V krajské předehrávce patřil nástup Radomyšli, ale veselská Lokomotiva na konci urvala dva body

16.11.2018

Účastníci Krajské ligy mužů na jihu Čech odehráli zatím devět kompletních kol, ale dvojice Radomyšl – Veselí si již pospíšila s předehrávkou 16. kola, které je na programu 29. prosince. Hrálo se na píseckém stadionu v pátek 16. listopadu od osmi hodin večer. Domácí Sokolové lépe začali, ale jejich třígólový náskok dokázali hosté smazat pár vteřin před třetí sirénou a v prodloužení si řekli o prémiový bod. V nadcházejícím 10. kole má Radomyšl volno, Veselí přivítá doma Vimperk.

PÍSEK – Mužstvo Radomyšle si vzhledem k pátečnímu termínu mohlo vypůjčit zajímavou posilu do obranné linie – pětadvacetiletého Karla Herra, jenž loni sehrál deset utkání za druholigový Písek a letos se postavil na jeho střídačku jako jeden z nejmladších trenérů v ligové historii. Úvod zápasu patřil domácím, když se dvakrát po sobě prosadila trojice Patrik Březina, Jakub Šimoník a František Bárta. Od druhé třetiny měli stále více ze hry hosté, nicméně tým Sokola z ojedinělé akce přidal třetí trefu. Lokomotiva se však plnou parou řítila za vyrovnáním a to se jí povedlo, přestože Josef Mikeska při power play nedal trestné střílení. O pár vteřin později zachránil své barvy Martin Klimeš.

V prodloužení kralovali hosté. Rozhodl Dalibor Arnold, jenž si povodil sokolské zadáky a zakončil střelou k tyči. „Hráli jsme jen v první třetině. Od druhé nás převyšoval soupeř, který daleko líp bruslil. Zbytečně jsme si komplikovali rozehrávku. Vedení jsme drželi hlavně zásluhou gólmana. Vůbec jsme nezvládli závěr,“ nerad připustil vedoucí domácího týmu Jaromír Šíp. „Úvod byl z naší strany špatný. Dostali jsme dva góly po taktických chybách. Od poloviny utkání jsme začali mít navrch. Gól visel na vlásku, jenže jsme inkasovali potřetí. V závěru jsme si vynutili místy až drtivou převahu a získali odměnu za enormní úsilí,“ těšilo veselského trenéra Josefa Vachulku.

Krajská liga, předehrávka 16. kola:

TJ Sokol Radomyšl – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 3:4 v prodl. (2:0, 1:0, 0:3 – 0:1)