Turnaje VTM vynesly Jihočeský kraj ke zlatu a stříbru. Pouze nejmladší výběr zůstal bez medaile

15.02.2017

Měření sil krajských žákovských výběrů v rámci svazového programu Výchova talentované mládeže (VTM) připadlo poprvé v kalendářním roce 2017 na neděli 12. února. Mimořádně se hrálo jen ve třech věkových kategoriích. Hostitelem bylo Milevsko (ročník 2003, Jihočeši obsadili 1. místo), České Budějovice (2004, 2. místo) a Jihlava (2005, 4. místo). Hráči nejstaršího ročníku 2002 si odbyli svoji akci v lednu na MČR krajů v Ostravě–Porubě (9. místo).


MILEVSKO / Č. BUDĚJOVICE / JIHLAVA – Úspěch jihočeských osmáků v Milevsku se moc nečekal. Chybělo několik stabilních členů výběru, především na postech obránců. Pod trenérským vedením Filipa Turka (jeho kolega Radek Ťoupal ve stejném termínu působil jako manažer u reprezentační sedmnáctky) si však tým poradil s Vysočinou, když za stavu 1:1 po dvou třetinách rozhodl v závěru dvěma góly David Putz. V dramatickém finále s výběrem Prahy vedl čtyřikrát soupeř. Jihočeši definitivně otočili dvěma slepenými góly ve 36. minutě a brzy nato přidali pojistku na konečných 6:4.

Kouč Filip Turek zářil spokojeností. „Kluci to vzali zodpovědně a makali. Týmy Vysočiny a Prahy patří k nejsilnějším v republice, vítězství nad nimi jsou velmi cenná,“ pochaloval si. „Někteří hráči byli na turnaji poprvé, ale zvládli to úplně perfektně,“ připojil se vedoucí týmu Luděk Pavelka, jenž také vysoko vyzdvihl přístup radních Města Milevsko: „Na milevském stadionu se již několikrát konala akce VTM – soustředění, zápas, turnaj. Vždycky jsme dostali led k užívání zdarma. Jménem Krajského výboru ČSLH bych za to chtěl poděkovat.“

Padli o gól

Na hlavní ploše českobudějovické Budvar arény se poměřili žáci sedmých tříd. Jihočeským trenérům Janu Rybáčkovi a Petru Červenému chyběl nemocný obránce Janda z Tábora, další bek Čančura a útočník Vavřík (oba Veselí nad Lužnicí), kteří se řádně omluvili kvůli hokejovému zájezdu do Toronta. „Dali jsme příležitost dalším hráčům. Nezklamali nás, zvládli turnaj velice dobře. V duelu se Středočechy jsme byli lepší a zvítězili zaslouženě. Finále s velice silným Plzeňským krajem se vyvíjelo příznivě, ale v závěru jsme inkasovali po chybách a soupeř vyhrál na nájezdy,“ komentoval Petr Červený.

Z výsledku 2:3 po samostatných nájezdech byli Jihočeši zklamaní, ale v žádném případě se nemuseli stydět za výkon, tím méně za stříbrné medaile. Bez kovu tentokrát zůstali šesťáci, kteří vyhráli prosincový turnaj ve Frýdlantu i listopadový v jihočeském Písku. Na jihlavském ledě jim však vůbec nevyšel úvodní souboj s Královéhradeckým krajem, který ztratili rozdílem pěti gólů. V utkání o třetí místo s Pardubickým krajem měli svěřenci Jana Boháče a Romana Vlčka trochu smůlu, když vedli 2:0 resp. 3:2 a nakonec padli výsledkem 4:5.    

Turnaj VTM v Milevsku (žáci ročníku 2003):

Přehled výsledků:
Jihočeský kraj –Vysočina 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly a nahrávky Jihočechů:
8. Cháb (Kantor), 36. Putz (Cháb), 40. Putz (Březina).
Vysočina – Praha 3:4 sn (2:2, 1:1, 0:0)
Praha – Jihočeský kraj 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)
7. Nevšímal (Brouček), 19. Březina (Putz), 30. Brouček (Nevšímal), 36. Kofroň, 36. Cháb (Dub), 38. Lukeš (Brouček).

