V Krajské lize propadl doma SK Telč. Radovali se hráči Radomyšle, Strakonic a Humpolce

04.11.2017

V závěru dušičkového týdne se roztočilo 9. kolo Krajské ligy mužů čtyřmi sobotními zápasy. Uspěly všechny domácí týmy s výjimkou SK Telč, který podlehl hostům z Veselí nad Lužnicí. Mužstvo Radomyšle ve svém azylu na píseckém ledě vysoko přestřílelo hlubocké Rytíře, střelecky se dařilo také strakonickému lídrovi, proti němuž stál oslabený hradecký Vajgar. Naopak zakončení příliš nevycházelo Humpolci, přesto bodoval naplno proti pelhřimovskému outsiderovi.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – Mužstvo Telče se poprvé představilo s brankářem Davidem Vackem, jenž přišel na hostování z M. Budějovic. V obraně znovu nastoupil šestnáctiletý Slovák Adam Korec, hostující ze Znojma. Vedení zařídil Vojtěch Kret již ve 2. minutě, ale hosté z Veselí otočili dvěma slepenými góly před první pauzou a potom si pohlídali výsledek. Domácím nepomohla ani power play šest na čtyři. „Zaplatili jsme za nedůslednost,“ vrátil se ke kolapsu ve 20. minutě telčský vedoucí František Čermák. „Přes vítězství nejsem spokojený s hrou a velkým počtem vyloučených. Jediným kladem byl výkon útočníka Jakuba Nováka,“ uvedl kouč hostí David Šošovica.

Duel mezi Sokolem Radomyšl a Hlubokou na píseckém ledě ovládal od začátku domácí tým, byť přišel ve 13. minutě o zraněného Vojtěcha Marka po faulu Ondřeje Žlůvy. Hostům naopak chyběl Žlůva, vyloučený do konce zápasu. Postrádali i zkušenost Davida Oulíka či Jana Šimka. Když nevyužili ve druhé třetině přesilovku pět na tři v délce 3.38, nemohli pomýšlet na lepší výsledek. „Utkání mělo jednoznačný průběh,“ poznamenal vedoucí Sokolů Jaromír Šíp. „Soupeř byl jasně lepší. Nedokázali jsme držet krok. Musíme přidat v bojovnosti, abychom získali nějaké body, než se dočkáme vlastního ledu na otevřeném stadionu,“ řekl za hosty Miroslav Šulista.

Vítězové si dávali přednost a mířili vedle

Ve Strakonicích se hradecký Vajgar o jedenácti lidech držel do 25. resp. 26. minuty, kdy inkasoval tři slepené góly a střídal brankáře. Za stavu 4:1 po dvou třetinách mohli prohrávající ještě něco podniknout, místo toho však dostali pět dalších kousků. „Postupem času jsme získávali převahu. Hodně nám pomohly tři rychlé góly před polovinou hrací doby,“ konstatoval strakonický manažer Roman Heimlich. „Pořádající klub nevyhověl naší žádosti o odložení zápasu, k níž nás vedla početná marodka. Sice jsme získali Davida Košťála na hostování z KLH, ale těžko jsme něco mohli uhrát s torzem sestavy,“ smutnil Jiří Skořepa, manažer Vajgaru.

Humpolečtí přivítali podceňované pelhřimovské béčko, ale spletli se v očekávání dvouciferného výsledku, jakým se dosud vytáhla většina týmů proti Medvědům. V derby (Jiskra byla donedávna farmou Pelhřimova a dobře se znají hráči na obou stranách) sice domácí získali povinné body, ale prezentovali se bramboračkou. „Fungovali jsme jenom ve druhé třetině. Potom nás ukolébal náskok. Byli jsme laxní v koncovce, dávali si přednost, mířili vedle. Herní projev byl špatný,“ lamentoval trenér domácích Jiří Zour. „Musím vyzdvihnout výkon gólmana. Bez něho by skóre bylo horší. Ale kdybychom měli víc hráčů, mohl být zápas vyrovnaný,“ přemýšlel kouč poražených Radek Šáda.

Krajská liga, 9. kolo:

SK Telč – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)
2. Kret (Sokolík), 23. Jak. Prášek (Šalanda, Lupač), 52. J. Šťastný (Sokolík), 55. Bína (Jak Prášek) – 20. Jak. Novák (R. Benda), 20. L. Míchal (Mikeska), 25. Jak. Novák (Kyml), 36. Mikeska (Jak. Novák, Klimeš), 37. Bůžek (M. Čáp), 47. Vlach (M. Čáp).
Rozhodčí: Jan Slavík – J. Macháček, Smrž.
Vyloučení: 8:10, navíc M. Čáp (Veselí) 10 minut.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 193.
SK Telč: Vacek – Tušer, D. Šebesta, T. Havlík, J. Šťastný, Korec, P. Prokop – Berka, Smejkal, Sokolík, Šalanda, Bína, Kret, Lupač, Kotrba (41. Tůma), Jak. Prášek. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.
Loko Veselí: D. Klestil – Lomský, L. Míchal, Kyml, J. Benda, Malecha – M. Čáp, Mikeska, Vlach, Klimeš, R. Benda, Jak. Novák, J. Míchal, Pichler, Bůžek. Trenéři David Šošovica a Stanislav Bůžek.
Hráno 4. listopadu.

