V generálce na 2. ligu si písečtí Králové na domácím ledě poradili s týmem Klatov

09.09.2021


Královští druholigisté od břehu Otavy si pozvali ke generálce na nový soutěžní ročník jednoho z rivalů ve skupině Jih a po srpnovém vítězství v Klatovech (5:3) zvládli úspěšně také odvetu se Západočechy a porazili je rozdílem třech gólů. Výrazný podpis na výsledku zanechal mladý křídelník Vojtěch Šuhaj, který se prezentoval hattrickem, a jeho spoluhráči z první útočné formace Jan Sýbek (gól plus tři asistence) s Lukášem Volfem (dvě asistence).


PÍSEK – Úvodní dva góly domácích padly v rozmezí jedenácti vteřin. Hosté snížili v přesilovce pět na tři, ale Jihočeši ve druhé periodě přidali další dvojici bleskových úderů, tentokrát v úseku osmdesáti devíti vteřin. Klatovští usilovali o záchranu výsledku, přiblížili se však pouze na rozdíl dvou gólů. V závěru večera inkasovali při power play do prázdné klece. „Zápas měl z obou stran solidní tempo. Výrazně jsme přestříleli soupeře a potvrdilo se, že v útoku máme určitou sílu. V obranné fázi se nám ale zatím nedaří podle představ. Potřebujeme, aby víc pomáhali útočníci. Jistotu máme v brankovišti. Vyrovnaná gólmanská dvojice se jevila v přípravě velmi dobře,“ uvedl kouč Luboš Rob st.   

Příprava na 2. ligu:

IHC Králové Písek – SHC Klatovy 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly a nahrávky:
13. V. Šuhaj (D. Bílek), 13. V. Šuhaj (Sýbek), 28. V. Šuhaj (Sýbek, L. Volf), 30. Sýbek (L. Volf), 43. F. Novák (Sýbek), 60. L. Bednařík – 20. Uhlík (Sysel, Roubal), 33. Roubal (Sysel, Roubal), 46. Eret (J. Procházka).
Rozhodčí: Šperl – Mitáš, Poskočil.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:1.
Diváků: 200.
IHC Písek: D. Novák – Dosek, Marcel Dvořák, D. Dudáček, J. Turek, D. Bílek, F. Novák, Tampier – Sýbek, L. Volf, V. Šuhaj, L. Bednařík, J. Čížek, Matějček, J. Karbulka, Januška, T. Rod ml., V. Brož. Trenéři Luboš Rob st. a Václav Šrámek.
Hrálo se 9. září 2021.

(lho)


Krátké zprávy
25. 09. 2021 Extraliga dorostu, skupina Střed, 6. kolo: Motor Č. Budějovice - Hradec Králové 2:6 (2:2, 0:3, 0:1). Góly a nahrávky domácích: 18. Lukeš (Aulický), 19. Hohenberger.
25. 09. 2021 Extraliga juniorů, 6. kolo: Motor Č. Budějovice - BK Mladá Boleslav 0:5 (0:3, 0:1, 0:1). Gól a dvě asistence si připsal Sebastian Jasečko, jenž začínal s hokejem ve Veselí nad Lužnicí a Motoru.
25. 09. 2021 Obránce Martin Willmann, odchovanec Vimperka a nyní hráč budějovického Motoru, obdržel pozvánku do reprezentačního týmu U17 na přípravný kemp, který se uskuteční v Hodoníně a Brně 3. - 6. října.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie