Tým je skvělý. Má ohromnou vnitřní sílu, ocenil v Bratislavě reprezentant Milan Gulaš

21.05.2019

Reprezentační mužstvo se čtyřmi jihočeskými odchovanci (brankář Šimon Hrubec, obránce Jan Rutta, útočníci Jan Kovář a Milan Gulaš) zakončilo úspěšnou pouť základní skupinou MS v Bratislavě vítězstvím 5:4 nad Švýcarskem (rozhodující pátou trefu si připsal Jan Rutta při power play soupeře) a obsadilo druhou příčku v tabulce za Ruskem. Ve čtvrtfinále se potká s týmem Německa. Svůj třetí zápas na vrcholovém turnaji si užíval českobudějovický odchovanec Milan Gulaš.


BRATISLAVA – Češi i Švýcaři měli před vzájemným soubojem jistou účast ve čtvrtfinále. Oba týmy se přesto rvaly o vítězství, které je mohlo přiblížit k postupu alespoň z druhého místa a tím i možnosti zůstat v hlavním městě Slovenska a nestěhovat se do Košic. „Zápas byl extrémně rychlý. Nabídl nám perfektní zkoušku na čtvrtfinále. Osahali jsme si těžké situace v obranném pásmu. Jsem rád, že jsme to zvládli. Byly tam vydařené pasáže,“ ohlížel se třiatřicetiletý Milan Gulaš, jenž znovu nastoupil na pravém křídle „plzeňské“ formace s Janem Kovářem a Dominikem Kubalíkem.

Nejstarší hráč české reprezentace se blýskl hned při prvním střídání, kdy poslal luxusně kotouč od zadního mantinelu před branku volnému Dominiku Kubalíkovi. „Šlo o podobnou věc, kterou se snažíme dělat s Honzou Kovářem v Plzni. Na rychlou přihrávku z jedničky zareagoval Kubalda a parádně si našel místo ke střelbě. Škoda, že nevyšlo zakončení,“ litoval hokejista, který šest vteřin před třetí sirénou zmařil poslední útočný pokus Švýcarů. „Po vyhození puku na icing jsme museli zůstat na ledě. Při soupeřově signálu jsem šel do bloku a natáhl hůl. Protihráč ji trefil. Tím se to uklidnilo a vytáhlo ven,“ popisoval tečku za švýcarským náporem.

Opakovaně bojoval s virózou

Milan Gulaš se stal posledním hráčem, jehož jméno zapsali čeští trenéři na soupisku. Na tempo světového šampionátu se adaptoval v utkáních s papírově lehčími soupeři, Itálií a Rakouskem. „Připojil jsem se po herním výpadku, nebyl jsem dlouho na ledě. Do každého zápasu jdu s obrovským respektem a pokorou, abych nedělal žádné extra chyby. Když pomůžu gólem, nahrávkou, blokem, tak jsem velmi rád, to je moje práce,“ ujistil autor úvodního gólu proti Italům. „Na svoji premiéru jsem se připravoval zodpovědně. Když se mi podařilo skórovat, byla to paráda. Měl jsem tady rodinu, užili jsme si to společně,“ těšilo ho.

Šikovný křídelník byl několikrát velmi blízko účasti na světovém šampionátu. Loni odcestoval na olympiádu v Pchjongčchangu s potvrzenou nominací, ale zranil se při generálce v dějišti Her. Letos jej trenéři zvali do Bratislavy, ale zastavilo ho onemocnění. Znovu jej oslovili v průběhu šampionátu, kdy bylo jasné, že nepřijdou další posily ze zámoří. „Najednou mi doma zazvonil telefon. Zaskočilo mě to. Trenéři mi řekli svoji představu, rozhodování netrvalo dlouho. Viděl jsem dva zápasy v televizi a úplně mě nadchlo, jak kluci hrajou. Šance, kterou jsem dostal, se neodmítá. Sedl jsem do auta a vyrazil do Bratislavy,“ vykreslil neobvyklý způsob kooptace do týmu.

Po loňském předčasném návratu z Jižní Koreje už Milan Gulaš příliš nepočítal s reprezentací. Nový trenérský triumvirát sice chtěl pro MS v Bratislavě využít jeho kvality i herní vazby na Kováře s Kubalíkem, jenže smůla se mu dál lepila na paty. „Celé extraligové čtvrtfinále mě zlobila nějaká virová angína. Bral jsem antibiotika, tělo bylo slabené. Po semifinále jsem dostal týden volna, ale zase jsem do toho spadl a podruhé dostal antibiotika. Cítil jsem se hrozně. Odpískalo se to po turnaji v Brně. Najednou jsem tady a prožívám skvělý moment v kariéře. Podporují nás úžasní fanoušci, ale hlavně tým je skvělý a má ohromnou vnitřní sílu,“ oceňoval po skončení základní skupiny.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 10. 2019 Extraliga dorostu, skupina Střed, 12. kolo: HC Tábor - Motor Č. Budějovice 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0). Góly a nahrávky: 53. Cháb (A. Eremiáš), 65. A. Eremiáš (Matašovský) – 60. Kašpar (Kalčík). Turnaj O Pohár DHL (junioři), 12. kolo: HC Litvínov - Motor Č. Budějovice 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0). Vedoucí gól Jihočechů dal v 8. minutě kapitán Michal Silný, bez asistence.
18. 10. 2019 Turnaj O Pohár DHL (junioři), 11. kolo: Piráti Chomutov - Motor Č. Budějovice 3:2 sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0). Góly a nahrávky poražených: 4. Janoch (M. Hrubec, V. Krcho), 13, Silný (J. Čížek, Schwartz). Extraliga juniorů, skupina Západ, 11. kolo: IHC Králové Písek - Slovan Ústí nad Labem 6:5 v prodl. (1:3, 2:2, 2:0 - 1:0). Góly a nahrávky domácího týmu: 11. Karbulka (Vajner, M. Novotný), 31. Krýner (Karbulka), 38. Petřík (Kocour), 41. Egert, 44. M. Novotný (Krýner), 64. Egert (Fríd).
17. 10. 2019 Extraliga dorostu, skupina Střed, 11. kolo: Motor Č. Budějovice - Technika Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Góly a nahrávky vítězného celku: 20. Kašpar (Petrásek), 58. M. Fousek (Kašpar, Petrásek). Dynamo Pardubice - HC Tábor 4:2 (1:1, 2:1, 1:0). Góly a nahrávky poražených: 18. A. Eremiáš (Kundrát, Cháb), 40. Souš (A. Eremiáš, Kundrát).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web