V dohrávkách 12. kola Krajské ligy se zhroutily domácí týmy. Pouze Soběslav vzala bod Vajgaru

03.12.2018

První adventní neděle vůbec nesvědčila domácím týmům v Krajské lize. Hrálo se na čtyřech stadionech a jediný bodík zůstal v Soběslavi, kde domácí padli s Vajgarem Jindřichův Hradec až v prodloužení. Vimperk dostal lekci z produktivity od Milevska a pelhřimovské béčko utrpělo s Telčí zatím nejvyšší porážku v sezoně. Na táborském ledě se rezerva „kohoutů“ tahala o výsledek s Humpolcem, ale šťastnější o jeden gól byli hosté. Volný los měl Český Krumlov.


JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – Soběslavský Spartak si proti Vajgaru na vlastním ledě dopřál výpadek mezi 7. a 8. minutou, kdy dostal dva slepené góly a poté nakrátko vypadl z role. Dokázal však obrátit stav a držel vedení do 58. minuty. „Za stavu 4:3 krátce před třetí sirénou jsme udělali klíčovou chybu. Špatným vyhozením jsme namazali na modrou, hosté nám tam hodili motýla a propadlo to tam,“ vylíčil trenér David Pánek, jenž nakonec bral se svými svěřenci pouze bod za neúspěšné prodloužení. Hosté jen se čtyřmi beky statečně bojovali a zkušená trojka Zdeněk Ondřej, Tomáš Tržil, Peter Pucher st. zařídila prémiový bod. „Měli jsme víc štěstí než rozumu,“ přiznal manažer Jiří Skořepa.  

Záloha pelhřimovských Ledních Medvědů nasadila do regionálního derby proti SK Telč tři kompletní pětice a navíc sedmého beka, jenže osmnáctiletý gólman Martin Urban inkasoval mezi 8. a 13. minutou čtyři góly a v podstatě bylo po zápase. Do brankoviště se postavil šestatřicetiletý Aleš Stibal a dostal dalších deset. „Napadaly nám tam rychle za sebou laciné góly. Dvě třetiny byl na ledě jenom soupeř. My jsme trochu zabrali na konci druhé části, ale to už bylo pozdě. Dnes nám nešlo nic,“ pravil zdrceně trenér Radek Šáda. „Zaskočili jsme domácí tým a jasně jsme ho přehráli. Postupem času jsme polevili a hra se vyrovnala,“ uvedl telčský vedoucí František Čermák.  

Když plní pokyny, hrajou dobře

Ani rezerva táborských „kohoutů“ nestrádala počtem bruslařů. Nicméně se sedmi muži v defenzivě a desítkou útočníků na domácím ledě proti Humpolci nerozšířila bodový účet a svým přemožitelem se nechala přeskočit v tabulce. Hrstka diváků v druhé největší jihočeské hale čekala na gól do třetího dějství, kdy se dvakrát trefili hosté. Stačilo jim to ke stoprocentnímu zisku, neboť domácí reagovali jedinou trefou. „Vstoupili jsme do zápasu velmi vlažně a pak jsme se nedokázali nastartovat. Soupeř hrál důsledně, nepouštěl nás do šancí,“ neměl žádnou radost kouč poražených Štěpán Kadilák st. „Přebruslili jsme Tábor, ale koncovka byla mizerná,“ naléval čisté víno humpolecký kormidelník Jiří Zour.  

Brankáři se střídali nejen v Pelhřimově, ale také ve Vimperku. Domácí Radek Podskalský za prvních deset minut vylovil z klece pět kotoučů (milevští útočníci Jiří Müller a Jakub Šimák se ve 3. minutě trefili v rozmezí dvaadvaceti vteřin) a přepustil místo Matěji Roblovi. Gólové manko borců ze Šumavy už nenarostlo, ale zkušený soupeř si pohlídal výsledek. „Stihl nás tragický začátek. Ve druhé třetině jsme nevyužili šance ke zkorigování. Při prvním střídání ve třetí části jsme nedali nájezd a z protiútoku dostali na 2:6,“ lomil rukama vimperský asistent Pavel Předota. „Celý tým podal zodpovědný výkon. Když kluci plní pokyny, tak hrajou dobře,“ pochvaloval si milevský kouč Emil Švec st.

Krajská liga, dohrávky 12. kola:

OLH Spartak Soběslav – HC Vajgar J. Hradec 4:5 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly a nahrávky:
14. Žákovský, 19. Vild (O. Pánek, Hraňo), 24. Žákovský TS, 57. Žákovský (Hák) – 7. Ondřej (Gurka), 8. Lazorišák (Janeček), 36. Lazorišák (J. Mazanec), 58. Popelka (Košťál, Lazorišák), 63. Ondřej (T. Tržil, Pucher st.).
Rozhodčí: F. Svoboda – Němec, J. Macháček.
Vyloučení: 6:7, navíc Mat. Jindra (Vajgar) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 170.
Sp. Soběslav: Křiklán – Vild, J. Matoušek, L. Karpíšek, Chalupský, M. Karpíšek (21. A. Čížek), Jiří Kubeš – Hák, Žákovský, Hraňo, M. Kučera (35. Slabý), Píha, Zajíc, O. Pánek, Máca, Kaisler. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
HC Vajgar: Jágr – Popelka, Ištvánik, Jon, T. Tržil – Ondřej, Pucher st., Gurka, Košťál, Lazorišák, J. Mazanec, Janeček, Mat. Jindra, Pucher ml. Trenér Zdeněk Ledvinka.
Hrálo se 2. prosince.

