V Benátkách nad Jizerou sledovalo blamáž lídra Chance ligy naštěstí jen tři sta lidí

30.10.2018

Českobudějovický Motor coby vedoucí tým druhé nejvyšší soutěže letos potřetí nedosáhl na body. Dostal na frak nikoliv od někoho ze spolufavoritů, ale na ledě dvanáctých Benátek. Porážku Jihočechů v poměru 1:2 v dohrávce 16. kola naštěstí sledovalo z tribun pouhých tři sta přímých svědků. Hosté sice vedli gólem sedmnáctiletého Martina Beránka, ale za domácí srovnal stejně starý Jakub Žůrek a z trestného střílení rozhodl Marek Zachar. Budějovický tým selhal v koncovce.

BENÁTKY NAD JIZEROU – Málokdo by před utkáním vsadil na úspěch středočeského outsidera. Čekalo se, že Motor získá s přehledem výhru po šedesáti minutách, prodlouží vítěznou šňůru na sedm utkání a zvýší náskok v čele tabulky na jedenáct bodů. Radovaly se však Benátky, které předtím prohrály třikrát za sebou. Dvacetiletý gólman Matěj Žajdlík sice nezdařenou rozehrávkou v podstatě daroval hostům vedoucí trefu, ale mimoto kryl šestatřicet budějovických střel a nepustil už za záda ani jeden puk.

Ve 25. minutě mohl pojistit náskok driblující Milan Dančišin, jenže trefil tyčku. Dvougólový obrat ve skóre se udál na začátku třetí periody v rozpětí 121 vteřin. Na vyrovnávacím gólu, který padl po střele od modré čáry, se nahrávkou podílel exbudějovický forvard Josef Mikyska. Hostům zbývalo téměř čtrnáct minut na vyrovnání, ale nevyšla jim krátká přesilovka pět na tři, ani závěrečná power, k níž se odhodlali minutu a půl před třetí sirénou. V příštím 20. kole 31. října bude Motor odpočívat. Představí se ve 21. kole 3. listopadu na ledě Prostějova.

Chance 1. liga, dohrávka 16. kola:

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
44. Žůrek (J. Mikyska), 46. M. Zachar TS – 14. M. Beránek.
Rozhodčí: Barek, Zubzanda – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 4:4.
Střely na branku: 21:37.
Diváků: 302.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, P. Pýcha ml., Pavlin, Vydarený, Fillman, Kachyňa – Babka, R. Přikryl, M. Čermák, Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Šimánek, M. Heřman, J. Doktor, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 29. října.

(red)

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.