Ve speciálních dresech pro Arpidu se Motor doma neprosadil proti bojovné Olomouci

23.12.2021


Pár hodin před začátkem vánočních svátků se dohrávalo 34. kolo Tipsport extraligy zbývajícimi pěti zápasy. Hokejisté budějovického Motoru oblékli speciální dresy bez reklam určené k dražbě ve prospěch centra Arpida. Slušivá bílá sada s červenožlutými ornamenty jim však nepřinesla štěstí. Po dvou vítězstvích se sklonili před bojovným soupeřem semknutým kolem hvězdného útočníka Davida Krejčího a skvělého brankáře Branislava Konráda.


Č. BUDĚJOVICE – Pouhých jednačtyřicet vteřin od úvodního buly se trestuhodně rozevřela domácí obrana a dva hráči Olomouce jeli sami na Dominika Hrachovinu – u pravé tyčky úspěšně zakončil David Krejčí. Jihočeši srovnali ve výborně sehrané přesilovce, ranou bez přípravy se prosadil Jindřich Abdul. Za necelou minutu však chybující defenzivu Motoru potrestal druhým gólem Silvester Kusko. Ve třetí části měl dvě velké šance Milan Gulaš, neuspěl ani Martin Beránek při sólu na Branislava Kondráda, jenž chytal poprvé od letního zranění a byl strůjcem vítězství Hanáků. Pečetící gól dali hosté při power play domácích. „Chybělo nám trochu štěstí,“ řekl kouč Jaroslav Modrý.     

Tipsport extraliga, 34. kolo:

Motor Č. Budějovice – HC Olomouc 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly a nahrávky:
27. Abdul (Štencel, Zd. Doležal) – 1. D. Krejčí (V. Tomeček), 28. Kusko (J. Knotek, Klimek), 60. J. Káňa II (Klimek).
Rozhodčí:
Šír, Gebauer – M. Sýkora, Hlavatý.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 1:0.
Diváků: 1 000.
Střely na branku: 29:27. 
Nejlepší hráči: Jindřich Abdul – Jan Knotek.
Motor: Hrachovina – Piskáček, Šenkeřík, Bučko, Bindulis, R. Vráblík, Štencel – Gulaš, Pech, Holec – Zd. Doležal, J. Novotný, Abdul – Valský, J. Ondráček, Vondrka – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři Jaroslav Modrý, Patrik Martinec a Roman Fousek.
Hrálo se 23. prosince 2021.   

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie