V Budvar aréně začala ostrá příprava extraligového nováčka. Chyběli Raška s Allenem

20.07.2020


Extraligový nováček Motor České Budějovice vstoupil v pondělí 20. července naplno do letní přípravy. Předtím se hráči čtyři měsíce připravovali podle individuálních plánů. V závěru uplynulého týdne absolvovali hokejisté testy fyzické připravenosti a řada z nich si omačkala výstroj v rámci dobrovolných tréninků na ledě. Ostrá příprava začala třífázovým blokem a trenéři Václav Prospal s Alešem Totterem dávali svým svěřencům pořádně do těla.


Úvodní dva týdny se mužstvo bude scházet pětkrát týdně, víkendy zůstanou volné. První týden podstoupí hráči největší zápřah, denně je čekají tři fáze. Pouze ve středu se jedna fáze vypustí. Po modelovém utkání se hokejisté vždy rozdělí na skupiny, jedna pokračuje na ledě, druhou čeká posilovna. Potom se skupiny vymění. Ve druhém týdnu dojde na tři fáze pouze v úterý a čtvrtek. „Kluci jsou silově dobře připravení a nynějšími tréninky, myslím, zapracují na takovém tom kyslíku, aby to udýchali. Určitě je znát, že pauza byla delší. Výsledky testů jsou na průměrných hodnotách. Neskáčeme do nebes, ale není to žádný propadák,“ vysvětloval asistent Aleš Totter.

Trenéři poněkud ustoupili od původních plánů a upravili některá cvičení směrem ke zlepšení parametrů ve fyzické kondici jednotlivců. V úvodním tréninku na ledě se tým nevešel do předpokládaného časového limitu. Hráči si sáhli na dno silového rezervoáru a ke konci už „tahali nohy v medu“. „Čekali jsme, že to zvládneme rychleji. Museli jsme ubrat jedno cvičení a lehce jsme upravili kondiční bruslení. Nechceme ty kluky zničit hned první den, ale nebylo to dneska podle našich představ. Trošku se projevil ten zápas, který hráli proti sobě. Nebyla tam úplně potřebná kvalita. Mělo to být živější vzhledem k tomu, že hráči bojují o místo,“ uvedl Aleš Totter.

Kádr se zúží za dva týdny

Se závěrem července se v Budějovicích chystá velké zúžení kádru, který aktuálně čítá čtyři desítky bruslařů. Trenéři předpokládají, že si jako minimální počet ponechají v přípravě tři gólmany, osm obránců a čtrnáct útočníků. „Možná zůstane několik míst navíc, pokud se nám někteří borci budou zdát vyrovnaní. Můžeme třeba o týden prodloužit try out a ještě obehrát ty kluky ve dvou pohárových zápasech na Spartě a doma s Plzní,“ upřesnil trenérský asistent. Hokejisté, kteří se momentálně nevejdou na soupisku Jihočechů, se z valné většiny rozmístí v klubech 1. ligy. Je tam o ně velký zájem a Václav Prospal s Alešem Totterem věří, že sledovaní hráči dostanou v prvoligových klubech náležitý ice time.

V Motoru se nehodlají nikoho předčasně zbavovat a počítají s tím, že během sezony si podle potřeby budou moci jednotlivé adepty stáhnout z prvoligových působišť. „Nemáme strach, že bychom je nikam neudali. Prioritou bude 1. liga,“ ujistil Aleš Totter. Do kempu v Budvar aréně se dostavili téměř všichni pozvaní. Výjimkou byl obránce Conor Allen, který vzhledem k opatřením proti koronaviru musel zůstat doma ve Spojených státech. Připravuje se sám, chodí na led a budějovický klub ho má na dálku pod kontrolou. Připojit by se měl po 1. září. Na srazu chyběl také útočník Adam Raška, jehož postihl zánět průdušek. „Měl by naskočit od příštího týdne,“ informoval budějovický asistent.

Ladislav Lhota

Modelové utkání 1. dne přípravy:

Slavoj (Modří) – Stadion (Bílí) 2:1 po nájezdech
Góly:
Kondelík, rozh. nájezd M. Indrák – J. Čížek.
Slavoj: Strmeň, J. Patera – J. Suchánek, Svach, Lytvynov, Pavel, Baránek, Vaněk – M. Novák, Gilbert, M. Indrák, M. Beránek, Karabáček, Jonák, Prokeš, Toman, Klhůfek, Kondelík, M. Hrubec.
Stadion: Čiliak, Marek Dvořák – P. Pýcha ml., Plášil, Slováček, Kachyňa, Vydarený, Remta – M. Ville, R. Přikryl, Zd. Doležal, Christov, Venkrbec, Holec, Voženílek, Michnáč, Vopelka, V. Bárta, J. Čížek, G. Ville.Krátké zprávy
18. 09. 2020 Vedení HC Vimperk krátce před startem Krajské ligy mužů získalo posilu. Do týmu přichází třicetiletý vimperský odchovanec Jaroslav Šaršok, univerzální hráč schopný nastupovat v obraně i útoku. Loňskou sezonu zahájil v barvách druholigového Písku, zbytek strávil na německém ledě. Během kariéry prošel řadou klubů od mládeže Motoru přes Tatranské Vlky Poprad a jejich tehdejší áčko v KHL po týmy ve Švédsku, Maďarsku, Polsku či Anglii.
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
18. 09. 2020 Disciplinární komise Českého hokeje pod vedením Viktora Ujčíka řešila dvě provinění budějovického forvarda Víta Christova v utkání 1. kola extraligy proti Hradci Králové. Trest na 5 minut + do konce za podkopnutí protihráče uznala komise jako adekvátní a ukončila další řízení v tomto bodu. Naopak vulgární urážky, které Vít Christov adresoval hlavnímu rozhodčímu po inkasování výše uvedeného trestu, ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši pět tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie