V premiérovém letním derby druholigistů zvítězil David Servis v prodloužení nad Pískem

09.08.2017

Oba soupeři nastoupili ke druhém přípravnému zápasu na srpnovém ledě. Budějovický David Servis po porážce v Klatovech vyrukoval pod střechou Hokejového centra Pouzar proti celku IHC Písek v premiérovém letním derby jihočeských druholigistů a přestože v průběhu vedl 4:1, konečné vítězství strhl na svoji stranu až v nastaveném čase. Hrál se rychlý, chvílemi i dost tvrdý hokej. Vzájemná odveta v Písku bude na programu ve středu 16. srpna.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí se radovali z vedoucího gólu již po půlminutě hry, když zblízka zakončil Roman Šulčík. Snaživí hosté srovnali zásluhou Davida Cibocha, ale servismani si vzali zpátky vedení a prostříleli se k třígólovému náskoku. Písečtí korigovali dvěma přesilovkovými trefami a necelých pět minut před třetí sirénou dokázali srovnat. V prodloužení rozhodl Vladimír Škoda ve prospěch David Servisu. Divákům činila potíže identifikace hráčů, kteří na obou stranách bruslili v dresech s neodpovídajícími jmenovkami.

Budějovičtí trenéři pracovali s improvizovanou sestavou, stejně jako předtím v Klatovech. „Pořád máme několik lidí na marodce. Proto jsme přivítali výpomoc útočníků Škody či Babky. Písečtí se předvedli jako kompaktní celek. Utkání splnilo účel, ale nemuselo tam být tolik emocí,“ poznamenal Jiří Fedur. „Byl to těžký zápas proti posílenému soupeři. Výsledek z našeho pohledu už vypadal jako ztracený, naštěstí kluci pořád bruslili a bojovali. Takhle si to představujeme. Musíme odstranit technické nedostaky, ale za přístup si mužstvo zaslouží pochvalu,“ doplnil písecký Radek Volf st.

Přípravné utkání:

HC David Servis – IHC Písek 5:4 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 – 1:0)
Góly a nahrávky:
1. R. Šulčík (Mrkvička), 19. R. Šulčík (Macháček), 25. Mrkvička (Macháček, R. Šulčík), 25. Vylíčil (Babka), 63. Vl. Škoda (R. Šulčík, Macháček) – 10. Ciboch, 29. Parýzek (M. Hřebíček), 36. Ciboch (Koupal), 56. Stauber.
Hlavní rozhodčí: F. Svoboda.
Vyloučení: 5:6, navíc M. Hřebíček (Písek) 10 minut.
Využití: 0:2.
Diváků: 100.
D. Servis: Spáčil – Škopek, Macháček, Benda, Michal, Radoš, Babčuk, Žáček – R. Šulčík, Mrkvička, Ferebauer, M. Šesták (31. J. Volf), Vl. Škoda, P. Šulčík, Vylíčil, Stodolovský, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.  
IHC Písek:
R. Kříž (31. Hauser) – M. Hřebíček, Parýzek, Hanus, Suda, Pavlíček, Červinský, od 31. navíc Švagr, Turek – Urbanec, Polata, Fr. Bárta, Ciboch, Koupal, Jiřinec, Homolka, Rod, A. Novák, od 31. navíc Koutenský, Stauber, Torba. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 9. srpna.

(lho)Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web