V úvodu 2. ligy zabral naplno jen Tábor. Písek získal bod, D. Servis dostal výprask od favorita

14.09.2017

Druholigová skupina Střed má za sebou letošní premiéru. V 1. kole se představila kompletní trojice jihočeských účastníků, z nichž pouze Tábor bodoval naplno, když na domácím ledě vydřel vítězství nad pelhřimovskými Ledními Medvědy. Doma nastoupil i Písek, který si po špatném začátku s Moravskými Budějovicemi vynutil prodloužení a nájezdy, úspěšnější však byli nakonec hosté. Budějovický David Servis utrpěl debakl od favorita v Havlíčkově Brodě.

TÁBOR / PÍSEK / H. BROD – Táborští před svým publikem brzy prohrávali. Mezi 7. a 16. minutou sice otočili skóre, ale do šaten šli “kohouti“ i Medvědi za stavu 2:2. Teprve od druhého dějství se výsledek držel na straně domácích, kteří však v polovině úvodní třetiny ztratili zkušeného beka Kamila Černého (rameno). „Těší nás tři body, ale nejsme spokojení s hrou. Trpěli jsme strašně špatnou organizací v obraně. Takhle bychom nemohli bodovat pravidelně. Kluci hodně chtěli a bojovali, ale postrádali disciplínu v dodržování taktiky,“ postěžoval si hlavní kouč Tomáš Matušík.

Mladý písecký tým vyrukoval proti Moravským Budějovicím se třemi obranami a desítkou útočníků, mezi nimiž nechyběl pendl z Motoru Jakub Doktor, ani milevský Václav Pouch. Sotva Jihočeši vyrovnali na 1:1, dostali po patnácti vteřinách druhý gól. Zabrali teprve za stavu 1:3 a dotáhli se na remízu. V prodloužení trefil Martin Koupal tyčku. Nájezdy zvládli lépe hosté. „Po druhé třetině, kdy jsme byli zakřiknutí, jsme zkusili jít na riziko a díky aktivnímu napadání jsme srovnali stav. Kluci to nezabalili a ukázali charakter. Škoda třech obrovských šancí v nastaveném čase,“ litoval trenér David Míka.

Budějovičtí servismani vyfasovali hned na startu mistrovských bojů nejtěžšího soupeře a hlavního adepta na postup do 1. ligy, jímž jsou havlíčkobrodští Bruslaři. Jihočeši s několika zkušenými hráči v čele se Štěpánem Hřebejkem se vůbec neprosadili a ze stadionu v Kotlině si odvezli sedmigólový nářez. Přitom brankář Milan Dudáček ještě odvrátil nejednu další pohromu. „Domácí nám ukázali, že mají opravdu silný mančaft. My jsme zaspali začátek a od stavu 0:3 už jsme těžko vzdorovali. Byli jsme všude o krok později a soupeř trestal každou naši chybu,“ řekl za poražené Jiří Fedur.

2. liga, skupina Střed, 1. kolo:

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
7. J. Matušík (Urbanec, K. Černý), 16. Prokeš (Andres), 29. Andres (Prokeš), 32. R. Heřman (J. Matušík), 53. R. Heřman (Andres, Prokeš), 59. J. Matušík – 2. Martin Hadrava (Adam, Kaminskij), 20. Plachý (Kopic, Vysloužil), 46. Kaminskij (Martin Hadrava, Marek Hadrava).
Rozhodčí: St. Mertl – Vavruška, J. Mertl.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 2:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 1 358.
HC Tábor: Klestil – Kachyňa, Tesař, Raiterman, K. Černý, Marcel Dvořák, T. Černý, Duben – Andres, Prokeš, R. Heřman, Urbanec, J. Matušík, Seidl, J. Březina, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 13. září.

IHC Písek – HC Moravské Budějovice 3:4 sn (1:2, 0:1, 2:0 – 0:0)
19. Rod (Červinský), 44. Pouch (Ciboch), 58. M. Hřebíček (Vl. Hanus, J. Doktor) – 10. Pucher (L. Havel), 15. Kusý (Horký), 30. L. Havel (Pucher), rozh. nájezd Kusý.
Rozhodčí: Hornáček – Marek, Kučera.
Vyloučení: 3:8.
Využití: 0:0.
Diváků: 220.
IHC Písek: Štekr – M. Hřebíček, Vl. Hanus, Herr, Suda, Červinský, Turek – Polata, J. Doktor, Vlk, Fr. Bárta, Koupal, Ciboch, Rod, L. Drda, Jiřinec, Pouch. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.

BK Havlíčkův Brod – HC David Servis 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
8. Přidal (Třetina, Havlík), 15. Třetina TS, 19. Voříšek (Kulhánek, Vala), 25. T. Semrád (Endál, Ludvík), 34. Přidal (T. Semrád, Třetina), 50. Voříšek (Šuhaj, Kulhánek), 54. T. Semrád (Vašíček, Přidal).
Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Komínek.
Vyloučení: 3:7.
Využití: 2:0.
Diváků: 696.
D. Servis: M. Dudáček – Žáček, Macháček, L. Kříž, Michal, Radoš, Babčuk, Škopek – R. Šulčík, Mrkvička, Ferebauer, Zayml, Trummer, Hřebejk, Stodolovský, Sumerauer, D. Bílek, od 21. D. Svoboda, od 41. J. Volf. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.

22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.