Tým Veselí má tři body, ale Martin Čáp nemá tři zuby. Doma se neprosadila pouze Radomyšl

18.11.2015

Den boje za svobodu a demokracii využili hokejisté k bojům o krajské body. Veselská Lokomotiva na svém ledě přestřílela mužstvo Humpolce, což se podařilo díky vydařené úvodní třetině rovněž soběslavskému Spartaku v duelu s rezervou Tábora. Hráči Vimperka v přetlačované s Milevskem získali druhé letošní vítězství. V Písku se tým Radomyšle dlouho držel proti David Servisu, ale závěr patřil favoritovi. Volno měly Strakonice.

JIŽNÍ ČECHY (Aktualizováno) – Na stadionu ve Veselí nad Lužnicí padlo třináct gólů. Přesně tolik měl hostující tým Humpolce hráčů v poli, což byl jeden z důvodů, proč si odvezl porážku 4:9. K varovnému číslu se vyšplhal součet trestných minut za vyšší tresty – dva domácí borci a dva hosté jich stačili nashromáždit rovnou stovku. Zápas neoplýval hokejovou krásou, avšak ani nenudil diváky, kteří si krátce před třetí sirénou užili také nefalšovanou zápasnickou vložku v podání Dalibora Arnolda a Martina Kříže.

Mužstvo Lokomotivy si od začátku udržovalo náskok, ale v některých fázích ztrácelo páru. Na výkonu se negativně podepsalo i odstoupení špílmachra Martina Čápa, jemuž v závěru prostředního dějství protivníci vytloukli tři zuby. „Bylo to průměrné utkání. Pokud jde o náš herní projev, tak určitě máme na víc,“ konstatoval veselský lodivod Petr Kovaříček. „Na naší straně to byla hrůza, děs a bída, nezodpovědnost a lajdáctví. Trochu jsme se zvedli, až když nám domácí nasázeli pět gólů,“ láteřil humpolecký Jiří Zour.

Častěji stříleli, leč prohráli

Hráči soběslavského Spartaku rozhodli o vítězství nad rezervou Tábora čtyřmi přesnými trefami za sedmnáct minut od úvodního buly. K prvním dvěma gólům pomohli hosté svými chybami, při třetím nechali v brankovišti operovat volné domácí útočníky a čtvrtý padl po nepředpokládaném odrazu kotouče. Táborský celek se však nenechal zlomit nepříznivým vývojem a postupně snížil ztrátu až na rozdíl jediného gólu, což se mu povedlo i díky dvěma využitým přesilovkám.

Závěr byl dramatický, ale spartakovci uhájili těsné vedení. „Zpočátku jsme lépe bruslili, zatímco soupeř byl pomalejší. Potom nás hosté přehrávali v přesilovkách. Naštěstí v nich uspěli jenom dvakrát. Kluky chválím za bojovnost,“ ujal se hodnocení domácí kouč David Pánek. „Zápas jsme ztratili v první třetině. Přesto jsme se prali o body až do konce. Soupeře jsme výrazně přestříleli 37:13, za druhou a třetí třetinu to bylo 27:6. Co musím odsoudit, to jsou simulované fauly soběslavského Háka,“ dodal za poražené Pavel Kratochvíl.

Druhou třetinu odehráli ve čtyřech

Mužstvo Vimperka na svém ledě proti Milevsku vyválčilo druhou letošní výhru za tři body a poskočilo v tabulce z desáté na devátou příčku před Strakonice, které v 10. kole odpočívaly. Počáteční vedení šumavského týmu otočili Milevští až na 3:1 ve svůj prospěch, ale mohutný finiš Vimperka je připravil o naděje. Velkou překážkou pro hosty byl mladý gólman Matěj Robl, jenž zaskakuje za zraněnou jedničku Radka Podskalského. Jeho výkony slibně rostou každým zápasem.

