastimila Marka, kteří ve 2. lize zatím nedostali mnoho příležitostí. Vyzkoušeli i několik dalších méně nasazovaných hráčů a rekonvalescenta Jana Trummera ml. Volno naopak dostal stěžejní bek Lukáš Kříž. V týmu hostí se objevili také hráči jihočeských klubů – obránce Jan Turek, útočníci Martin Koupal, Jakub Volf (všichni Písek) a David Blažek (Tábor). Nenaskočil písecký David Matějka, který už má nominaci na univerziádu téměř jistou. Hrálo se v rychlém tempu a servismani dvakrát vedli, ale v závěru ztratili výsledek. „Soupeř mohl slavit díky dvěma našim hrubým chybám v obraně,“ smutnil asistent Jiří Fedur.

Přípravné utkání:

HC David Servis – Univerzitní výběr České republiky 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly a nahrávky:
J. Doktor (Jiří Bárta), 21. Škopek (J. Doktor) – 18. Arnošt (Hložánek), 55. Arnošt (Hložánek), 65. Kozák.
Rozhodčí: F. Svoboda – Zíka, Mart. Šesták.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 0:0.
Diváků: 60.
D. Servis: D. Němec (31. Vl. Marek) – Grauer, D. Dudáček, Petr Procházka, Škopek, J. Kříž, Radoš – R. Šulčík, Jan Bárta, Ferebauer, Jiří Bárta, J. Doktor, Sumerauer, Tejko, Kronus, Rolínek, Trummer ml., Jiří Kubeš. Trenéři Milan Kupka, Jiří Fedur a Tomáš Vak.
Univerzitní výběr: Pirs (31. Horváth) – Bezděk, Bail, Adamík, L. Vácha, Turek, Spurný – Hložánek, Arnošt, Kolouch, Krudenc, Smrčka, Blažek, Gola, Pulkrab, Kozák, J. Volf, Koupal, A. Jonák. Trenéři Jaroslav Liška a Oldřich Kališ.
Hrálo se 7. ledna 2019.  

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 06. 2019 Druholigoví táborští kohouti rozebírají budějovický David Servis. Po obránci Janu Radošovi získali také útočníka Jiřího Bártu. Šestadvacetiletý křídelník hrával také za Motor, Havířov, Beroun a Vajgar Jindřichův Hradec.
17. 06. 2019 Dva Jihočeši se umístili v první desítce prestižní ankety Zlatá hokejka. Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš skončil desátý, písecký odchovanec Jan Kovář byl osmý. V uplynulé sezoně spolu bojovali v barvách extraligové Plzně i v reprezentaci na světovém šampionátu v Bratislavě. Milan Gulaš zůstává v Plzni, Jan Kovář se přesouvá do švýcarského Zugu. Celkovým vítězem 51. ročníku Zlaté hokejky se stal David Pastrňák z Bostonu Bruins.
16. 06. 2019 Hokejisté prvoligového Motoru obuli kopačky a představili se divákům ve Strunkovicích nad Blanicí. Tradiční exhibice mezi Motorem a domácím Blaníkem, který účinkuje v 1. B třídě, skončila remízou 5:5, přestože domácí už vedli 5:2. Góly za budějovický tým dávali Jan Veselý 2, Lukáš Endál, Zdeněk Doležel a Pavel Novák. Sestava hostí: Šimánek - Čížek, Kachyňa, Christov, Rýpar - Hrubec, P. Novák, Zd. Doležal, Endál - J. Veselý, Holec.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web