V premiérovém letním derby druholigistů zvítězil David Servis v prodloužení nad Pískem

09.08.2017

Oba soupeři nastoupili ke druhém přípravnému zápasu na srpnovém ledě. Budějovický David Servis po porážce v Klatovech vyrukoval pod střechou Hokejového centra Pouzar proti celku IHC Písek v premiérovém letním derby jihočeských druholigistů a přestože v průběhu vedl 4:1, konečné vítězství strhl na svoji stranu až v nastaveném čase. Hrál se rychlý, chvílemi i dost tvrdý hokej. Vzájemná odveta v Písku bude na programu ve středu 16. srpna.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí se radovali z vedoucího gólu již po půlminutě hry, když zblízka zakončil Roman Šulčík. Snaživí hosté srovnali zásluhou Davida Cibocha, ale servismani si vzali zpátky vedení a prostříleli se k třígólovému náskoku. Písečtí korigovali dvěma přesilovkovými trefami a necelých pět minut před třetí sirénou dokázali srovnat. V prodloužení rozhodl Vladimír Škoda ve prospěch David Servisu. Divákům činila potíže identifikace hráčů, kteří na obou stranách bruslili v dresech s neodpovídajícími jmenovkami.

Budějovičtí trenéři pracovali s improvizovanou sestavou, stejně jako předtím v Klatovech. „Pořád máme několik lidí na marodce. Proto jsme přivítali výpomoc útočníků Škody či Babky. Písečtí se předvedli jako kompaktní celek. Utkání splnilo účel, ale nemuselo tam být tolik emocí,“ poznamenal Jiří Fedur. „Byl to těžký zápas proti posílenému soupeři. Výsledek z našeho pohledu už vypadal jako ztracený, naštěstí kluci pořád bruslili a bojovali. Takhle si to představujeme. Musíme odstranit technické nedostaky, ale za přístup si mužstvo zaslouží pochvalu,“ doplnil písecký Radek Volf st.

Přípravné utkání:

HC David Servis – IHC Písek 5:4 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 – 1:0)
Góly a nahrávky:
1. R. Šulčík (Mrkvička), 19. R. Šulčík (Macháček), 25. Mrkvička (Macháček, R. Šulčík), 25. Vylíčil (Babka), 63. Vl. Škoda (R. Šulčík, Macháček) – 10. Ciboch, 29. Parýzek (M. Hřebíček), 36. Ciboch (Koupal), 56. Stauber.
Hlavní rozhodčí: F. Svoboda.
Vyloučení: 5:6, navíc M. Hřebíček (Písek) 10 minut.
Využití: 0:2.
Diváků: 100.
D. Servis: Spáčil – Škopek, Macháček, Benda, Michal, Radoš, Babčuk, Žáček – R. Šulčík, Mrkvička, Ferebauer, M. Šesták (31. J. Volf), Vl. Škoda, P. Šulčík, Vylíčil, Stodolovský, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.  
IHC Písek:
R. Kříž (31. Hauser) – M. Hřebíček, Parýzek, Hanus, Suda, Pavlíček, Červinský, od 31. navíc Švagr, Turek – Urbanec, Polata, Fr. Bárta, Ciboch, Koupal, Jiřinec, Homolka, Rod, A. Novák, od 31. navíc Koutenský, Stauber, Torba. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 9. srpna.

(lho)Krátké zprávy
19. 10. 2017 Do třetího ročníku ankety Sympaťák WSM Ligy nominoval každý klub druhé nejvyšší soutěže po jednom hráči. Vedle čtrnácti kandidátů dostali ještě dva další borci divokou kartu. Z Motoru České Budějovice padla volba na brankáře Petra Kváču, za tým Ústí nad Labem se bude ucházet o přízeň hlasujících fanoušků písecký odchovanec David Bernad. Loňský vítěz Mitch Fillman využil svého práva a přidělil divokou kartu současnému spoluhráči Václavu Nedorostovi. Na seznamu jsou další tři exbudějovičtí hokejisté - Vítězslav Bílek za Stadion Litoměřice, Milan Mikulík za Frýdek-Místek a Petr Kolmann za Benátky nad Jizerou.
19. 10. 2017 Prestižní turnaj World Hockey Challenge, který se uskuteční v kanadském Dawson Creek na přelomu října a listopadu, si mohou zahrát budějovičtí mladíci Matěj Toman se Šimonem Kubíčkem, kteří dostali pozvánku do reprezentační sedmnáctky pro tuto akci. Mezi náhradníky figuruje jejich spoluhráč z Motoru Martin Beránek. Manažerem týmu je budějovický Radek Ťoupal.
18. 10. 2017 Školení nových rozhodčích třídy M (minihokej) se uskuteční v českobudějovickém sídle KVV ČSLH, Skuherského ul. č. 14, v pondělí 23. října pd 16 hodin. Přihlášku k účasti lze vyhledat v úředních zprávách na této stránce.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web