V Táboře lépe mířili jablonečtí Vlci a ujali se vedení ve čtrtfinálové sérii 2. ligy

12.03.2017

Mužstvo Tábora, které se jako jediný jihočeský zástupce probojovalo do osmičky nejlepších z druholigových skupin Západ a Střed, podlehlo v úvodním čtvrtfinálovém duelu na svém ledě Jablonci nejtěsnějším rozdílem. Za domácí se trefil kapitán Jakub Matušík při power play necelé tři minuty před třetí sirénou, což stačilo pouze na zkorigování dvougólové ztráty. Další zápas v sérii na tři vítězství se uskuteční u břehu řeky Nisy v úterý 14. března.

TÁBOR – Téměř dvě tisícovky diváků čekaly na první gól do 38. minuty. Bohužel pro Jihočechy, padl na nesprávnou stranu. Domácí obraně ujel jablonecký Kamil Bříška, defenzivními úkoly z nouze pověřený útočník Jakub Krätzer zatáhl za záchrannou brzdu a faulovaný hráč překonal Tomáše Klestila z trestného střílení. Druhý úder přidali Vlci z českého severu ve 49. minutě, kdy se nápřahem z kruhu prosadil Marek Frk. Jihočeši v závěru hráli vabank, odvolali brankáře a v šesti proti pěti snížil Jakub Matušík.

Do sirény zbývaly skoro celé tři minuty, ale za záda Jiřího Stejskala už nepropadl žádný kotouč. Táborští „kohouti“ si neporadili s dobře organizovanými svěřenci hrajícího trenéra Tomáše Demela, jenž kdysi sbíral extraligové tituly v barvách Vsetína. „Čekali jsme urputný souboj a to se potvrdilo. Od počátku jsme byli aktivnější, ale měli jsme málo střel na branku. Soupeř bránil velmi dobře, zahušťoval obranné pásmo a my ztroskotávali na neprostupném valu. Hodně našich střel bylo zblokovaných,“ líčil trenérský asistent Arpád Györi.

2. liga, čtvrtfinále play off, 1. zápas:

HC Tábor – HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
58. J. Matušík (J. Boháč, Krátoška) – 38. Bříška TS, 49. Frk (Homolka).
Rozhodčí: Vrba, Zd. Pokorný – Musil, Komínek.
Vyloučení: 4:5.
Střely na branku: 20:18.
Diváků: 1 921.
HC Tábor: Klestil – D. Hlaveš, Tesař, Krätzer, R. Pechánek, T. Černý, L. Heršálek, Blažek – Točík, Mrkvička, Kellner, Vaniš, J. Matušík, Severa, Kýhos, J. Boháč, J. Březina, Krátoška. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 12. března.
Stav série:
0:1.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.