Úvodní třetina proti Liberci byla výborná, ale bez gólů. Potom doplácel Motor na chyby

19.02.2021

V domácím utkání s Libercem nedokázali Jihočeši vrátit soupeři vysokou porážku z posledního vzájemného souboje pod Ještědem (0:7) a přes výborný výkon v úvodní periodě nakonec padli rozdílem třech gólů. Inkasovali po zbytečných ztrátách kotouče v obranném a středním pásmu, přitom nedokázali potrestat podobné chyby Severočechů, kteří si zaslouženým vítězstvím upevnili čtvrtou příčku zaručující přímý postup do play off. Motor prohrál popáté za sebou.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí tým zaskočil Bílé Tygry nebývalou dravostí a vytvářel si šance (Slováček, Holec, Doležal), ale gólem neskončilo ani sólo Zdeňka Doležala od modré čáry, kde ho našel pasem od zadního mantinelu Ondřej Slováček. Počínaje druhou periodou vzali režii do svých rukou hosté. Stínem večera bylo zranění Gabina Villeho ve 34. minutě. Francouz skončil na nosítkách poté, co jej Daniel Špaček dohrál u mantinelu v rohu kluziště. „Taková porážka bolí, měli jsme to rozehrané dobře. První třetina mohla skončit 2:0 pro nás,“ litoval kouč Václav Prospal. „Nebylo to vůbec jednoduché. Hlavní rozdíl spočíval v produktivitě,“ dodal liberecký trenér Patrik Augusta.

Tipsport extraliga, 46. kolo:

Madeta Motor Č. Budějovice – HC Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
36. Mat. Toman (Plášil, Alderson), 57. Štencel (Slováček, V. Jonák) – 27. Knot (P. Jelínek), 29. P. Jelínek (J. Vlach, Pavlík), 38. A. Musil (Gríger, Rosandič), 42. J. Vlach (Rosandič, Gríger), 56. Šír (Rychlovský, Rosandič).
Rozhodčí: R. Svoboda, Šindel – Pešek, Malý.
Vyloučení:
7:6, navíc Š. Kubíček, D. Voženílek (Motor), Šír, Hanousek (Liberec) všichni 10 minut.
Střely na branku: 32:30.
Diváků: 0.
Madeta Motor:
Čiliak – Plášil, Vydarený, Štencel, Slováček, Š. Kubíček, Lytvynov – Holec, D. Voženílek, V. Jonák, Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Novák, Alderson, Gilbert, G. Ville, P. Novák, Mat. Toman, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 19. února 2021.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.