Pod vedením nových trenérů vybojoval Motor těsnou výhru na ledě Litoměřic

16.10.2017

Do druhé čtvrtiny WSM 1. ligy vstoupil českobudějovický Motor poprvé pod vedením nového trenérského štábu v čele Marianem Jelínkem a uvedl se výsledkem 3:2. Jihočeši zopakovali úspěch z letošní soutěžní premiéry, kdy zvítězili v Litoměřicích 5:2. Rozhodnutí tentokrát padlo šedesát sedm vteřin před třetí sirénou, šťastným střelcem byl Vlastimil Dostálek. Také následující dva duely absolvuje Motor venku – v 15. kole na Slavii, v 16. kole v Havířově.

LITOMĚŘICE – Hlavní kouč Marian Jelínek dodržel slib a poslal do bitvy stejnou sestavu, která se v předchozím kole na domácím ledě zasloužila o vítězství nad Přerovem. Šokem pro něho bylo, když brankář Petr Kváča po 126 vteřinách hry kapituloval po bekhendové střele litoměřického útočníka Jaroslava Šimečka. Zakrátko stálo při Kváčovi štěstí, když po sólové jízdě Martina Havelky se kotouč odrazil od brankové konstrukce. O vyrovnání se postaral dorážkou ve 12. minutě Václav Nedorost a obrat zařídil tečí ve 33. minutě Vlastimil Dostálek.

Před závěrem druhé části ale bylo znovu srovnáno, když odražený puk po střele Josefa Stříbrného poslal za Kváčova záda Filip Helt. Šance se dál střídaly na obou stranách, jednu jedinou proměnil v čase 58:53 z nulového úhlu Vlastimil Dostálek. „V první třetině jsme udělali několik chyb a dostali se zbytečně pod tlak. Od druhé třetiny do padesáté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Posledních pět minut jsme nezvládli psychicky,“ konstatoval domácí trenér Daniel Tvrzník. „Musím poděkovat hráčům za bojovnost a snahu, které vložili do zápasu. Po taktické stránce se nám utkání nepovedlo. Máme na čem pracovat,“ přiznal Marian Jelínek.

WSM 1. liga, 14. kolo:

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
3. J. Šimeček (Helt, Jebavý), 38. Helt (Stříbrný, J. Šimeček) – 12. V. Nedorost (Pavlin), 34. Dostálek (R. Vráblík), 59. Dostálek (V. Nedorost).
Rozhodčí: Luczków, Valenta – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 4:3.
Střely na branku: 27:30.
Diváků: 921.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – Mat. Toman, V. Nedorost, M. Čermák, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, Crowder, F. Vlček, Šulek, J. Marek, Pajić, J. Doktor. Trenéři Marian Jelínek a Luboš Rob st.
Hráno 16. října.

(red)

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.