Pod vedením nových trenérů vybojoval Motor těsnou výhru na ledě Litoměřic

16.10.2017

Do druhé čtvrtiny WSM 1. ligy vstoupil českobudějovický Motor poprvé pod vedením nového trenérského štábu v čele Marianem Jelínkem a uvedl se výsledkem 3:2. Jihočeši zopakovali úspěch z letošní soutěžní premiéry, kdy zvítězili v Litoměřicích 5:2. Rozhodnutí tentokrát padlo šedesát sedm vteřin před třetí sirénou, šťastným střelcem byl Vlastimil Dostálek. Také následující dva duely absolvuje Motor venku – v 15. kole na Slavii, v 16. kole v Havířově.


LITOMĚŘICE – Hlavní kouč Marian Jelínek dodržel slib a poslal do bitvy stejnou sestavu, která se v předchozím kole na domácím ledě zasloužila o vítězství nad Přerovem. Šokem pro něho bylo, když brankář Petr Kváča po 126 vteřinách hry kapituloval po bekhendové střele litoměřického útočníka Jaroslava Šimečka. Zakrátko stálo při Kváčovi štěstí, když po sólové jízdě Martina Havelky se kotouč odrazil od brankové konstrukce. O vyrovnání se postaral dorážkou ve 12. minutě Václav Nedorost a obrat zařídil tečí ve 33. minutě Vlastimil Dostálek.

Před závěrem druhé části ale bylo znovu srovnáno, když odražený puk po střele Josefa Stříbrného poslal za Kváčova záda Filip Helt. Šance se dál střídaly na obou stranách, jednu jedinou proměnil v čase 58:53 z nulového úhlu Vlastimil Dostálek. „V první třetině jsme udělali několik chyb a dostali se zbytečně pod tlak. Od druhé třetiny do padesáté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Posledních pět minut jsme nezvládli psychicky,“ konstatoval domácí trenér Daniel Tvrzník. „Musím poděkovat hráčům za bojovnost a snahu, které vložili do zápasu. Po taktické stránce se nám utkání nepovedlo. Máme na čem pracovat,“ přiznal Marian Jelínek.  

WSM 1. liga, 14. kolo:

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly a nahrávky:
3. J. Šimeček (Helt, Jebavý), 38. Helt (Stříbrný, J. Šimeček) – 12. V. Nedorost (Pavlin), 34. Dostálek (R. Vráblík), 59. Dostálek (V. Nedorost).
Rozhodčí: Luczków, Valenta – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 27:30.
Diváků: 921.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – Mat. Toman, V. Nedorost, M. Čermák, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, Crowder, F. Vlček, Šulek, J. Marek, Pajić, J. Doktor. Trenéři Marian Jelínek a Luboš Rob st. 
Hráno 16. října.

(red)

 

Krátké zprávy
19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web