V Telči byla lepší táborská rezerva. Humpolec zdolal Soběslav, Radomyšl skolila Pelhřimov B

08.12.2018

Trojice sobotních zápasů nakrojila program 13. kola Krajské ligy mužů. Táborská rezerva si dojela pro jasné vítězství rozdílem čtyř gólů do Telče. Mnohem dramatičtěji se vyvíjelo skóre v Humpolci, kde domácí pečetili výhru 4:2 nad Soběslaví necelé čtyři minuty před třetí sirénou, a také na píseckém ledě. Tam domácí Sokol Radomyšl v 9. minutě prohrával s béčkem Pelhřimova 1:4, dokázal však otočit na konečných 8:4. Oba týmy se představily s hrajícími trenéry.

TELČ / HUMPOLEC / PÍSEK – V Telči se poměřily týmy, které mohou jen tajně uvažovat o účasti v play off. Vysněnému cíli se reálněji přiblížili „kohouti“ z Tábora, neboť od začátku dirigovali vývoj zápasu na útulném telčském stadionu. Po dvou třetinách vedli 4:0 a nemuseli příliš pochybovat o úspěchu. Dvěma góly a nahrávkou se blýskl junior Jonáš Adamec. „V úvodu jsme byli bezkrevní. První střelu na branku jsme vyslali až někdy v 11. minutě. Katastrofa. Potom se to trochu zvedlo, ale srazil nás třetí inkasovaný gól,“ líčil domácí kustod Lukáš Báchor. „Šli jsme do zápasu koncentrovaně a celý tým zaslouží pochvalu,“ nemusel zacházet do podrobností táborský kouč Štěpán Kadilák st.

Atak na první osmičku začali brát vážně také borci z Jiskry Humpolec. Hodili za hlavu prachbídný začátek sezony, čtvrtým vítězstvím v řadě dostali v tabulce pod sebe aktuálního soupeře Spartak Soběslav a vyskočili na devátou příčku. Trošku si však na domácím kluzišti sami komplikovali cestu za třemi body. „Hrajeme líp ve čtyřech, než v pěti,“ poukázal trenér Jiří Zour na dva góly dosažené v oslabení. „V pěti moc vymýšlíme, chybí nám přímočarost. Dnes to byl nehezký hokej s nepřesným rozhodčím, který asi trochu poškodil hosty,“ dodal. „Zaplatili jsme za propad ve druhé části, kdy jsme nabídli soupeři dva góly,“ doznal soběslavský kouč David Pánek. Pochválil však juniorského brankáře Jakuba Balouna.

Na písecký led vyjely týmy s hrajícími trenéry, navíc jmenovci. Sokol Radomyšl dirigovaný Radkem Hovorou a rezerva Pelhřimova pod taktovkou Radka Šády. Start druhého z nich si vynutila nouze, neboť Lední Medvědi nemohli vedle marodů počítat ani s účastí pendlů z druholigového áčka. Sokolové bleskově skórovali díky přeškolenému útočníkovi Pavlu Procházkovi, potom však čtyřikrát udeřil dvanáctičlenný soubor z Vysočiny. Domácí nakonec dospěli k vítězství i zásluhou nabrusleného juniora Matěje Frída (1 + 4). „Matěj byl naším nejlepším hráčem,“ zdůraznil vedoucí týmu Jaromír Šíp. „Děláme věci, které se ani nedají pochopit,“ vydýchával se Radek Šáda.

Krajská liga, 13. kolo:

SK Telč – HC Tábor B 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
43. Jak. Prášek – 11. Adamec (R. Ježek), 18. Adamec (Pípal, R. Ježek), 28. Pospíchal (T. Kratochvíl), 37. Pípal (Adamec), 58. Prštický (Mart. Novák).
Rozhodčí: Kraval – Knor, T. Müller.
Vyloučení: 5:5, navíc T. Havlík (Telč) 10 minut.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 196.
SK Telč: Vacek – P. Prokop, D. Šebesta, Rubner, Tušer, T. Havlík, Taras – Kotrba, Lander, Nohava, Šalanda (34. Hejl), Bína, Smejkal, Sokolík, Jak. Prášek, Berka. Trenéři Josef Prášek a Lukáš Hauzar.
Tábor B: Mich. Novák – Růžek, Duben, F. Hubáček, T. Hošek, P. Hošek, Bouška – Adamec, R. Ježek, Pípal, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Prštický. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Hrálo se 8. prosince.

TJ Jiskra Humpolec – OLH Spartak Soběslav 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
10. Brychta, 18. Hubata (Dolejš, Brychta), 34. Hynek, 59. Daňhel (Mart. Jelínek, T. Dvořák) – 7. Hraňo (Hák), 43. Hák (Chalupský, J. Matoušek).
Rozhodčí: Trnka – P. Bělohlav, M. Matoušek.
Vyloučení: 9:10, navíc Hurda (Humpolec) 5 minut + do konce, J. Matoušek (Soběslav) 10 minut.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 90.
J. Humpolec: Jan Zour – Loučka, Zadina, Šerák, Hurda, Žůček, Zd. Jelínek – Š. Prokop, Hynek, Hendrych, Mart. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Brychta, Bambula, Hubata, Dolejš. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Sp. Soběslav: Baloun – J. Matoušek, Sládek, L. Karpíšek, A. Čížek, V. Pánek, Jiří Kubeš – Smrž, Hák, Hraňo, M. Kučera, Chalupský, Zajíc, O. Pánek, J. Škoda, Himpan. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.

TJ Sokol Radomyšl – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 9:5 (3:4, 2:0, 3:1)
1. Pav. Procházka (Fríd), 19. Fr. Bárta (Pěnička), 20. Hovora (M. Hřebíček, Fríd), 25. Pav. Procházka (Fríd), 30. Vlk, 50. Hovora, 53. Jungbauer (Fríd), 58. Fríd (Jungbauer, Pav. Procházka) – 4. Šulák (J. Vrátný), 5. D. Vrátný (B. Svoboda), 9. Šulák (J. Vrátný), 16. B. Svoboda (Zadražil), 59. B. Svoboda TS.
Rozhodčí: F. Svoboda – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 5:5.
Diváků: 75.
S. Radomyšl: Žilinčík – Pěnička, M. Hřebíček, F. Procházka, R. Volf ml., M. Škoda – Fríd, Jungbauer, Pav. Procházka, J. Řehoř, Hovora, Vlk, Fr. Bárta, Šimoník, P. Březina. Hrající trenér Radek Hovora.
Pelhřimov B: Stibal – Sapík, Vaněk, Bříza, Doubek – Šulák, J. Vrátný, Hráček, B. Svoboda, Zadražil, D. Vrátný, Šáda, Moucha. Hrající trenér Radek Šáda.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.