V Táboře zůstávají trenéři i většina hráčů. Zřejmě se nezmění ani postupový cíl

27.03.2021


Do sezony 2020–21 vstupovali hokejisté HC Tábor s doplněným kádrem a smělými ambicemi. Chtěli se poprat o vítězství v druholigové skupině Jih a zabojovat o postup do Chance 1. ligy. Vinou protipandemických opatření však stihli odehrát jen tři mistrovská utkání, než se počátkem října zastavila soutěž. Amatérský statut 2. ligy kolidoval s vládními restrikcemi a hokejistům umožnil jen v prosinci dvoutýdenní trénink. Ve zbytku zimního období se nedostali na led.


TÁBOR – Již předchozí ročník 2019–20 měli borci od Jordánu dobře rozběhnutý. Ve skupině Střed si zajistili přímý postup do semifinále, jenže do cesty vstoupila první vlna koronavirové nákazy a play off zůstalo stát na červenou. Nezbylo, než po nuceném odpočinku přesměrovat síly k nové sezoně. Příprava na suchu začala u Jordánu v polovině května. „Museli jsme se vejít do zhruba šesti a půl týdne, přesto jsme v poněkud zkráceném režimu něco natrénovali. Covidové onemocnění se nám vyhýbalo v srpnu i září, takže jsme pokračovali s tréninkem na ledě. Horší byla situace se zápasy. Odřekli nám soupeři, které postihla karanténa,“ rekapituluje hlavní kouč Arpád Györi.

Prvních sedm přípravných duelů absolvovali Táborští podle plánu. Výsledkově nejcennější bylo vítězství 6:1 v Klatovech. Ze zbývajících třech utkání naplánovaných na září odehráli jediné doma s prvoligovou Slavií (2:6). Nepřijelo Znojmo, nekonala se generálka v Pelhřimově. „Částečně nám to narušilo přípravu,“ přiznává Arpád Györi, jenž znovu vytvořil dvojici s asistentem Miloslavem Čechem. Do soutěže vstoupili „kohouti“ 23. září domácí porážkou 4:5 v prodloužení od Havlíčkova Brodu. Potom zvítězili 7:2 na ledě chebského nováčka a 30. září si doma poradili s pražskou Kobrou 4:2. To bylo vše. Jejich účinkování se rozložilo do pouhých osmi dnů.

Přišli o azyl na stadionu

V tabulce nedokončeného ročníku zůstal sedmibodový HC Tábor na čtvrté příčce se ztrátou jediného bodu na Havlíčkův Brod, který sehrál pět utkání, dvou bodů na Cheb (šest utkání) a pěti na vedoucí Klatovy (šest utkání). „Čekalo nás derby v Písku, ale soupeř ohlásil karanténu. Nakonec jsme do toho spadli taky. Během října prodělaly covid dvě třetiny našeho týmu. Nejtěžší průběh měli Radim Heřman s Tomášem Pařízkem. Na druhou stranu, oba získali vysoké hodnoty protilátek,“ líčí trenér, který v Táboře završil svoji hráčskou kariéru. Předtím hrál extraligu v Třinci, Českých Budějovicích, Popradu a Košicích. Vojenskou službu vykonával ve VTJ Tábor.    

Při částečném uvolnění zákazů od 3. do 18. prosince mužstvo bruslilo v desetičlenných skupinách s rouškami na ústech. „Alespoň jsme se mohli hýbat. Kluci akceptovali daná omezení a těšili se, že nastane restart soutěže. Náš klub se řadil k těm, které se přikláněly k dokončení sezony v jakékoliv formě. Nedočkali jsme se, přestože jsme hodně dlouho živili naději,“ svěřuje se padesátiletý rodák z východního Slovenska. Táborský stadion se mezitím proměnil v očkovací centrum a podle smlouvy takto bude fungovat do konce června s možností určitého prodloužení. „Při přípravě na suchu jsme tady nacházeli azyl za špatného počasí. Teď nám bude zimák chybět,“ mrzí kouče. 

K obnově druholigové soutěže v příštím ročníku může přispět její profesionalizace. Jednat se o tom bude v letních měsících. Pokračující trenérská dvojice Györi – Čech by ráda zavelela k suché přípravě od 3. května. Ostrému startu má předcházet zahřívací týden pro hráče, kteří nemusejí dojíždět do Tábora. „Kolem 20. července bychom rádi šli na led. Zatím ale čekáme, jak se vyvinou všechny okolnosti. S kolegou máme radost, že devadesát pět procent členů kádru projevilo zájem zůstat v klubu a mají chuť do hokeje. Samozřejmě sledujeme trh a nebráníme se přivést jednoho či dva rozdílové hráče. Věřím, že znovu přijde na přetřes i otázka postupu do 1. ligy,“ usmívá se lodivod.   

Ladislav Lhota

Kádr HC Tábor v sezoně 2020–21:

Brankáři: David Novák, Kristián Kolář (hostování z Plzně)
Obránci: Dominik Havelka, Jan Radoš, Kamil Černý, Lukáš Kříž, Martin Havran, Petr Bouška, Tomáš Hajič, Tomáš Pařízek, Václav Beran, Vojtěch Doktor
Útočníci: Adam Přibyl, Dominik Šedivý, Jakub Matušík, Jan Bárta, Jan Březina, Jan Matiášek, Lukáš Prášek, Milan Dančišin, Miroslav Tejko, Ondřej Šulek, Patrik Zayml, Radek Seidl, Radim Heřman, Štěpán Kadilák ml., Vladimír Škoda.  


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie