Ve 2. lize zůstane díra po David Servisu. Mrzí mě to strašně, říká dosavadní kapitán Roman Šulčík

28.08.2020


Čtyři sezony tvořil českobudějovický David Servis spolu s týmy Písku a Tábora jihočeskou enklávu ve 2. lize. Servismani se roku 2016 vyhoupli z Krajské ligy do třetí nejvyšší celostátní soutěže, kde nahradili padající Vajgar Jindřichův Hradec. Nepatřili ke špičce, ale byli oživením soutěže. Loni dokonce vrátili fanouškům na led Václava Prospala. Letos budou chybět. Dali si pauzu.


Č. BUDĚJOVICE – V uplynulém ročníku se mužstvo David Servisu ze šesté příčky druholigové skupiny Střed probojovalo do předkola play off. Svěřenci Milana Kupky a Jiřího Fedura stihli odehrát tři zápasy, než koronavirová krize předčasně stopla hokejovou sezonu. „Prakticky od té doby obklopovalo náš klub plno nejasností spojených s otázkou, kde budeme působit nadále. Připadalo mi, že v Hokejovém centru Pouzar jsme nežádoucí subjekt,“ ohlíží se kapitán týmu Roman Šulčík, jenž prožil v barvách servismanů náročnou cestu za postupem do 2. ligy a tři poslední ligové sezony. (Zajímavost: Budějovický Motor měl za zády městskou konkurenci na takové úrovni poprvé od roku 1950.)

Na jaře a počátkem aktuálního léta provázela hokejisty David Servisu obava o budoucnost. Potom se dostalo mužstvu ujištění, že bude hrát. Na srpen byly potvrzené pronájmy ledu v Hokejovém centru Pouzar, jak naplánoval a požadoval nový hlavní kouč Jan Trummer st. Následně však přišlo majiteli klubu Jaroslavu Davidovi e-mailem oznámení, že v září je potvrzený jeden trénink týdně. Pokud nebude hrát univerzitní celek Black Dogs nebo čerstvě založený HC Samson v Krajské lize, mohou být dva tréninky. „To je pro 2. ligu absolutně nepředstavitelné. To prostě nelze,“ konstatuje rezolutně čtyřiatřicetiletý křídelník.

Stačila by snaha několika lidí

Servismani se nechtěli vzdát a hledali skulinky v přetížené Budvar aréně. Jejich snahu podporoval i trenér extraligového Motoru Václav Prospal, který byl znovu připravený ve chvílích případného volna naskočit do zápasů za druholigový tým. „Vypadalo to, že bychom v Budvar aréně sehnali dva tréninky týdně. Bez vlastní šatny, ale zvolna jsme se smiřovali s tím, že bágly budeme tahat domů. Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve se stala informace, že tady nemůžeme hrát zápasy. To byl konec. Pan David mi zavolal, ať oznámím všem klukům, že se ruší sezona. Zároveň mě ujistil, že celý rok budeme intenzivně pracovat na tom, abychom znovu naskočili do 2. ligy,“ popisuje kapitán.  

Zavládla pochopitelná frustrace. A zřejmě to byl důvod, proč zástupci David Servisu nereagovali na zmeškané hovory a neposkytli oficiální vyjádření. Údajně nedošlo ani k prodeji druholigové licence do Moravských Budějovic, druhá strana podle zákulisních informací ztratila zájem. „Strašně mě mrzí, co se stalo,“ říká upřímně Roman Šulčík. „Jádro mužstva bylo výborné, všichni jsme žili pro tu ligu. Vždyť je třetí v republice a něco znamená. Reprezentovali jsme v ní město a kraj. Bohužel, asi si tady nepřejeme jeden druhému. Pevně jsem přesvědčený, že při snaze několika lidí by v Budějovicích mohla fungovat extraliga, 2. liga i Krajská liga ve vzájemné návaznosti,“ tvrdí.

Kolem hlavy dosavadního lídra David Servisu okamžitě zasvištělo laso od regionálních konkurentů z Písku a Tábora. „Nabídky jsem odmítl z rodinných důvodů. Nechci nikam dojíždět,“ vysvětluje Roman Šulčík, jenž nakonec míří do Slavoje Český Krumlov, kde již strávil sezonu 2016–17. Spolu s ním za stejné mužstvo budou hrát Krajskou ligu Jiří Ferebauer, Jakub Marek, Petr Škopek, Jan Trummer ml. a Tomáš Vak. Kam se vypravili další servismani? Dres Tábora oblékne Miroslav Tejko (na zkoušce zde kvůli přetlaku v kádru neuspěl Dominik Pecka), za Písek nastoupí Martin Hauser, Daniel Dudáček, Vojtěch Krcho a Michal Silný. Obranu HC Samson zpevní Vladimír Sičák, za Hlubokou si zachytá Vlastimil Marek.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
18. 09. 2020 Vedení HC Vimperk krátce před startem Krajské ligy mužů získalo posilu. Do týmu přichází třicetiletý vimperský odchovanec Jaroslav Šaršok, univerzální hráč schopný nastupovat v obraně i útoku. Loňskou sezonu zahájil v barvách druholigového Písku, zbytek strávil na německém ledě. Během kariéry prošel řadou klubů od mládeže Motoru přes Tatranské Vlky Poprad a jejich tehdejší áčko v KHL po týmy ve Švédsku, Maďarsku, Polsku či Anglii.
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
18. 09. 2020 Disciplinární komise Českého hokeje pod vedením Viktora Ujčíka řešila dvě provinění budějovického forvarda Víta Christova v utkání 1. kola extraligy proti Hradci Králové. Trest na 5 minut + do konce za podkopnutí protihráče uznala komise jako adekvátní a ukončila další řízení v tomto bodu. Naopak vulgární urážky, které Vít Christov adresoval hlavnímu rozhodčímu po inkasování výše uvedeného trestu, ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši pět tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie