V prvním semifinále Krajské ligy Strakonice podlehly Vajgaru, celek Veselí zdolal Hlubokou

09.03.2019

Krajská liga na českém jihu dospěla do semifinále play off. První zápasy v pátek 8. března nabídly vyrovnané bitvy. Tým Strakonic v roli obhájce titulu podlehl na vlastním ledě hradeckému Vajgaru v nastaveném čase, když v základní hrací době dvakrát srovnával skóre. Hráčům veselské Lokomotivy stačilo k úspěchu s hlubockými Rytíři šedesát minut, ale na výsledek 5:4 se pořádně nadřeli. Odvety v Jindřichově Hradci a Hluboké jsou na programu v neděli 10. března.

STRAKONICE / VESELÍ – Do strakonické haly překvapivě nedorazil takový počet fanoušků, jako na čtvrtfinále s Vimperkem, ale ti, co přišli, viděli znovu napínavý zápas. Domácí s dočasnou změnou na pozici trenérského asistenta mohli rozhodnout v prodloužení, ale když Jakub Švec i Marek Hrubý ztroskotali na zázračné lapačce Jaroslava Jágra, ujal se režie na protější straně Ota Lazorišák. „V závěru bojovného a vyrovnaného utkání jsme byli trochu lepší, trefili jsme dvakrát břevno. Bohužel, soupeř byl efektivnější,“ litoval strakonický manažer Roman Heimlich. „Mohli jsme rozhodnout již v první třetině. Nakonec se k nám přiklonilo štěstí,“ řekl jeho protějšek Jiří Skořepa.

Ve Veselí nad Lužnicí utichla střelba ve 39. minutě, kdy hlubocký křídelník Lukáš Matys zkorigoval na 5:4 z pohledu domácích. Velké manévry si soupeři odbyli brzy po začátku. V rozmezí deseti minut padlo šest gólů, po třech na každé straně. Výsledek stanovili dvěma slepenými trefami ve 37. minutě Josef Mikeska a Radek Benda. „Po rychlém vedení 2:0 jsme místo taktické hry začali bláznit a hosté otočili stav. Srovnali jsme ještě do přestávky. Ve druhé části soupeř hodně fauloval, hráli jsme přesilovky a vytvořili si náskok. Hosty jsme nepustili ani k power play,“ těšilo kouče Josefa Vachulku. „Rozhodla naše vyloučení,“ věděl trenér poražených Miroslav Šulista.

Krajská liga, semifinále play off, 1. zápasy:

HC Strakonice – HC Vajgar J. Hradec 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
16. P. Šebesta (T. Růžička, J. Švec), 47. P. Šebesta (L. Hrubý, J. Švec) – 13. D. Košťál (Popelka), 32. R. Procházka (D. Košťál), 62. Lazorišák (J. Mazanec).
Rozhodčí: Šperl, T. Svoboda – Knor, Němec.
Vyloučení: 3:3.
Diváků: 584.
HC Strakonice: Myslivec – Kopenec, D. Papež, D. Kovář, L. Hrubý, D. Škoda, M. Hrubý – Pašek, P. Řehoř, L. Bednařík, P. Šebesta, T. Růžička, J. Švec, Křenek, Mikeš, Ruda. Trenéři Milan Řehoř a Pavel Hejl.
HC Vajgar: Jágr – Popelka, Ištvánik, Chmel, Jon, R. Procházka, T. Tržil – M. Stach, Lazorišák, J. Mazanec, Havelka, D. Košťál, J. Heřmánek, V. Tržil, Kalvas, Gurka, Mat. Jindra. Trenéři Zdeněk Ondřej a David Mihulka st.
Hrálo se 8. března 2019.
Stav série: 0:1.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 5:4 (3:3, 2:1, 0:0)
4. R. Benda (Vlach), 4. Bůžek (Klimeš), 14. M. Čáp (Mikeska), 37. Mikeska (Chlaň, Dušák), 37. R. Benda (Klimeš) – 7. Moudrý, 9. Miler (R. Heřmánek, Formánek), 10. Matys (E. Bahula), 39. Matys (R. Heřmánek).
Rozhodčí: Jílek, Hamr – Mašek, Diviš.
Vyloučení:
2:7, navíc Mikeska (Veselí) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
Diváků: 450.
Loko Veselí: F. Dvořák – M. Drs, Nehoda, L. Míchal, J. Benda, Krampl, Chlaň – M. Čáp, Mikeska (50. D. Kratochvíl), Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, Klimeš, J. Míchal, Bůžek. Trenér Josef Vachulka.
TJ Hluboká: Dašek – Hejda, J. Kříž, Žlůva, R. Heřmánek, Formánek, Robin Rákosník – Moudrý, Miler, J. Šimek, Matys, K. Vácha nejml., E. Bahula, Holub, Oulík, Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.
Stav série: 1:0.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.