Václav Prospal odkrývá jména asistentů: Aleš Totter, František Bombic, Stanislav Hrubec

14.04.2018

Nový hlavní kouč prvoligového Motoru Václav Prospal si aktuálně plní povinnosti na reprezentační střídačce před nadcházejícím světovým šampionátem. Jeho kluboví svěřenci zahájí v pondělí 16. dubna první část letní přípravy, tudíž nastal nejvyšší čas ke zveřejnění jmen trenérských asistentů, kteří si zatím vezmou českobudějovické hokejisty na povel. Budou to Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec. Seznam ještě není kompletní.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Realizační tým ČEZ Motoru pro sezonu 2018 – 19 zatím doplnili výše uvedení odborníci. Václav Prospal sestavuje trenérské kolegium velice uvážlivě. V roli asistenta přichází na střídačku Aleš Totter, pokračovat bude kondiční trenér František Bombic a trenér brankářů Stanislav Hrubec. „Vybíral jsem si lidi, o kterých vím, že hokej milují, tráví na zimáku spoustu času a sdílí se mnou stejný pohled na to, jak bychom chtěli hrát,“ komentuje Václav Prospal svoji volbu.

Nejméně známý pod Černou věží je Aleš Totter, který v úvodu ročníku 2013 – 14 vedl juniory Motoru. Odešel však za nabídkami k týmům dospělých. Pracoval na střídačkách Chomutova, Havlíčkova Brodu, druholigových Letňan a naposledy od února letošního roku v polské Polonii Bytom. „Když jsem se v roce 2013 připravoval ještě jako hráč na možný návrat do NHL, absolvoval jsem řadu tréninkových jednotek pod Alešem, který vedl budějovickou juniorku. Je to nesmírně kvalitní trenér, poctivý, pracovitý, miluje hokej a má na něj stejný pohled jako já. Zůstali jsme v kontaktu a jsem moc rád, že přijal moji nabídku ke spolupráci,“ pochvaluje si Václav Prospal.  

Šestačtyřicetiletý Aleš Totter figuroval v trenérském štábu chomutovských Pirátů při postupu do extraligy a může zúročit tehdy nabyté zkušenosti. Jakou pozici dostane v Motoru? „Konkrétně to vykrystalizuje, až bude realizační tým kompletní. Každopádně Aleš výborně čte hru, ať vlastního týmu, nebo soupeře. Zvládne koučovat obránce, oslabení, umí velmi dobře pracovat s videem. Využijeme všechny jeho přednosti,“ doplňuje čerstvý šéf prvoligové střídačky.

Angažují externistu a dalšího asistenta

Kondičním trenérem A-týmu zůstává František Bombic, s nímž se Václav Prospal seznámil, když jako hráč přes léto doma ladil formu na zámořská kluziště. „Franta dostane obrovský prostor během letní přípravy, což tady dosud nebylo. Trenéři vesměs prosazovali svůj styl trénování, ale já to vidím tak, že Franta bude mít pod sebou velkou skupinu zejména mladších hráčů, kteří potřebují specifickou kondiční péči, a tu jim dáme jeho prostřednictvím,“ předkládá svoji vizi bývalý reprezentant a mistr světa.

V minulé sezoně začal František Bombic pracovat rovněž na videopřípravě. „Toho chci využít a poznat jeho práci i v tomto směru. Jeho čas bude také před a po tréninku, kdy je třeba s hráči pracovat. Vybral jsem si ho také proto, že vím, jak je pracovitý a kolik tráví času na zimáku,“ zdůrazňuje Václav Prospal. Externistou pro letní kondiční přípravu bude navíc Tomáš Cibulka, který na letním drilu už nějaký čas spolupracuje například s exbudějovickým Lukášem Sedlákem, nyní hráčem Columbusu Blue Jackets.

Brankáře si ponechá v portfoliu Stanislav Hrubec. Ujal se jich v uplynulém ročníku. „To je další výborný chlap, který miluje svou práci. Umí brankáře připravit, výborně s nimi komunikuje. Jsem přesvědčený, že je člověkem na svém místě. Ve spolupráci s Edou Turkem vytvoří pro gólmany bezesporu vynikající podmínky pro tréninky i zápasy,“ uzavírá Václav Prospal. Realizační tým prvoligového Motoru ještě není kompletní. Doplní ho minimálně jeden asistent, o jehož angažování se jedná. Příprava první části týmu začne v pondělí 16. dubna pod vedením dvojice Aleš Totter – František Bombic.

(tom, lho)Krátké zprávy
23. 03. 2019 Hokejisté TJ Hluboká nad Vltavou Knights v závěru sezony doplatili dvojnásob na nepřízeň počasí. V domácí Kuki aréně pod širým nebem nemohli odehrát druhý semifinálový duel proti Lokomotivě Veselí nad Lužnicí a komtumační výsledek 0:5 pro ně znamenal vyřazení, navíc jim jihočeská disciplinárka dodatečně vyměřila finanční postih ve výši jeden tisíc korun za nesehrané soutěžní utkání.
22. 03. 2019 Kvalifikace o postup do extraligy juniorů, 2. zápas: Slovan Ústí nad Labem - IHC Písek 4:5 (1:2, 2:0, 1:3). Góly a nahrávky vítězného celku: 5. Brož, 19. V. Šuhaj (M. Novotný), 51. Lamač (Fríd), 58. Stauber (V. Šuhaj, Houdek), 60. Stauber (M. Novotný). Jihočeši zůstali nadále bez porážky.
22. 03. 2019 Fanoušky na českém jihu čeká velký hokejový svátek v podobě rozhodujicího finálového utkání play off Krajské ligy mužů mezi Lokomotivou Veselí nad Lužnicí a Vajgarem Jindřichův Hradec. Hrát se bude u břehu Lužnice v sobotu 23. března od 18 hodin.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web