Radomyšl provrtala Lokomotivu. Humpolec vzal body Krumlovu a pomohl Pelhřimovu do čela

23.11.2019

Předposlední listopadová sobota otevřela program 10. kola Krajské ligy mužů. Trojice zápasů nabídla střelecké manévry i tahanice o výsledek. V souboji Radomyšle s Lokomotivou Veselí padlo patnáct gólů, dvě třetiny z nich inkasovali hosté. O těsném vítězství Jiskry Humpolec nad Českým Krumlovem rozhodl únik Tomáše Dvořáka. Domácí pomohli k návratu do čela tabulky sousedům z Pelhřimova, kteří udeřili v Milevsku hned v úvodu a pohlídali si výsledek.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – Celek Radomyšle si v domácím prostředí na píseckém stadionu vybudovali třígólový náskok, ale hosté z Veselí dokázali ve 44. minutě srovnat na 4:4. Úplnému obratu zabránil několika výbornými zákroky David Žilinčík. Potom Sokolové otevřeli střelnici a rozhodli o vysokém výsledku, který však zcela neodpovídal poměru sil na kluzišti. „Začali jsme výborně, načež jsme platili za zbytečná vyloučení. Od druhé částí nám soupeř dělal veliké problémy. V závěru nám to tam napadalo a dohrávali jsme v klidu,“ komentoval asistent David Míka. „Mezi 20. a 50. minutou jsme byli lepší, ale strašně jsme se nadřeli na góly,“ litoval kouč poražených Josef Vachulka.

Humpolečtí na svém ledě proti Českému Krumlovu bojovali nejen o medailovou pozici, ale nepřímo také za kolegy z Vysočiny. Perně a se štěstím vybojovanými třemi body skutečně posunuli Lední Medvědy z Pelhřimova zpátky do pozice lídra tabulky. Necelých šest minut před třetí sirénou určil výsledek brejkový hráč Tomáš Dvořák. „Dvě třetiny nám to nešlapalo, hosté byli jasně lepší. Ještěže nám zachytal gólman. Máme výhodu ve vyrovnané brankářské dvojici. Ve třetí části jsme trošku zabrali, ale myslím, že jsme si moc nezasloužili vyhrát,“ snažil se být objektivní domácí trenér Jiří Zour. „Ve vyrovnaném utkání jsme neproměnili žádnou přesilovku,“ posteskl si za hosty Vilém Migl ml.

Milevský tým po zlepšení z předchozích soutěžních kol nestačil pelhřimovskému favoritovi, přestože hosté postrádali zraněnou brankářskou jedničku Jakuba Kaiseršota a jednu z útočných opor Marka Hadravu (služební pobyt v zahraničí). Domácí se prosadili střelecky až za stavu 0:5, což bylo pozdě. Ani jeden tým nezužitkoval přesilovku pět na tři. „Měli jsme katastrofální vstupy do první a druhé třetiny. Každopádně musíme uznat, že soupeř byl jasně lepší. Výsledek je podle vývoje pro nás ještě přijatelný,“ řekl kouč poražených Michal Štych. „Vracíme se do herního stylu ze začátku sezony, ale ještě to není úplně podle představ,“ poznamenal pelhřimovský Josef Lukašík.

Krajská liga, 10. kolo:

TJ Sokol Radomyšl – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 10:5 (3:1, 1:2, 6:2)
5. Vlk (Strnad, O. Gába), 8. Fríd (P. Procházka, Brož), 12. Brož (R. Volf ml.), 38. Vlk, 50. Strnad (O. Gába), 55. Pěnička (Fríd), 58. Brož (Fríd, Jungbauer), 58. Strnad (Pěnička), 58. M. Hřebíček (Stauber) – 16. M. Kadlec (Klimeš, J. Benda), 37. Arnold (Mikeska, Bůžek), 39. Klimeš (J. Benda), 44. Klimeš (J. Benda), 54. Fr. Bárta (Štěcha, Mikeska).
Rozhodčí: T. Novotný – Jan Lang, Maxa.
Vyloučení: 6:3.
Diváků: 65.
S. Radomyšl: Žilinčík – Kulvejt, P. Procházka, Pěnička, Burkoň, M. Hřebíček, M. Škoda – Brož, R. Volf ml., Jungbauer, O. Gába, Stauber, Fríd, J. Řehoř, Strnad, Vlk, M. Přibyl. Trenéři Milan Tollinger a David Míka.
Loko Veselí: Vokurka – Bůžek, Koláček, J. Benda, M. Kadlec, Krampl, Štěcha – Arnold, Mikeska, Fr. Bárta, Klimeš, R. Benda, Vlach, Egert, F. Houdek, Syrovátka. Trenér Josef Vachulka.
Hrálo se 23. listopadu 2019.

TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Č. Krumlov 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
36. Hendrych (Kulík), 46. Bambula (Hendrych, Kulík), 55. T. Dvořák (Mart. Jelínek, Daňhel) – 7. J. Kadlec (Vondřich, D. Svoboda), 44. J. Krcho (Vondřich).
Rozhodčí: F. Svoboda – Němec, Knor.
Vyloučení: 5:2.
Diváků: 120.
J. Humpolec: D. Šťastný – Hurda, Motl, Zadina, Rubner, Šerák – Kulík, Daňhel, Hendrych, Mart. Jelínek, Bambula, T. Dvořák, Hubata, Brychta, Dolejš. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Č. Krumlov: Pícha – F. Čížek, Gallistl, D. Svoboda, Břečka, Řepa – M. Lukeš, Unger, Klíma, J. Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, Vodička. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

HC Milevsko 2010 – HC Lední Medvědi Pelhřimov 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
Göly a nahrávky:
34. Fořt (T. Bílek, Bouška), 47. Rendl (Pouch, Pletka) – 2. D. Šulák (Siřiště), 3. Martin Hadrava (Kopic, F. Bříza), 19. B. Svoboda (Votápek, Vylíčil), 21. Martin Hadrava (Kopic), 24. B. Svoboda (Vylíčil, Votápek).
Rozhodčí: Hamr – Bušta, Soukup.
Vyloučení: 3:6.
Diváků: 420.
HC Milevsko: Panec – A. Hájek, Bouška, Hastrman, Čunát, Jíška, Pletka – T. Bílek, Šimák, Š. Kadilák ml., Radosta, J. Müller, Fořt, Rendl, Pouch, Mich. Jelínek. Trenér Michal Štych.
HC Pelhřimov: Jíra – F. Bříza, J. Vrátný, D. Kasalý, D. Vrátný, P. Bříza, Hráček – F. Kasalý, Martin Hadrava, Kopic, B. Svoboda, Votápek, Vylíčil, M. Buchta, Siřiště, D. Šulák. Trenéři Josef Lukašík a Miroslav Humeš.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.