V sedmém přípravném souboji utrpěl druholigový Tábor šestou porážku

05.09.2017

Do předposledního duelu před startem druholigové skupiny Střed vstupovali táborští „kohouti“ po definitivním uzavření hráčského kádru. Přes velkou chuť napravit předchozí tristní výsledky zůstalo mužstvo od Jordánu na vlastním ledě znovu poražené, byť tentokrát rozdílem jediného gólu, nikoliv po debaklu. K nápravě už zbývá pouze zápasová generálka, kterou Táborští sehrají doma s pražskou Kobrou v pátek 8. září – proti zyklostem již od 17 hodin.


TÁBOR – Trenérskému triumvirátu T. Matušík – Györi – Šťastný nadále ze zdravotních důvodů chyběli obránci Martin Havran s Jakubem Pípalem a také rekonvalescent Marcel Dvořák, zato se poprvé ukázal z budějovického Motoru pendlující Ondřej Kachyňa a rovněž útočník Radek Prokeš, který se přesunul do Tábora poté, co neuspěl v Motoru na letní zkoušce.

V úvodním dějství ztratili Jihočeši slibné dvougólové vedení. Hosté dokázali otočit, nicméně po druhé části šli soupeři do šaten za nerozhodného stavu 3:3. Domácí znovu vedli, ale poslední slovo si vzal tým Moravských Budějovic. V závěrečných minutách si Táborští vytvořili tlak, zkusili power play, nedokázali však změnit výsledek. „Někteří hráči dělali hrubé individální chyby, po nichž jsme inkasovali. Přes porážku nás podržel gólman David Novák, výborně hrál kapitán Jakub Matušík,“ uvedl asistent Zdeněk Šťastný.

Přípravné utkání:

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 4:5 (2:3, 1:0, 1:2)
Góly a nahrávky:
7. J. Matušík (Raiterman), 16. Urbanec (J. Březina), 39. Tesař (Prokeš, Kachyňa), 49. J. Matušík (J. Březina, Seidl) – 17. Wasserbauer (Lupač, Matějka), 17. Všetečka (Sobotka), 20. Horký (Všetečka, Čermák), 53. Matějka (Pucher), 56. Horký (Pucher).
Rozhodčí: Macák – Kubíček, Šimánek.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 1:2.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 250.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, Kachyňa, Raiterman, K. Černý, Košař, Duben, Bouška – R. Heřman, Prokeš, Kadilák, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Urbanec, R. Pechánek (41. Škrdleta), Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 5. září.

(red)Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web