TJ Sokol Radomyšl – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 8:2 (3:1, 2:0, 3:1)
10. Jos. Slavík (P. Březina), 11. Vejda (Jos. Slavík), 18. Jungbauer (P. Březina), 26. P. Březina (Koutenský), 39. P. Březina (Jos. Slavík, Pěnička), 46. R. Volf ml. (Rod), 53. Koutenský (Rod), 55. Kiva (Hovora) – 19. Maurenz (Miler, M. Černý), 60. Štěpán.
Rozhodčí: J. Stach – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 7:5, navíc Žlůva (Hluboká) 5 minut + do konce.
Využití: 3:0.
Diváků: 149.
S. Radomyšl: Kafka – Rod, Pěnička, Kozák, Koutenský, Vejda, R. Volf ml. – Jos. Slavík, Jungbauer, P. Březina, Kica, Hovora, O. Gába, Jiřinec, Šimoník, V. Marek. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Dušek, Žlůva (13. Hejda), Roman Rákosník ml. – Maurenz, Miler, M. Černý, Holub, Moudrý, Heřmánek, Matěj Dvořák, Štěpán, Hejda (13. D. Novotný). Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.

HC Strakonice – HC Vajgar J. Hradec 9:2 (1:0, 3:1. 5:1)
12. Samohejl TS, 25. L. Bednařík (M. Všetečka, Samohejl), 26. D. Kovář (P. Šebesta), 26. Ruda (Major), 43. L. Bednařík TS, 45. Samohejl (L. Bednařík, Dlouhý), 52. P. Řehoř (Křenek), 57. P. Řehoř (Křenek), 60. M. Všetečka (Samohejl, L. Bednařík) – 28. R. Procházka (Lazorišák), 47. Mat. Jindra (Lazorišák, R. Procházka).
Rozhodčí: Poskočil – Brůha, F. Strnad.
Vyloučení: 2:2.
Diváků: 350.
HC Strakonice: D. Doubek – M. Hrubý, D. Kovář, Jarosl. Hřebíček, M. Všetečka, D. Škoda, od 50. navíc J. Srb – Ruda, Major, T. Růžička, Samohejl, L. Bednařík, Dlouhý, Křenek, P. Srb, P. Šebesta, od 21. navíc P. Řehoř a Mikeš. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
HC Vajgar: Houdek (26. Pachmann) – Jon, Ištvánik, Tržil, R. Procházka – M. Stach, Ondřej, Havelka, Lazorišák, Mat. Jindra, Gurka, Košťál. Trenér Robert Procházka.

TJ Jiskra Humpolec – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 6:2 (1:0, 5:1, 0:1)
13. Zd. Jelínek (D. Hřeben), 21. D. Hřeben (T. Dvořák), 22. Hubata (Kavka), 24. Kavka (Zd. Jelínek), 30. Hubata (Hadrava), 31. Dolejš (Zeman) – 29. Šulák (Hráček), 43. J. Doubek (Beníšek).
Rozhodčí: Zíka – Kubíček, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 4:4, navíc Zadražil, D. Vrátný (Pelhřimov) oba 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváků: 200.
J. Humpolec: Jan Zour – J. Šerák, Loučka, Zd. Jelínek, Hadrava – Š. Prokop, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Mart. Jelínek, Hubata, Brázda, Dolejš, Zeman. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Pelhřimov B: M. Urban – Linhart, Hráček, Cerhan, J. Doubek – Šulák, J. Vrátný, Nikodým, Svoboda, Zadražil, Buchta, od 21. navíc Beníšek. Trenér Radek Šáda.

22. 11. 2017 ČEZ Motor Č. Budějovice se aktivně zapojí do II. charitativního týdne WSM Ligy. Před utkáním s Kladnem ve středu 22. listopadu se uskuteční sbírka školních pomůcek, které díky iniciativě Motorfans dostanou děti v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici. Vybírat se bude u všech vchodů do Budvar arény. V rámci Charitativního týdne doje rovněž na internetovou dražbu hokejových propriet, mezi nimiž nebude chybět ani podepsaný dres Výtěžek poputuije na konto Klokánka, který je projektem Fondu ohrožených děti.
22. 11. 2017 Starší dorostenci budějovického Motoru v prvním utkání na zájezdu do Ruska podlehli v Jekatěrinburgu domácímu týmu 3:10 (0:2, 2:5, 1:3). Góly a nahrávky: 26. Krcho (Škola, Vávra), 33. Vávra (Řezáč), 60. Masopust.
21. 11. 2017 Českobudějovičtí a exbudějovičtí veteráni byli znovu v akci. Do reprezentačního dresu Old Timers České republiky v mezistátním utkání proti týmu Izraele na kladenském zimním stadionu se oblékli brankář Martin Altrichter, obránci František Ptáček, Miroslav Dvořák ml., Kamil Ťoupal, útočníci Filip Turek, Radek Ťoupal, Václav Král, František Mrázek a společně s dalšími spoluhráči zvučných jmen pomohli k dosažení vítězství v poměru 11:6.