U Jordánu se poměřil tucet veteránských týmů. Celkovými vítězi se stali domácí „vodníci“

21.08.2016

Třetí srpnový víkend si na jihu Čech předplatili veteráni. Zatímco v českobudějovické Budvar aréně slavil padesátiny exhibičním zápasem Radek Ťoupal, na zimním stadionu poblíž táborského rybníka Jordán bojoval celý tucet týmů o prvenství v turnaji Hockey Games 2016. Základní skupinu i play off ve dvoudenním maratonu nejlépe zvládli Old Boys VS Tábor neboli „vodníci“, kteří ve finále rozstříleli „železáře“ z Košic.


TÁBOR – O trofej se nejprve bojovalo v pátek 19. srpna ve čtyřech základních skupinách, do nichž se zařadili i zahraniční účastníci – z východoslovenských Košic a z hlavního města Bulharska. Celek VS (Vodní stavby – podle někdejšího klubového patrona) Tábor zahájil svoji druhou veteránskou sezonu ve velkém stylu, když vyřadil oba soupeře ve skupině a počínal si suverénně také proti dvěma nejvzdálenějším soupeřům v sobotním play off.

Putovní trofej po zásluze zůstala v Táboře, cenu pro nejlepšího hráče v turnaji získal domácí Petr Bouška. „Během roční existence našeho týmu se vytvořila skvělá parta. Všichni hráči se snaží podávat co nejlepší výkony a samozřejmě si užívají spoustu legrace, která patří k veteránskému hokeji,“ pochvaloval si kapitán vítězného mužstva František Ševčík, odchovanec táborského klubu, jenž dlouhá léta hrával extraligu v Českých Budějovicích a Kometě Brno.

Hockey Games 2016

Výsledky Old Boys VS Tábor:
Základní skupina:

VS Tábor – Old Boys Poldi Kladno 4:2 (góly domácích Šimeček, Bouška, Adamec, Fr. Ševčík)
VS Tábor – HC Red Stars Sofia 12:5 (Fr. Ševčík a Bouška po 3, A. Györi 2, Šimeček, Volena, Fencl, Tenkl)
Semifinále:
VS Tábor – HC Samoa 5:2 (Bouška 3, Fr. Ševčík, Fencl)
Finále:
VS Tábor – HC Profi Košice 8:2 (A. Györi a Bouška po 2, Fencl, Tenkl, Šimeček, Špale).

Pořadí na medailových pozicích:
1. Old Boys VS Tábor
2. HC Profi Košice
3. HC Sofia

Sestava Old Boys VS Tábor: Pátek – Bergr, Mužík, Adamec, Volena, Pecl, Šťastný, Špale – A. Györi, Kadilák, Bouška, Fr. Ševčík, Fencl, Tenkl, Bačo, Vošta, Šimeček, Prštický st., Prštický ml.

(lho)Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web