V premiérovém letním derby druholigistů zvítězil David Servis v prodloužení nad Pískem

09.08.2017

Oba soupeři nastoupili ke druhém přípravnému zápasu na srpnovém ledě. Budějovický David Servis po porážce v Klatovech vyrukoval pod střechou Hokejového centra Pouzar proti celku IHC Písek v premiérovém letním derby jihočeských druholigistů a přestože v průběhu vedl 4:1, konečné vítězství strhl na svoji stranu až v nastaveném čase. Hrál se rychlý, chvílemi i dost tvrdý hokej. Vzájemná odveta v Písku bude na programu ve středu 16. srpna.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí se radovali z vedoucího gólu již po půlminutě hry, když zblízka zakončil Roman Šulčík. Snaživí hosté srovnali zásluhou Davida Cibocha, ale servismani si vzali zpátky vedení a prostříleli se k třígólovému náskoku. Písečtí korigovali dvěma přesilovkovými trefami a necelých pět minut před třetí sirénou dokázali srovnat. V prodloužení rozhodl Vladimír Škoda ve prospěch David Servisu. Divákům činila potíže identifikace hráčů, kteří na obou stranách bruslili v dresech s neodpovídajícími jmenovkami.

Budějovičtí trenéři pracovali s improvizovanou sestavou, stejně jako předtím v Klatovech. „Pořád máme několik lidí na marodce. Proto jsme přivítali výpomoc útočníků Škody či Babky. Písečtí se předvedli jako kompaktní celek. Utkání splnilo účel, ale nemuselo tam být tolik emocí,“ poznamenal Jiří Fedur. „Byl to těžký zápas proti posílenému soupeři. Výsledek z našeho pohledu už vypadal jako ztracený, naštěstí kluci pořád bruslili a bojovali. Takhle si to představujeme. Musíme odstranit technické nedostaky, ale za přístup si mužstvo zaslouží pochvalu,“ doplnil písecký Radek Volf st.

Přípravné utkání:

HC David Servis – IHC Písek 5:4 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 – 1:0)
Góly a nahrávky:
1. R. Šulčík (Mrkvička), 19. R. Šulčík (Macháček), 25. Mrkvička (Macháček, R. Šulčík), 25. Vylíčil (Babka), 63. Vl. Škoda (R. Šulčík, Macháček) – 10. Ciboch, 29. Parýzek (M. Hřebíček), 36. Ciboch (Koupal), 56. Stauber.
Hlavní rozhodčí: F. Svoboda.
Vyloučení: 5:6, navíc M. Hřebíček (Písek) 10 minut.
Využití: 0:2.
Diváků: 100.
D. Servis: Spáčil – Škopek, Macháček, Benda, Michal, Radoš, Babčuk, Žáček – R. Šulčík, Mrkvička, Ferebauer, M. Šesták (31. J. Volf), Vl. Škoda, P. Šulčík, Vylíčil, Stodolovský, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.  
IHC Písek:
R. Kříž (31. Hauser) – M. Hřebíček, Parýzek, Hanus, Suda, Pavlíček, Červinský, od 31. navíc Švagr, Turek – Urbanec, Polata, Fr. Bárta, Ciboch, Koupal, Jiřinec, Homolka, Rod, A. Novák, od 31. navíc Koutenský, Stauber, Torba. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 9. srpna.

(lho)Krátké zprávy
16. 12. 2017 Pětatřicetiletý forvard Štěpán Hřebejk opouští druholigový David Servis a poprvé v kariéře míří za hranice. Do konce sezony jej angažoval HC Nové Zámky, aktuálně devátý klub slovenské extraligy. Rodák ze Strakonic nasbíral 527 startů a 54 gólů v české extralize, dalších 76 utkání a 6 gólů přidal v play off. Jeho největším úspěchem je extraligový bronz z roku 2008 v barvách Č. Budějovic. Nastupoval rovněž za Karlovy Vary a Chomutov, představil se také v reprezentačním A-týmu České republiky.
15. 12. 2017 Duel o první místo v druholigové skupině Střed mezi Táborem a Havlíčkovým Brodem (Jihočeši aktuálně vedou o tři body, ale mají dva předehrané zápasy), který se hraje u Jordánu v sobotu 16. prosince, dostane charitativní podtext. Hokejisté budou hrát pro tříletého Martínka a jeho čtyřiadvacetiletou tetu, kteří zůstali opuštění po tragické havárii Martínkovy maminky a babičky. Chlapec a jeho teta převezmou výtěžek z prodeje speciální edice hrnečků, na jejich konto se přesune také deset procent z tržby fanshopu za prodané zboží od 22. listopadu do 16. prosince. Při utkání Tábor - H. Brod navíc mohou fanoušci přidat libovolný finanční příspěvek do kasiček u hlavního vchodu zimního stadionu.
15. 12. 2017 Extraliga juniorů, 25. kolo: Slavia Praha - Motor Č. Budějovice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Vyrovnávací gól Jihočechů na 1:1 ve 46. minutě vstřelil Martin Beránek po přihrávkách Milana Dančišina a Vojtěcha Doktora. Extraliga staršího dorostu, o pořadí v play off, 7. kolo: Rytíři Kladno - Motor Č. Budějovice 3:4 (0:0, 1:1, 2:3). Góly a nahrávky vítězného celku: 27. J. Čížek (Silný), 41. P. Novák (Kubíček, Hrubec), 49. J. Čížek (P. Novák), 60. Silný (P. Novák, J. Čížek).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web