V Jindřichově Hradci se hrálo pro Tomáše Tupého. Bylo to hezké gesto

29.04.2018

Strakonický rodák Tomáš Tupý vstoupil do velkého hokeje v Č. Budějovicích, kde absolvoval extraligový křest v ročníku 2002 – 03. Okusil 1. ligu v Písku, 2. ligu epizodně ve Strakonicích a sedm sezon válčil v J. Hradci. Čtyři roky strávil na francouzském ledě, v posledním období nastupoval v Krajské lize za David Servis a Vimperk. Letos v lednu mu bylo pětatřicet, ale to již bojoval s vážnou nemocí. Poslední dubnovou sobotu pro něho Vajgarfans uspořádali exhibici.


JINDŘICHůV HRADEC – Fanoušci Vajgaru v čele s neúnavným Davidem Regáskem projevili Tomáši Tupému vděčnost za jeho dlouholeté služby v obranných řadách druholigového týmu. Na Zimním stadionu Jana Marka zorganizovali exhibiční duel mezi výběrem bývalých a současných hráčů Vajgaru a podobným výběrem Milevska. Několik stovek fanoušků, kteří v hojném počtu přijeli také z Milevska a Vinperka (včetně vyhlášené sestavy bubeníků), přispělo k výborné atmosféře.  

Mužstva přivedli na led minihokejisté z přípravek Jindřichova Hradce a Milevska, kteří posléze vyplňovali program přestávek vzájemným soupeřením v plné zbroji. Úvodní slovo pronesl zasloužilý trenér hradecké mládeže Jan Hanzálek a čestné vhazování za velkého aplausu patřilo dojatému rekonvalescentovi Tomáši Tupému. Buly před začátkem druhé třetiny vhodil Jan Marek starší, jenž podpořil hokejového maroda osobní účastí, ale i finančním příspěvkem. Za celý večer se vybralo 28 300 korun plus věcné dary ve prospěch oblíbeného hráče.

V sestavách se hemžila známá jména jihočeského ledu. Na hradecké straně nechyběl kapitán extraligového Vajgaru z roku 1993 Milan Němec, další vynikající hráč ligové minulosti Aleš Skokan nebo Luboš Voříšek, nadupaný z nedávých kvalifikačních bojů o 1. ligu v barvách Havlíčkova Brodu. Zahrál si také Jaroslav Kocar se synem. Hvězdami v milevském dresu byli tamní odchovanec, obránce Bohumil Jank, a jehou současný spoluhráč ze stříbrného extraligového Třince, brankář Šimon Hrubec, jenž odchytal třetí periodu a nájezdy a projevil se jako velký showman. „Byl to krásný zápas. Hezké gesto pro Tomáše,“ ocenil za všechny přítomné Jan Hanzálek.

Exhibice Hokejem pro Tupku:

Vajgar Jindřichův Hradec – HC Milevsko 8:8 (1:2, 4:3, 3:3), sn 2:1
Góly a nahrávky:
Voříšek (Lazorišák, Kalaj), Kalaj (Voříšek), Kraus (R. Procházka), Gurka (Lazorišák, Kalaj), Kalaj, Kalaj (Voříšek), Janeček, Ištvánik (R. Procházka) – Radosta (Suchan), St. Polodna (E. Švec ml.), J. Müller (Fořt), E. Švec ml. (Hamerle), J. Müller, Hamerle, T. Hájek (St. Polodna), Radosta (Čunát).
Samostané nájezdy (5 sérií): 2:1 (Ištvánik, Lazorišák – T. Pletka).
Rozhodčí:  Martin Hamr, Pavel Zeman – Petr Soukup, David Bušta. 
Vyloučení: 0:0.
Platících diváků: 517.
Vajgar J. Hradec: Tomáš Kubeš, Jaroslav Jágr ml., Matěj Pachman – Robert Procházka, Milan Němec, Ondřej Chmel, Tomáš Tržil, Adam Popelka, Petr Janeček, Roman Němec, Jaroslav Kocar ml. – Marek Dvořák, Michal Ištvánik, Aleš Skokan, Luboš Voříšek, David Mikš, Jaroslav Kocar st., Jakub Kraus, Michal Gurka, Tomáš Kalvas, Ota Lazorišák, Filip Tomšík, Matěj Jindra, Adam Kalaj, Ondřej Jasanský, Michal Kubín. Trenér Zdeněk Ondřej. 
HC Milevsko: Michael Panec, David Honzík, Šimon Hrubec – Michal Štych, Jaroslav Havran, Milan Čunát, Tomáš Pletka, Bohumil Jank – Tomáš Novotný, Tomáš Hájek, Jiří Fořt, Ivan Radosta, Milan Kořánek, Jiří Müller, Stanislav Polodna, Emil Švec ml., Jan Sláma, Jakub Suchan, Jakub Hamerle. Trenér Emil Švec st.  
Hráno 28. dubna 2018.      

Ladislav LhotaKrátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web