V Humpolci otevřeli zrekonstruovaný stadion. Stará garda si vyšlápla na áčko

29.08.2020


Zimní stadion v Humpolci prošel od letošního března do začátku srpna rozsáhlou rekonstrukcí za pětačtyřicet milionů korun. Vylepšený stánek hokejového klubu TJ Jiskra, jehož A-tým hraje jihočeskou Krajskou ligu, přivítal 16. srpna žákovské týmy, o den později vyzkoušela led bruslící veřejnost. V rámci slavnostního otevření 28. srpna se poměřil celek mužů s veterány.


HUMPOLEC – Na počátku devadesátých let zde místní vybudovali otevřenou plochu s umělým ledem. Nepovedlo se zastřešení v roce 2004 za více než dvacet milionů korun, v únoru 2006 střecha spadla pod náporem sněhu. Vyšetřování odhalilo chybějící vzpěry, ač byly zanesené v projektové dokumentaci, a stavbyvedoucí dostal dvouletou podmínku od okresního soudu. Aktivitou radnice se podařilo obnovit provoz deset měsíců po nehodě, zůstala však stárnoucí technologie. Hlavním bodem letošní rekonstrukce byla výměna čpavkového chladicího systému za nový ekologický.   

Původní chladicí stroje se musely každoročně repasovat. „Od nového systému čekáme ekonomičtější provoz a komfort při správě i údržbě. K tomu se počítá i nová vzduchotechnika, která bude odvlhčovat vzduch v hale,“ vysvětlil pro zpravodajství i.Dnes.cz Jiří Hynek, správce sportovišť z Technických služeb. Stavební operace si vyžádala úplné rozebrání hrací plochy. Vzniklo nové kluziště zúžené o jeden metr na kratší i delší straně, které lemují mantinely s vyšším plexisklem a sítěmi. Vylepšení se dočkaly střídačky, trestné lavice i zastřešený box časoměřičů. „Led je daleko kvalitnější a pevnější,“ vyzdvihl trenér mládeže Jiří Bambula ve vysílání Českého rozhlasu Vysočina.

Pětašedesát? Žádný věk

Investici ve výši pětačtyřiceti milionů korun pokryla zčásti státní dotace, z větší části městská pokladna s výhodnou půjčkou. Slavnostní otevření zrekonstruované haly v pátek 28. srpna zahájily krasobruslařky z Havlíčkova Brodu a Vyškova. Následovala žákovská klání mezi domácí Jiskrou a Duklou Jihlava. Zástupci starosty Alena Kukrechtová a Vlastimil Brukner za asistence Jiřího Hynka přesně v 17.45 přestříhli pásku, načež se v hokejové exhibici proti sobě postavily týmy staré gardy, která před léty pro Humpolec vybojovala titul mistra Vysočiny, a současného áčka válčícího již řadu sezon o body se stále kvalitnější konkurencí v Krajské lize na jihu Čech.

Utkání se hrálo třikrát patnáct minut hrubého času a nakonec se radovali veteráni z vítězství 9:8. Starou gardu reprezentovali brankáři Jan Ždimera, Robert Vašíček, obránci Tomáš Vaněk, Ivan Zaňák, Libor Šára (hrával za budějovický Motor), Leoš Dvořák, Jiří Zour, Tomáš Hurda (z A-týmu), útočníci František Šerák, Tomáš Krátký, Pavel Beneš, Aleš Svoboda, Jakub Kočí, Rostislav Hník, Karel Zeman, Lukáš Kavka a Petr Dolejš (z A-týmu). Sestavu áčka tvořili Zbyněk Mikuš, Jan Zour – Jakub Rubner, Daniel Zadina, Zdeněk Jelínek – Ota Lazorišák, Tomáš Dvořák, Martin Jelínek, Matěj Daňhel, Tomáš Hubata, Ondřej Kulík a Pavel Hendrych.     

Zdařilá exhibice na zmodernizovaném stadionu nabídla zajímavé akce a příjemnou atmosféru, možná se však čekala početnější divácká kulisa. První mužstvo Humpolce využilo příležitost k premiérové zápasové zkoušce před nadcházející sezonou a staří páni mohli ukázat, že neztratili nic ze svého hokejového umu, byť mnozí dávno uzavřeli kariéru. „Rychlost jim ubývá, ale zůstala jim výborná práce s hokejkou a herní přehled. Gólman Jan Ždimera oblékl výstroj ve svých bezmála pětašedesáti, přesto se blýskl perfektními zákroky,“ vyjádřil obdiv brankářský protějšek Jan Zour z A-týmu Jiskry. Příští již ostrý zápas čeká Humpolecké 5. září doma proti Světlé nad Sázavou.

(lho, jaz)Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie