V parádním derby na Vysočině podlehl Humpolec o gól Pelhřimovu. Milevsko smetlo Strakonice

09.11.2019

Dvěma sobotními zápasy odstartovalo 8. kolo Krajské ligy mužů. Před historickou návštěvou více než půl tisícovky spokojených diváků si domácí Jiskra Humpolec neporadila s favorizovanými Ledními Medvědy z Pelhřimova. Derby na Vysočině se líbilo, fanoušci obou soupeřů si spolu s hráči náležitě vychutnali závěrečnou děkovačku. Milevský tým s navrátilcen Michaelem Pancem v brankovišti vybojoval nad oslabenými Strakonicemi teprve třetí vítězství do tabulky.

HUMPOLEC / MILEVSKO – V Humpolci se nečekalo na první gól ani minutu. Dali ho pelhřimovští hosté a bylo štěstím pro domácí, že Lední Medvědí nezakončovali své lavinovité akce střelou, ale jako hračičkové chtěli dovážet puk až za brankovou čáru. Tu však hlídal zkušený Jan Zour, který odvrátil nejednu katastrofu. Jiskra dokázala ve 30. minutě srovnat na 4:4, jenže doslova za pár vteřin inkasovala pátý gól. V barvách hostí hodně zlobil Adam Vyličíl (naposledy David Servis) angažovaný za zraněného Martina Vysloužila. „Od počátku to byl hrozný fofr, ale jinak moc pěkný zápas,“ uvedl kouč domácích Jiří Zour. „Hunpolečtí zaslouží pochvalu,“ řekl jeho protějšek Josef Lukašík.

Dres Milevska letos poprvé oblékl gólman Michael Panec, jenž si odpykával zbytek trestu z minulé sezony. Vstup do utkání se jeho týmu příliš nepovedl, ale od druhé periody měl navrch. Zato strakoničtí hosté postupně ztráceli nervy. Chyběl jim hlavní kouč Martin Všetečka a trojice útočníků Ondřej Dlouhý, Tomáš Křenek a Jakub Šuhaj, kteří se realizovali v Univerzitní lize. Zbývající opory zřejmě nezvládly svoji roli. Vyloučený Marek Hrubý podle zápisu o utkání dokonce při odchodu do šaten poškodil dveře. „Zvedli jsme se ve druhé části, ale pořád se strašně nadřeme na gól,“ přiznal trenér vítězů Michal Štych. „Zklamali tahouni. Tři kluci nedohráli pro zranění,“ smutnil strakonický Luboš Krupka.

Krajská liga, 8. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:5 (2:4, 2:1, 0:0)
11. Brychta (Kulík), 19. T. Dvořák (Daňhel), 25. T. Dvořák (Zadina), 30. Bambula (Hubata – 1. Kopic (Vylíčil), 10. Vylíčil (Votápek), 14. Vylíčil (Votápek), 18. Siřiště (D. Šulák), 30. B. Svoboda (D. Vrátný).
Rozhodčí: Hamr – Bušta, Soukup.
Vyloučení: 6:3.
Diváků: 550.
J. Humpolec: Jan Zour – Hurda, Rubner, Zadina, Dolejš, Šerák, Motl – Prokop, Hynek, Hendrych, Mart. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Kulík (21. Bambula), Brychta, Hubata. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
HC Pelhřimov: Kaiseršot – F. Kasalý, F. Bříza, D. Kasalý, D. Vrátný, Zadražil, P. Bříza – Marek Hadrava, Martin Hadrava, Kopic, Vylíčil, Votápek, B. Svoboda, D. Šulák, Siřiště, J. Vrátný. Trenéři Josef Lukašík a Miroslav Humeš.
Hrálo se 9. listopadu 2019.

HC Milevsko 2010 – HC Strakonice 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
18. Fořt (Radosta), 24. Hastrman (Mil. Čunát), 29. Šimák (Petr Bouška, T. Bílek), 37. Mich. Jelínek (Pletka), 48. Fořt (Pouch, Radosta), 53. A. Hájek (Petr Bouška, Šimák) – 1. Mikeš (Jiřinec), 19. J. Švec, 50. D. Škoda.
Rozhodčí: Urban – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 6:7, navíc Mil. Čunát, Hastrman (Milevsko) oba 5 minut + do konce, D. Kovář (Strakonice) 10 minut, M. Hrubý (Strakonice) do konce, Ruda, Kopenec (Strakonice), oba 5 minut + do konce.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 410.
HC Milevsko: Panec – A. Hájek, Petr Bouška, Hastrman, Mil. Čunát, Jíška, Tampier – T. Bílek, Šimák, Hamerle, Radosta, J. Müller, Fořt, Mich. Jelínek, Pouch, Pletka. Trenér Michal Štych.
HC Strakonice: Vastl (21. R. Špiler ml.) – Hodánek, Jar. Hřebíček, L. Hrubý, D. Kovář, Topinka, Kopenec – J. Švec, M. Hrubý, Ruda, Jiřinec, Mikeš, M. Müller, P. Řehoř, Andrle, D. Škoda. Trenér Luboš Krupka.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.