Vimperští po bodovém půstu netajili spokojenost s výsledkem. „Snažili jsme se předvádět rychlý, agresivní hokej s aktivním a důsledným napadáním protihráčů. Dařilo se nám herně, ale ne střelecky. Teprve v závěru jsme díky poctivému přístupu otočili skóre a zaslouženě bodovali,“ nechal se slyšet trenér Pavel Předota. „Snažili jsme se, nehráli jsme špatně, ale velký počet vyloučených nás stál hodně sil. Druhou třetinu jsme odehráli prakticky ve čtyřech, jako by na ledě nebyl jiný tým,“ postěžoval si milevský Luboš Krupka.

Zkrátili jim rozcvičku

Večerní duel v Písku (začínalo se v 19.45) mezi domácím Sokolem Radomyšl a zatím letos nedotknutelným David Servisem byl dlouho vyrovnaný. Skóre otevřel až po polovině hrací doby budějovický David Nedorost, jehož forma po návratu z marodky jde stále nahoru, a teprve tři další trefy jeho spoluhráčů v závěrečném dějství rozhodly o výsledku. Lídři tabulky projevili na konci zápasu svoji sílu, přestože přijeli bez osmi hráčů ze svého kádru. Chyběli jim Šperger, D. Janda, Dal. Mikeš, Sumerauer, Brus, Jágr, Pražák a Michel.

Sokolové naskočili bez D. Mazance, Jana Kudrny a Mošovského. Dali příležitost juniorům, pro něž bylo měření s výjimečným protivníkem cennou zkušeností. „Hrálo se nahoru dolů s šancemi na obou stranách. Do 50. minuty jsme se drželi, potom jsme trochu odešli. Klukům není co vyčítat, soupeřovy kvality jsou někde jinde,“ hlásil kouč Radek Volf st. „Za naším pomalejším rozjezdem snad byla zkrácená rozcvička, když se protáhl předchozí zápas mládeže. V závěru jsme hráli na jednu bránu,“ řekl vedoucí vítězného týmu Bohumil Lidral.

Krajská liga, 11. kolo:

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Jiskra Humpolec 9:4 (3:1, 4:3, 2:0)
3. Mikeska (Dušák), 7. Bůžek (Vlach), 19. Mikeska (M. Čáp), 21. Dušák (Mikeska), 23. L. Míchal (Bůžek), 33. M. Čáp (Koláček), 40. Vlach (Kypta), 46. Benda, 59. Kypta (L. Míchal) – 17. Komůrka, 27. M. Hynek (Knězů), 28. J. Šerák, 37. D. Hřeben (T. Dvořák).
Rozhodčí: F. Svoboda – Karlín, Jirovský.
Vyloučení: 5:6, navíc Koláček (Veselí) 10 minut, Arnold (Veselí) 5 + 10 minut + do konce, Hurda (Humpolec) 10 minut + do konce, M. Kříž (Humpolec) 5 minut + do konce.
Využití: 3:0.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 270.
Loko Veselí: F. Dvořák – Koláček, Chlaň, Švanda, L. Míchal, Kyml, Kypta – M. Čáp (41. J. Míchal), Mikeska, Dušák, Vlach, Benda, Bůžek, Klimeš, Arnold, Krampl. Trenéř Petr Kovaříček a Michal Špička.
TJ Humpolec: Kasiseršot (23. Jan Zour) – Doubek, M. Kříž, Loučka, Hurda, J. Šerák – Knězů, D. Hřeben, T. Dvořák, M. Jelínek, M. Hynek, Hubata, L. Hynek, Komůrka. Trenéři Jiří Zour a František Šerák.
Hráno 17. listopadu.

