V Písku zůstal pouze bod po prodloužení s Řisuty. Celek Tábora přemohl klatovského soka

09.10.2021

Po neplánované pauze v 6. kole, kdy se z popudu píseckých Králů odsunulo derby s Táborem ze středy 6. října na středu 13. října, nastoupili oba jihočeští zástupci ve 2. lize k duelům 7. kola. Do sestavy Písku se vrátili někteří marodi, byť téměř bez tréninku. Domácí souboj s týmem Řisut se příliš nepovedl po herní stránce a těžko bylo pomýšlet na víc než zisk jednoho bodu po prodloužení. Táborští „kohouti“ zvládli domácí roli proti Klatovům mnohem lépe.

PÍSEK / TÁBOR – Mužstvo od Otavy otevřelo skóre na konci úvodní části, ale hosté brzy po zahájení druhé periody srovnali z přesilovky. Obrat dokonali gólem ze 46. minuty. Domácím zachránil Jakub Čížek alespoň prodloužení. Bodovou prémii pro hosty vystřelil kladenský odchovanec Vincent Keszi. „Počítali jsme, že přehrajeme Řisuty, ale bylo to jinak. Osobně jsem konsternovaný z našeho výkonu. Hráli jsme špatně dozadu a pouštěli soupeře do přečíslení. Nelze hrát jenom dopředu, zpátky ni krok. Ještěže nás podržel gólman a díky němu máme alespoň bod. V týdnu jsme však kvůli viróze trénovali v osmi lidech a klukům patří dík, že to zvládli,“ řekl asistent Václav Šrámek.

Na táborském ledě dali první gól hosté, jenže radost jim vydržela pouhé dvě minuty a jednu vteřinu. Za další dvě minuty už vedli Jihočeši díky využité přesilovce. Definitivní potvrzení výsledku přinesla závěrečná pasáž se dvěma gólovými pojistkami domácího týmu. Bodově se dařilo útočníkům Ondřeji Šulkovi (2 + 2) a Jakubu Matušíkovi (1 + 2). Překvapivé bylo nasazení obránce Petra Zíba na levé křídlo třetí řady. Na pravé straně ve dvou útocích alternoval Lukáš Endál. „Odehráli jsme dobré utkání. Šli jsme za vítězstvím,“ pochvaloval si trenér Arpád Györi. „Výkon se diametrálně lišil od předchozích zápasů a byl soustředěný od začátku. Také nás podržel brankář,“ dodal.

2. liga, skupina Jih, 7. kolo:

IHC Králové Písek – HC Řisuty 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
18. L. Bednařík (D. Dudáček), 56. J. Čížek (Januška, D. Bílek) – 24. Matula (Havlůj), 47. Rendla (Flachs, Patyk), 63. Keszi (Patyk, Potěchin).
Rozhodčí: Jílek – P. Bělohlav ml., Tuháček.
Vyloučení: 5:4, navíc D. Dudáček (Písek) do konce.
Využití: 0:1.
Nejlepší hráči: Vojtěch Šuhaj – David Stahl.
Diváků: 265.
IHC Písek: D. Novák – Marcel Dvořák, Dosek, F. Novák, D. Dudáček, D. Bílek, J. Turek, Tampier – L. Bednařík, V. Šuhaj, Sýbek, J. Čížek, D. Matějka, Matějček, M. Novotný, V. Brož, Januška, Hollar. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 9. října 2021.

HC Tábor – SHC Klatovy 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
26. Šulek (J. Matušík, L. Kříž), 28. Endál (J. Matušík, Šulek), 52. Šulek (Seidl, D. Havelka), 57. J. Matušík (Hajič, Šulek) – 24. J. Procházka (Eret, M. Kolda).
Rozhodčí: Zd. Pokorný – Tvrdík, Roupec.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 45:24.
Diváků: 1 023.
HC Tábor: T. Dvořák – L. Kříž, Hajič, K. Černý, D. Havelka, T. Pařízek, Radoš, Mart. Mazanec – Matiášek, Vl. Škoda, Prášek, Endál, Mil. Dančišin, Hasman, Šulek, J. Matušík, Seidl, Zayml, P. Zíb. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

19. 10. 2021 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec byl vyhlášený nejlepším gólmanem KHL za uplynulý týden. Třicetiletý reprezentant vychytal v barvách Avangardu Omsk tři vítězství s úspěšností zákroků 94.79 procenta a průměrem obdržených gólů 1.67.
18. 10. 2021 Křídelní útočník Martin Hraňo oblékl dres Spartaku Soběslav v Krajské lize letos poprvé až v 5. kole, kdy jeho tým zvítězil 9:1 ve Veselí nad Lužnicí. Třiatřicetiletého rodáka ze Slovenska nepustily předtím na led potíže s krční páteří. V lužnickém derby proti veselské Lokomotivě naskočil pouze třikrát na přesilovou hru, přesto se stihl prezentovat gólem na 8:1 v 57. minutě.
17. 10. 2021 Liga juniorů, 10. kolo: IHC Králové Písek - HC CHrudim 9:3 (7:2, 2:0, 0:1). Góly a nahrávky vítězů: 1. Kreuzman (Pešek), 4. Hála (Dubský), 5. Pešek (Dolhý, Krasanovský), 10. Pešek (Krasanovský), 11. Dubský (Hracholskij), 12. Hollar (Ryba, Kovařík), 12. Krasanovský (Kreuzman, Pešek), 29. Hála (Hracholskij), 35. Kreuzman (Pitel, Krasanovský).