V Chomutově zdramatizovali Jihočeši závěr, ale body nechali na severu

23.04.2019

Závěrečným 12. kolem uzavřela svůj program baráž o účast v extralize. Souboj Pirátů Chomutov a Motoru České Budějovice, tedy týmů, které nebudou příští rok účinkovat mezi elitou, dopadl lépe pro domácí, byť zpečetili výsledek až při soupeřově power play. Jihočeši utrpěli desátou porážku z dvanácti utkání a zůstali s pouhými pěti body beznadějně poslední v tabulce. Na třetí Chomutov měli třináctibodovou ztrátu a odnesli si další trpkou zkušenost.


CHOMUTOV – Sestupující Piráti nasadili do brankoviště táborského odchovance a juniorského reprezentanta Dominika Pavláta, jenž se blýskl několika výbornými zákroky. Hvězdou večera se stal autor hattricku Petr Koblasa, ale neužil si příliš bouřlivý potlesk, neboť tribuny v Rocknet aréně byly obsazené z pouhých šestadvaceti procent. Hosté hrající znovu s nouzově slepenou obranou dokázali zareagovat na vedoucí Koblasův gól, ve zbytku hrací doby však jen dotahovali. Za stavu 4:5 zkusili power play již na konci 56. minuty. Možná se trochu ukvapili. Šestý gól dostali do prázdné klece. 

Baráž o účast v extralize, 12. kolo:

HC Piráti Chomutov – ČEZ Motor Č. Budějovice 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
Góly a nahrávky:
15. Koblasa (Huml, Duda), 28. Chlán (Klhůfek), 29. L. Kovář (J. Stránský, Chlouba), 38. Koblasa (Klhůfek), 43. Koblasa (Klhůfek), 59. J. Stránský (Huml) – 20. Bradley (M. Jandus, Zd. Doležal), 37. J. Doktor, 51. Gilbert (M. Novák, P. Novák), 56. R. Přikryl (M. Jandus, M. Novák).
Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Klouček, Gerát.
Vyloučení: 9:6, navíc Štich (Chomutov) 10 minut.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 29:37.
Diváků: 1 363.
ČEZ Motor: Kváča – Babka, Vydarený, V. Prospal ml., M. Jandus, V. Doktor, Kachyňa – M. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák, J. Doktor, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Bradley, M. Beránek, P. Novák, Dančišin, Šimánek. Trenéři Václav Prospal st. a Alerš Totter.
Hrálo se 23. dubna 2019.

Další dvojice: Pardubice – Kladno 4:1.

(red)

Krátké zprávy
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
19. 05. 2019 Rodák z jihočeského Čakovce a mnohonásobný reprezentant Jaroslav Pouzar, který se stal dvakrát mistrem světa (1976, 1977) a třikrát vítězem Stanley Cupu (1984, 1985, 1987), bude jedním ze čtrnácti vyvolených, jejichž portrét ozdobí sérii zlatých a stříbrných mincí postupně ražených v České mincovně v Jablonci nad Nisou. V cyklu Legendy československého hokeje jako první spatřila světlo světa mince s podobiznou Ivana Hlinky, další v pořadí jsou někdejší hvězdy Dominik Hašek, Jan Suchý, Pavel Patera, David Moravec, Vladimír Růžička, Vladimír Martinec, František Pospíšil, Milan Nový, Jiří Šlégr a zmiňovaný Jaroslav Pouzar. Tři jména zatím zůstávají v tajnosti.
18. 05. 2019 Přípravu na suchu v uplynulém týdnu zahájil tým HC Strakonice zatím pod trenérským vedením Martina Všetečky, který ještě v minulé sezoně nastupoval v obranné linii. Ke stávajícímu hráčskému kádru se připojila pětice juniorů. Tečku za první fází letního drilu tradičně obstará na konci června přátelské fotbalové utkání v Radošovicích proti místnímu celku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web