Ve frýdecké Polárce zmrznul Motor počtvrté. Náskok v čele tabulky se ztenčil na dva body

03.02.2018

Na ledě loňského nováčka WSM 1. ligy se budějovickému týmu nedaří. Ve Frýdku-Místku padl počtvrté v řadě, z haly Polárka ještě nepřivezl ani bod. Nic nebylo Jihočechům platné, že vedli v 5. minutě 2:0. Do první pauzy bylo srovnáno a před druhou přestávkou je dvěma góly srazil Filip Bajtek. Ve třetím dějství sice hosté snížili, ale vyrovnat se jim nepodařilo ani v power play. Druhé Karlovy Vary zkrátily jejich náskok na dvoubodový.

FRÝDEK-MÍSTEK – Slezanům chyběla trojice zraněných borců, nasadili však Michala Kovařčíka, posilu z extraligového Třince. Do branky Motoru se poprvé v sezoně postavil Ondřej Bláha, který se vrátil z hostování v Havířově. Jako dvojka byl připravený David Gába. Po zdravotní odmlce naskočil do obrany kapitán týmu Zdeněk Kutlák, neobjevila se však dvojice Žiga Pavlin – Pavel Pýcha. První zahájil přípravu na ZOH se slovinskou reprezentací, druhý pomáhal druholigovému Táboru. Odpočívali forvardi Petr Vampola, Vlastimil Dostálek a Vít Jonák.

Po přihráve Lukáše Květoně od zadního mantinelu otevřel skóre Luboš Rob ml., zakrátko se v přesilovce trefil Zdeněk Kutlák. Vedení nevydrželo Jihočechům ani do konce úvodního dějství. Po dvou třetinách prohrávali 2:4, když ve 30. minutě neproměnil trestné střílení Peter Galamboš. V závěru hosté vyvinuli tlak, z dorážky snížil Roman Vráblík, ale dramatické minuty před třetí sirénou už nepřinesly změnu. „Zápas byl z obou stran rychlý a slušný. Jsme zklamaní, prohráli jsme si to sami hrubými chybami,“ konstatoval trenérský asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 46. kolo:

HC Frýdek-Místek – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
11. Klimša (Kvasnica, Martynek), 16. Kuťák (Klimša, Pastor), 37. Bajtek (Przybyla, Štumpf), 40. Bajtek TS – 2. L. Rob ml. (L. Květoň, M. Čermák), 5. Kutlák (Nejezchleb, J. Mikyska), 48. R. Vráblík (L. Květoň, J. Mikyska).
Rozhodčí: Veinfurter, T. Veselý – Poruba, R. Špringl.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 27:19.
Diváků: 1 386.
ČEZ Motor: O. Bláha – Kučný, Kutlák, Fillman, F. Novák, Čáp, R. Vráblík – M. Heřman, Pajić, V. Nedorost, Nejezchleb, J. Mikyska, F. Vlček, M. Čermák, L. Rob ml., L. Květoň, M. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 3. února.

(red)

14. 11. 2018 Jednadvacetiletý útočník Tomáš Guman, jenž prošel dorostem a juniorkou Motoru Č. Budějovice a v období 2015 až 2017 si připsal na padesát startů za prvoligové áčko pod Černou věží, v minulých dnech odešel ze Znojma, kde od předchozí sezony hrál EBEL, do prvoligové Poruby.
13. 11. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 16. kolo: Motor Č. Budějovice - Dukla Jihlava 3:2 (0:1, 2:0, 1:0 - P 0:1). Góly a nahrávky Jihočechů: 25. Škola (J. Čížek), 38. Vaculík (D. Dudáček), 60. V. Krcho v oslabení čtyři na pět.
12. 11. 2018 Regionální liga juniorů, nadstavbová část: IHC Písek - HC Tábor 6:4 (3:3, 0:1, 3:0). Góly a nahrávky: 1. Hora (Novotný, Houdek), 11. Novák (Novotný, V. Šuhaj), 19. Novák (V. Šuhaj), 46. Houdek (Kacbunda, Fríd), 48. Tampier (Přibyl), 55. Novotný (Novák) - Bednář 2, Knobloch, Růžička.