OLH Spartak Soběslav – HC Tábor B 4:3 (4:0, 0:2, 0:1)
8. Žákovský (Vild), 10. Hák (Píha, Sládek), 16. Petržílka (M. Karpíšek, Žákovský), 17. Žákovský (Sládek, Vild) – 27. R. Pechánek (Trieb), 29. R. Pechánek (Blažek, Ošmyk), 49. Drda (Kadilák, L. Hlaveš).
Rozhodčí: Hamr – Zeman, Vaňásek.
Vyloučení: 9:4, navíc Křiklán (Soběslav) 10 minut, T. Kratochvíl (Tábor B) do konce.
Využití: 1:2.
Diváků: 160.
OLH Soběslav: Křiklán – Vild, Sládek, L. Karpíšek, Rybák, M. Karpíšek, Prokůpek – Hák, Žákovský, Píha, Petržílka, Máca, Zajíc, Chalupský, M. Kučera, Horáček. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Tábor B: Šelepa – Trieb, Ošmyk, Pavel Dudák, Škulina, Hastrman (21. D. Hlaveš), L. Hlaveš – Blažek, R. Pechánek, Hubáček, T. Kratochvíl (15. Pospíchal), Drda, Hraňo, Kadilák, Petr Dudák, Jankovský. Trenéři Pavel Kratochvíl a Petr Škulina.

HC Vimperk – HC Milevsko 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)
6. Paule (Vinš), 19. Vítovec (R. Novotný), 51.Voldřich (Paule), 59. Kouba, 59. Lang (Krejsa) – 9. Müller (Matějka, Štych), 11. T. Novotný (Radosta), 40. T. Hájek (J. Havran, Pouch), 60. Mikš (Müller, Hamerle)
Rozhodčí:
Stach – R. Sýkora, Macháček.
Vyloučení: 6:12, navíc Hail (Vimperk) 10 minut.
Využití:
1:1.
Diváků:
300.
HC Vimperk:
Robl – O. Předota, J. Předota, Voldřich, R. Sitter, Vítovec – Bojer, Vinš, Paule, Kouba, Hail, Krejsa, R. Novotný, Lang, Bárta, Plouhar. Trenér Pavel Předota.
HC Milevsko: Žilinčík – Jíška, Štych, Bartůněk, Čunát, J. Havran, Mikš – Matějka, Müller, Hamerle, Kubička, Pouch, T. Hájek, Fořt, Radosta, T. Novotný. Trenér Luboš Krupka.

TJ Sokol Radomyšl – HC David Servis 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
33. D. Nedorost (Daniel Mikeš, Vomela), 43. Daniel Mikeš (R. Suchánek ml., Jindra), 55. Daniel Mikeš (R. Suchánek ml., Vomela), 58. R. Šulčík (D. Nedorost, Zich).
Rozhodčí: Urban – Schlixbier, Streďák.
Vyloučení: 1:3.
Diváků: 70.
TJ Radomyšl: Kafka – Burkoň, Pěnička, Ruda, R. Volf ml., Škoda, Kurz – Jungbauer, Stropnický, J. Řehoř, Vlk, Koupal, O. Gába, Duchoň, Klas, Šimoník, Jiřinec. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
HC David Servis: Vojta – Vomela, Chaloupka, Tupý, Cikán, Jindra, Zich – D. Nedorost, R. Suchánek ml., Daniel Mikeš, Korbela, J. Hanzal, Fleischman, Šesták, Trummer, R. Šulčík. Trenér Rudolf Suchánek st.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Č. Krumlov odloženo

19. 04. 2024 Krajský výkonný výbor Českého hokeje projednal odvolání klubu TJ Sokol Radomyšl proti trestu hráče Josefa Slavíka, kterému jihočeská disciplinárka zastavila činnost na osmnáct měsíců, a potvrdil platnost verdiktu v plném rozsahu. Ve zdůvodnění se uvádí, že inzultace čárového rozhodčího jmenovaným hráčem měla za následek zranění doložené lékařskou zprávou.
19. 04. 2024 Ze čtyřletého bloku vzájemné spolupráce, na kterém se dohodly České Budějovice, Jihočeský kraj a Český hokej, nebude profitovat pouze metropole pod Černou věží, kde se uskuteční MS žen 2025 a České hokejové hry 2026 resp. 2028. Zapojí se také další jihočeská města Písek, Tábor a Jindřichův Hradec, v nichž se budou konat reprezentační akce v kategoriích U16 a U20.
18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.