V prvním semifinále Krajské ligy Strakonice podlehly Vajgaru, celek Veselí zdolal Hlubokou

09.03.2019

Krajská liga na českém jihu dospěla do semifinále play off. První zápasy v pátek 8. března nabídly vyrovnané bitvy. Tým Strakonic v roli obhájce titulu podlehl na vlastním ledě hradeckému Vajgaru v nastaveném čase, když v základní hrací době dvakrát srovnával skóre. Hráčům veselské Lokomotivy stačilo k úspěchu s hlubockými Rytíři šedesát minut, ale na výsledek 5:4 se pořádně nadřeli. Odvety v Jindřichově Hradci a Hluboké jsou na programu v neděli 10. března.

STRAKONICE / VESELÍ – Do strakonické haly překvapivě nedorazil takový počet fanoušků, jako na čtvrtfinále s Vimperkem, ale ti, co přišli, viděli znovu napínavý zápas. Domácí s dočasnou změnou na pozici trenérského asistenta mohli rozhodnout v prodloužení, ale když Jakub Švec i Marek Hrubý ztroskotali na zázračné lapačce Jaroslava Jágra, ujal se režie na protější straně Ota Lazorišák. „V závěru bojovného a vyrovnaného utkání jsme byli trochu lepší, trefili jsme dvakrát břevno. Bohužel, soupeř byl efektivnější,“ litoval strakonický manažer Roman Heimlich. „Mohli jsme rozhodnout již v první třetině. Nakonec se k nám přiklonilo štěstí,“ řekl jeho protějšek Jiří Skořepa.

Ve Veselí nad Lužnicí utichla střelba ve 39. minutě, kdy hlubocký křídelník Lukáš Matys zkorigoval na 5:4 z pohledu domácích. Velké manévry si soupeři odbyli brzy po začátku. V rozmezí deseti minut padlo šest gólů, po třech na každé straně. Výsledek stanovili dvěma slepenými trefami ve 37. minutě Josef Mikeska a Radek Benda. „Po rychlém vedení 2:0 jsme místo taktické hry začali bláznit a hosté otočili stav. Srovnali jsme ještě do přestávky. Ve druhé části soupeř hodně fauloval, hráli jsme přesilovky a vytvořili si náskok. Hosty jsme nepustili ani k power play,“ těšilo kouče Josefa Vachulku. „Rozhodla naše vyloučení,“ věděl trenér poražených Miroslav Šulista.

Krajská liga, semifinále play off, 1. zápasy:

HC Strakonice – HC Vajgar J. Hradec 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
16. P. Šebesta (T. Růžička, J. Švec), 47. P. Šebesta (L. Hrubý, J. Švec) – 13. D. Košťál (Popelka), 32. R. Procházka (D. Košťál), 62. Lazorišák (J. Mazanec).
Rozhodčí: Šperl, T. Svoboda – Knor, Němec.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:1.
Diváků: 584.
HC Strakonice: Myslivec – Kopenec, D. Papež, D. Kovář, L. Hrubý, D. Škoda, M. Hrubý – Pašek, P. Řehoř, L. Bednařík, P. Šebesta, T. Růžička, J. Švec, Křenek, Mikeš, Ruda. Trenéři Milan Řehoř a Pavel Hejl.
HC Vajgar: Jágr – Popelka, Ištvánik, Chmel, Jon, R. Procházka, T. Tržil – M. Stach, Lazorišák, J. Mazanec, Havelka, D. Košťál, J. Heřmánek, V. Tržil, Kalvas, Gurka, Mat. Jindra. Trenéři Zdeněk Ondřej a David Mihulka st.
Hrálo se 8. března 2019.
Stav série: 0:1.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 5:4 (3:3, 2:1, 0:0)
4. R. Benda (Vlach), 4. Bůžek (Klimeš), 14. M. Čáp (Mikeska), 37. Mikeska (Chlaň, Dušák), 37. R. Benda (Klimeš) – 7. Moudrý, 9. Miler (R. Heřmánek, Formánek), 10. Matys (E. Bahula), 39. Matys (R. Heřmánek).
Rozhodčí: Jílek, Hamr – Mašek, Diviš.
Vyloučení:
2:7, navíc Mikeska (Veselí) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
Diváků: 450.
Loko Veselí: F. Dvořák – M. Drs, Nehoda, L. Míchal, J. Benda, Krampl, Chlaň – M. Čáp, Mikeska (50. D. Kratochvíl), Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, Klimeš, J. Míchal, Bůžek. Trenér Josef Vachulka.
TJ Hluboká: Dašek – Hejda, J. Kříž, Žlůva, R. Heřmánek, Formánek, Robin Rákosník – Moudrý, Miler, J. Šimek, Matys, K. Vácha nejml., E. Bahula, Holub, Oulík, Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.
Stav série: 1:0.

15. 12. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 26. kolo: IHC Králové Písek - HC Chrudim 4:2 (1:2, 3:0, 0:0). Góly a nahrávky vítězného celku: 7. Hracholski (Tampier, M. Šafář), 30. Krýner (Jan Karbulka), 33. Fríd (Jan Karbulka, Petřík), 39. Egert (M. Přibyl).
14. 12. 2019 Extraliga dorostu, skupina o udržení, 6. kolo: HC Robe Vsetín - HC Tábor 6:4 (2:1, 0:0, 4:3). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 2. Šimák (Cháb, Suchan), 43. Šimák (A. Eremiáš, Korytar), 46. Kundrát (A. Eremiáš, Adamec), 46. Kundrát (A. Eremiáš). HC Torax Poruba - Motor Č. Budějovice 3:6 (1:0, 1:1, 1:5). Góly a nahrávky vítězů: 34. Kašpar (Fousek, M. Kříž), 44. Petrásek (Fousek, M. Kříž), 45. Kašpar (Petrásek, M. Kříž), 53. Kašpar (Petrásek), 55. Petrásek (M. Kříž, Kašpar), 60. Dubský (Lidák).
14. 12. 2019 Jihočech Lukáš Sedlák skóroval za národní tým i ve druhém utkání Channel One Cupu, tentokrát na moskevském ledě proti Rusku. Naši reprezentanti podlehli domácí sborné 3:4 po samostatných nájezdech. Do hry zasáhli z jihočeských odchovanců ještě brankář Šimon Hrubec a útočník Roman Horák.