U Jordánu se poměřil tucet veteránských týmů. Celkovými vítězi se stali domácí „vodníci“

21.08.2016

Třetí srpnový víkend si na jihu Čech předplatili veteráni. Zatímco v českobudějovické Budvar aréně slavil padesátiny exhibičním zápasem Radek Ťoupal, na zimním stadionu poblíž táborského rybníka Jordán bojoval celý tucet týmů o prvenství v turnaji Hockey Games 2016. Základní skupinu i play off ve dvoudenním maratonu nejlépe zvládli Old Boys VS Tábor neboli „vodníci“, kteří ve finále rozstříleli „železáře“ z Košic.


TÁBOR – O trofej se nejprve bojovalo v pátek 19. srpna ve čtyřech základních skupinách, do nichž se zařadili i zahraniční účastníci – z východoslovenských Košic a z hlavního města Bulharska. Celek VS (Vodní stavby – podle někdejšího klubového patrona) Tábor zahájil svoji druhou veteránskou sezonu ve velkém stylu, když vyřadil oba soupeře ve skupině a počínal si suverénně také proti dvěma nejvzdálenějším soupeřům v sobotním play off.

Putovní trofej po zásluze zůstala v Táboře, cenu pro nejlepšího hráče v turnaji získal domácí Petr Bouška. „Během roční existence našeho týmu se vytvořila skvělá parta. Všichni hráči se snaží podávat co nejlepší výkony a samozřejmě si užívají spoustu legrace, která patří k veteránskému hokeji,“ pochvaloval si kapitán vítězného mužstva František Ševčík, odchovanec táborského klubu, jenž dlouhá léta hrával extraligu v Českých Budějovicích a Kometě Brno.

Hockey Games 2016

Výsledky Old Boys VS Tábor:
Základní skupina:

VS Tábor – Old Boys Poldi Kladno 4:2 (góly domácích Šimeček, Bouška, Adamec, Fr. Ševčík)
VS Tábor – HC Red Stars Sofia 12:5 (Fr. Ševčík a Bouška po 3, A. Györi 2, Šimeček, Volena, Fencl, Tenkl)
Semifinále:
VS Tábor – HC Samoa 5:2 (Bouška 3, Fr. Ševčík, Fencl)
Finále:
VS Tábor – HC Profi Košice 8:2 (A. Györi a Bouška po 2, Fencl, Tenkl, Šimeček, Špale).

Pořadí na medailových pozicích:
1. Old Boys VS Tábor
2. HC Profi Košice
3. HC Sofia

Sestava Old Boys VS Tábor: Pátek – Bergr, Mužík, Adamec, Volena, Pecl, Šťastný, Špale – A. Györi, Kadilák, Bouška, Fr. Ševčík, Fencl, Tenkl, Bačo, Vošta, Šimeček, Prštický st., Prštický ml.

(lho)Krátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web