HC Lední Medvědi Pelhřimov B – SK Telč 4:14 (0:5, 3:5, 1:4)
Góly a nahrávky:
36. Šulák (Kaminski, Doležal), 36. Kaminski (Šulák), 40. Kaminski (Šulák, B. Svoboda), 46. Kaminski (Doležal) – 8. D. Šebesta (P. Prokop, Kret), 10. Nohava (Kotrba), 11. Kret (P. Prokop), 13. Berka (Sokolík), 20. Berka (Taras, D. Šebesta), 21. Lander (Nohava, Lupač), 23. Taras (Smejkal), 24. Lander (Lupač), 25. Smejkal (Kotrba), 36. Lander (Tušer, Kotrba), 46. Smejkal (Jak. Prášek), 47. Jak. Prášek (Smejkal, T. Havlík), 52. P. Prokop (Jak. Prášek), 54. Kotrba (Nohava, Lupač).
Rozhodčí: Poskočil – Kubíček, Maxa.
Vyloučení: 8:8, navíc Zadražil (Pelhřimov) 10 minut.
Využití: 1:3.
Diváků: 40.
Pelhřimov B: Urban (15. Stibal) – M. Kříž, Vaněk, Doubek, Bříza, Krtek, Hráček, Sapík – Šulák, Doležal, Kaminski, B. Svoboda, Zadražil, Buchta, Moucha, J. Vrátný, D. Vrátný. Trenér Radek Šáda.
SK Telč: A. Havlík – Tušer, Lupač, P. Prokop, D. Šebesta, T. Havlík, Taras – Lander, Kotrba, Nohava, Berka, Kret, Sokolík, Jak. Prášek, Bína, Smejkal. Trenéři Josef Prášek a Lukáš Hauzar.
Hrálo se 2. prosince.

HC Tábor B – TJ Jiskra Humpolec 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly a nahrávky:
57. R. Ježek (Mich. Jelínek, Růžek) – 47. Š. Prokop (Hurda, Hynek), 56. Hynek (Hendrych, Š. Prokop).
Rozhodčí: Jílek – Jiřička, Mil. Jindra.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 0:0.
Diváků: 80.
Tábor B: M. Dudáček – Růžek, Pípal, Košař, T. Hošek, P. Hošek, Bouška, Hlaváč – D. Hubáček, R. Ježek, Syrovátka, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Brabec, Hastrman. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
J. Humpolec: Jan Zour – Zadina, Motl, Hurda, Šerák, Žůček, Zd. Jelínek – Š. Prokop, Hynek, Hendrych, Mart. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Brychta, Dolejš, Hubata. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Hrálo se 2. prosince.

HC Vimperk – HC Milevsko 3:7 (2:5, 0:0, 1:2)
Góly a nahrávky:
8. Bojer (M. Přibyl), 20. Paule (Binder, J. Hanzal), 53. J. Hanzal (Korous) – 3. J. Müller (Petřík), 3. Šimák (Kořánek), 6. Štych (J. Müller), 9. Radosta (Reindl), 10. Šimák (Suchan, T. Bílek), 42. Sláma (Suchan), 48. Štych (Fořt).
Rozhodčí: Stach – Knor, M. Matoušek.
Vyloučení: 7:9, navíc J. Hanzal (Vimperk) 5 minut + do konce.
Využití: 0:2.
Diváků: 251.
HC Vimperk: Podskalský (10. Robl) – O. Předota, Chaloupka, Chval, J. Předota, Kačmár, Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, P. Novotný, R. Suchánek ml., J. Sitter, Bojer, Korous, M. Přibyl. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
HC Milevsko: Panec – Štych, A. Hájek, Hamerle, J. Havran, Fořt, Votruba – T. Bílek, J. Müller, Petřík, Seidl, Šimák, Kořánek, Sláma, Suchan, Radosta, Reindl. Trenér Emil Švec st.
Hrálo se 2. prosince.

(lho)Krátké zprávy
20. 04. 2019 Ve věku třiaosmdesáti let dnes ráno zemřel někdejší vynikající hokejista a slavný trenér Luděk Bukač. Jako hráč se stal mistrem Evropy v roce 1961, v trenérské roli přivedl národní mužstvo Československa ke světovým titulům 1985 a 1996. V období 1971 až 1973 trénoval také českobudějovický Motor, dlouhá léta vedl letní hokejovou školu v Jindřichově Hradci. Žil střídavě v Praze a jihočeské Lutové. Čest jeho památce.
19. 04. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl už nepokračuje v přípravě národního mužstva před mistrovstvím světa, které se letos uskuteční na Slovensku. Trenér Miloš Říha vyřadil třiatřicetiletého útočníka spolu s dalšími šesti hráči, přestože se prosadil střelecky v utkáních s Rakouskem a Německem. Z Jihočechů zůstali v kádru brankář Jakub Kovář a útočník Rudolf Červený, na soustředění v Nitře se k nim připojí forvardi Jan Kovář a Milan Gulaš. Trenérský zájem směřuje také k expíseckému obránci Janu Ruttovi, jemuž nečekaně skončila sezona v zámoří, když jeho tým Tampa Bay Lightning vypadl v 1. kole Stanleyova poháru.
18. 04. 2019 Na Velký pátek, který se letos pojí s datem 19. dubna, budou sportovci v jihočeské metropoli bavit diváky. Svátek nesvátek. Ve Sportovní hale se od 16 hodin uskuteční první finálový zápas volejbalové extraligy mezi Jihostrojem a Libercem, v sousední Budvar aréně vyjedou od 18 hodin na ledovou plochu hokejisté Motoru a Kladna k 10. kolu extraligové baráže.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web