V úvodu 2. ligy zabral naplno jen Tábor. Písek získal bod, D. Servis dostal výprask od favorita

14.09.2017

Druholigová skupina Střed má za sebou letošní premiéru. V 1. kole se představila kompletní trojice jihočeských účastníků, z nichž pouze Tábor bodoval naplno, když na domácím ledě vydřel vítězství nad pelhřimovskými Ledními Medvědy. Doma nastoupil i Písek, který si po špatném začátku s Moravskými Budějovicemi vynutil prodloužení a nájezdy, úspěšnější však byli nakonec hosté. Budějovický David Servis utrpěl debakl od favorita v Havlíčkově Brodě.

TÁBOR / PÍSEK / H. BROD – Táborští před svým publikem brzy prohrávali. Mezi 7. a 16. minutou sice otočili skóre, ale do šaten šli “kohouti“ i Medvědi za stavu 2:2. Teprve od druhého dějství se výsledek držel na straně domácích, kteří však v polovině úvodní třetiny ztratili zkušeného beka Kamila Černého (rameno). „Těší nás tři body, ale nejsme spokojení s hrou. Trpěli jsme strašně špatnou organizací v obraně. Takhle bychom nemohli bodovat pravidelně. Kluci hodně chtěli a bojovali, ale postrádali disciplínu v dodržování taktiky,“ postěžoval si hlavní kouč Tomáš Matušík.

Mladý písecký tým vyrukoval proti Moravským Budějovicím se třemi obranami a desítkou útočníků, mezi nimiž nechyběl pendl z Motoru Jakub Doktor, ani milevský Václav Pouch. Sotva Jihočeši vyrovnali na 1:1, dostali po patnácti vteřinách druhý gól. Zabrali teprve za stavu 1:3 a dotáhli se na remízu. V prodloužení trefil Martin Koupal tyčku. Nájezdy zvládli lépe hosté. „Po druhé třetině, kdy jsme byli zakřiknutí, jsme zkusili jít na riziko a díky aktivnímu napadání jsme srovnali stav. Kluci to nezabalili a ukázali charakter. Škoda třech obrovských šancí v nastaveném čase,“ litoval trenér David Míka.

Budějovičtí servismani vyfasovali hned na startu mistrovských bojů nejtěžšího soupeře a hlavního adepta na postup do 1. ligy, jímž jsou havlíčkobrodští Bruslaři. Jihočeši s několika zkušenými hráči v čele se Štěpánem Hřebejkem se vůbec neprosadili a ze stadionu v Kotlině si odvezli sedmigólový nářez. Přitom brankář Milan Dudáček ještě odvrátil nejednu další pohromu. „Domácí nám ukázali, že mají opravdu silný mančaft. My jsme zaspali začátek a od stavu 0:3 už jsme těžko vzdorovali. Byli jsme všude o krok později a soupeř trestal každou naši chybu,“ řekl za poražené Jiří Fedur.

2. liga, skupina Střed, 1. kolo:

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
7. J. Matušík (Urbanec, K. Černý), 16. Prokeš (Andres), 29. Andres (Prokeš), 32. R. Heřman (J. Matušík), 53. R. Heřman (Andres, Prokeš), 59. J. Matušík – 2. Martin Hadrava (Adam, Kaminskij), 20. Plachý (Kopic, Vysloužil), 46. Kaminskij (Martin Hadrava, Marek Hadrava).
Rozhodčí: St. Mertl – Vavruška, J. Mertl.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 2:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 1 358.
HC Tábor: Klestil – Kachyňa, Tesař, Raiterman, K. Černý, Marcel Dvořák, T. Černý, Duben – Andres, Prokeš, R. Heřman, Urbanec, J. Matušík, Seidl, J. Březina, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 13. září.

IHC Písek – HC Moravské Budějovice 3:4 sn (1:2, 0:1, 2:0 – 0:0)
19. Rod (Červinský), 44. Pouch (Ciboch), 58. M. Hřebíček (Vl. Hanus, J. Doktor) – 10. Pucher (L. Havel), 15. Kusý (Horký), 30. L. Havel (Pucher), rozh. nájezd Kusý.
Rozhodčí: Hornáček – Marek, Kučera.
Vyloučení: 3:8.
Diváků: 220.
IHC Písek: Štekr – M. Hřebíček, Vl. Hanus, Herr, Suda, Červinský, Turek – Polata, J. Doktor, Vlk, Fr. Bárta, Koupal, Ciboch, Rod, L. Drda, Jiřinec, Pouch. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.

BK Havlíčkův Brod – HC David Servis 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
8. Přidal (Třetina, Havlík), 15. Třetina TS, 19. Voříšek (Kulhánek, Vala), 25. T. Semrád (Endál, Ludvík), 34. Přidal (T. Semrád, Třetina), 50. Voříšek (Šuhaj, Kulhánek), 54. T. Semrád (Vašíček, Přidal).
Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Komínek.
Vyloučení: 3:7.
Využití: 2:0.
Diváků: 696.
D. Servis: M. Dudáček – Žáček, Macháček, L. Kříž, Michal, Radoš, Babčuk, Škopek – R. Šulčík, Mrkvička, Ferebauer, Zayml, Trummer, Hřebejk, Stodolovský, Sumerauer, D. Bílek, od 21. D. Svoboda, od 41. J. Volf. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.