V dohrávce Krajské ligy zlomil tým Pelhřimova odpor Strakonic až ve třetí periodě

06.12.2019

Na pelhřimovském ledě se první pátek v prosinci dohrávalo 6. kolo Krajské ligy. Domácí se dvě třetiny trápili se Strakonicemi, které v původním termínu na konci října nepřijely kvůli početné marodce. O výsledku rozhodli Lední Medvědi až ve třetím dějství. Důrazná domluva od trenérů a nesoustředěnost soupeře je postrčily k obratu ve skóre, které ještě navýšili v závěru po ubráněném pětiminutovém oslabení. V tabulce si upevnili vedoucí pozici.

PELHŘIMOV – Střelecký účet otevřel brzy po začátku utkání domácí Bohumil Svoboda, jenže strakonický tým obrátil stav třemi trefami. Lední Medvědi se začali probouzet teprve po snížení na 2:3. Dostali sice čtvrtý gól, ale potom převzali režii. „Dvě třetiny byl náš výkon nemastný neslaný. Dělali jsme strašné hrubice v obranném pásmu. O výsledku rozhodly dva slepené góly, které jsme dali v úvodu třetí části. Za prvních čtyřicet minut jsme si nezasloužili body,“ uvědomoval si trenér Josef Lukašík. „Zpočátku jsme hráli výborně a zaskočili favorita. V závěru druhé třetiny nás opustila koncentrace. Ztratili jsme zápas, ve kterém jsme mohli záskat alespoň bod,“ litoval kouč hostí Martin Všetečka.

Krajská liga, dohrávka 6. kola:

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Strakonice 7:4 (1:3, 2:1, 4:0)
4. B. Svoboda (Martin Hadrava, J. Vrátný), 22. Vylíčil (Votápek, F. Kasalý), 35. Kopic (Vylíčil), 41. Marek Hadrava (Martin Hadrava, B. Svoboda), 41. B. Svoboda (Vylíčil, Kopic), 54. Votápek (B. Svoboda, D. Kasalý), 57. Martin Hadrava (F. Kasalý, Marek Hadrava) – 8. Dlouhý (P. Šebesta, M. Hrubý), 12. Ruda (Samohejl), 16. P. Řehoř, 26. Samohejl (D. Kovář, Ruda).
Rozhodčí:
T. Novotný – Jan Lang, Maxa.
Vyloučení: 5:4, navíc Vylíčil (Pelhřimov) 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Diváků: 160.
HC Pelhřimov: Kaiseršot – F. Bříza (21. Hráček), J. Vrátný, P. Bříza, D. Kasalý, Zadražil, D. Vrátný, od 47. navíc Doubek – F. Kasalý, Martin Hadrava, Marek Hadrava, B. Svoboda, Votápek, D. Šulák, Siřiště, Vylíčil, Kopic. Trenéři Josef Lukašík a Miroslav Humeš.
HC Strakonice: Vastl – Hodánek, Jar. Hřebíček, L. Hrubý, D. Kovář, Kopenec, M. Hrubý, Topinka – P. Řehoř, Jiřinec, Menšík, Ruda, Křenek, Samohejl, J. Švec, Dlouhý, P. Šebesta, D. Škoda. Trenér Martin Všetečka.
Hrálo se 6. prosince 2019.

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.