Pořadí:
1. Jihočeský kraj 9 bodů (skóre 9:5)
2. Praha 2 (8:9)
3. Vysočina 1 (4:7)

Jihočeský kraj: Jakub Korytar, Jaroslav Prchlík (Motor Č. B.) – Matouš Hail (Strakonice), Karel Křepelka, David Šrubař, Matěj Havlíček (Tábor), Sebastián Jasečko (Veselí nad Lužnicí), Adam Dvořák, Jiří Punda (Motor Č. B.) – Tomáš Březina, Filip Cháb, David Kašpar, David Putz, Lukáš Kantor, Dominik Brouček (Motor Č. B.), Adam Eremiáš (Tábor), Jan Nevšímal (Veselí nad Lužnicí), Radek Dub, Petr Lukeš (Písek). Trenér Filip Turek. Vedoucí Luděk Pavelka.
Hrálo se 12. února.

Turnaj VTM v Č. Budějovicích (žáci ročníku 2004):

Přehled výsledků:
Jihočeský kraj – Středočeský kraj 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly a nahrávky Jihočechů:
10. Kříž, 13. Beníšek (Kumpfmüller, Hromada), 22. Dubský, 45. Kříž.
Plzeňský kraj – Liberecký kraj 12:1 (1:0, 3:1, 8:0)
O 3. místo: Liberecký kraj – Středočeský kraj 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Finále: Jihočeský kraj – Plzeňský kraj 2:3 sn (1:0, 1:0, 0:2)
14. Pitel, 29. Braun.

Pořadí:
1. Plzeňský kraj
2. Jihočeský kraj
3. Středočeský kraj
4. Liberecký kraj

Jihočeský kraj: Rostislav Slanina (Motor Č. B.), Josef Ešler (Strakonice) – Matyáš Hromada, Petr Placek, Jan Novák, David Kumpfmüller, Tomáš Cibulka (Motor Č. B.), Tomáš Kabele (Strakonice) – Alex Marhoun, Daniel Hála, Adam Sochor (Motor Č. B.), Alois Dubský (Vajgar J. Hradec), Filip Petrásek (Veselí nad Lužnicí), Vilém Braun, Richard Pitel, Marcel Kříž, Jiří Beníšek (Strakonice), Jan Zátopek (Tábor). Trenéři Jan Rybáček a Petr Červený. Vedoucí Stanislav Kašpar.
Hrálo se 12. února.

Turnaj VTM v Jihlavě (žáci ročníku 2005):

Přehled výsledků:
Vysočina – Pardubický kraj 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Jihočeský kraj – Královéhradecký kraj 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
Gól a nahrávky Jihočechů:
28. Kofroň (Spěváček).
O 3. místo: Jihočeský kraj – Pardubický kraj 4:5 (2:0, 2:4, 0:1)
2. Bůžek (Vondrášek), 14. Seidl (Spěváček), 26. Kučera (Bělohlav), 28. Bělohlav (Šťastný, Velíšek).
Finále: Vysočina – Královéhradecký kraj 7:5 (4:1, 2:1, 1:3)

Pořadí:
1. Vysočina
2. Královéhradecký kraj
3. Pardubický kraj
4. Jihočeský kraj

Jihočeský kraj: David Novák (Motor Č. B.), Daniel Jansa (Soběslav) – Petr Šachl (Střelci J. Hradec), Jakub Bůžek, Jakub Bednařík (Motor Č. B.), Josef Eichler (Tábor), Dominik Vachun (Veselí nad Lužnicí), Martin Velíšek (Písek) – Adam Kofroň, Vojtěch Spěváček, Ondřej Sabiniok (Tábor), Marek Olejník, Matěj Bělohlav, Jan Šťastný (Soběslav), Ondřej Sochor (Motor), Jan Kučera (Strakonice), Jan Seidl (Písek), Robin Vondrášek (Strakonice), Viktor Kotalík (Střelci J. Hradec). Trenéři Jan Boháč, Roman Vlček. Vedoucí Lukáš Cícha.
Hrálo se 12. února. 

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web