V Benátkách nad Jizerou sledovalo blamáž lídra Chance ligy naštěstí jen tři sta lidí

30.10.2018

Českobudějovický Motor coby vedoucí tým druhé nejvyšší soutěže letos potřetí nedosáhl na body. Dostal na frak nikoliv od někoho ze spolufavoritů, ale na ledě dvanáctých Benátek. Porážku Jihočechů v poměru 1:2 v dohrávce 16. kola naštěstí sledovalo z tribun pouhých tři sta přímých svědků. Hosté sice vedli gólem sedmnáctiletého Martina Beránka, ale za domácí srovnal stejně starý Jakub Žůrek a z trestného střílení rozhodl Marek Zachar. Budějovický tým selhal v koncovce.

BENÁTKY NAD JIZEROU – Málokdo by před utkáním vsadil na úspěch středočeského outsidera. Čekalo se, že Motor získá s přehledem výhru po šedesáti minutách, prodlouží vítěznou šňůru na sedm utkání a zvýší náskok v čele tabulky na jedenáct bodů. Radovaly se však Benátky, které předtím prohrály třikrát za sebou. Dvacetiletý gólman Matěj Žajdlík sice nezdařenou rozehrávkou v podstatě daroval hostům vedoucí trefu, ale mimoto kryl šestatřicet budějovických střel a nepustil už za záda ani jeden puk.

Ve 25. minutě mohl pojistit náskok driblující Milan Dančišin, jenže trefil tyčku. Dvougólový obrat ve skóre se udál na začátku třetí periody v rozpětí 121 vteřin. Na vyrovnávacím gólu, který padl po střele od modré čáry, se nahrávkou podílel exbudějovický forvard Josef Mikyska. Hostům zbývalo téměř čtrnáct minut na vyrovnání, ale nevyšla jim krátká přesilovka pět na tři, ani závěrečná power, k níž se odhodlali minutu a půl před třetí sirénou. V příštím 20. kole 31. října bude Motor odpočívat. Představí se ve 21. kole 3. listopadu na ledě Prostějova.

Chance 1. liga, dohrávka 16. kola:

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
44. Žůrek (J. Mikyska), 46. M. Zachar TS – 14. M. Beránek.
Rozhodčí: Barek, Zubzanda – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 21:37.
Diváků: 302.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, P. Pýcha ml., Pavlin, Vydarený, Fillman, Kachyňa – Babka, R. Přikryl, M. Čermák, Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Šimánek, M. Heřman, J. Doktor, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 29. října.

(red)

17. 11. 2018 Smutná zpráva přišla z Písku. V úterý 13. listopadu skonal bývalý vynikající útočník Vladimír Jána, který dával spoustu gólů v barvách druholigového Jitexu a svého času ho zkoušeli v budějovickém Motoru. Dožil se třiašedesáti let. Hokej hráli také jeho bratři Petr, Jiří (Sparta Praha) a Martin.
16. 11. 2018 Jihočeská disciplinárka zmírnila část trestu pro útočníka Martina Háka ze Spartaku Soběslav a s platností od 16. listopadu změnila zastavení činnosti na jeden zápas na podmínku se zkušební dobou do 30. listopadu. Komise naopak nevyhověla odvolání Vajgaru Jindřichův Hradec proti kontumaci výsledku z utkání Krajské ligy s Vimperkem. Krajský výkonný výbior Českého hokeje současně podal podnět disciplinární komisi na potrestání hradeckého trenéra za neplnění povinností ve zmíněném utkání (neoprávněný start hráče dle článku 319) a také rozhodčíhoi T. Poskočila, který před utkáním nevyškrtl ze zápisu hráče, u něhož chyběl registrační průkaz.
15. 11. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 13. kolo: HC Olomouc - Motor Č. Budějovice 1:0 sn. Extraliga dorostu, skupina Střed, 15. kolo: Žďár nad Sázavou - HC Tábor 2:9 (2:3, 0:1, 0:4 - P 0:0, N 0:1. Góly a nahrávky vítězného celku: 1. Kundrát (Janda), 9. Vaněk (Cháb), 20. Matašovský (Cháb), 23. Suchan (Blengino), 52. Matašovský (Cháb), 53. Kofroň, 58. Janda, 59. Eremiáš (Kundrát), nájezd Janda. Motor Č. Budějovice - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:1, 0:0, 0:0 - P 0:1).