Třinácté kolo Krajské ligy odstartoval triumf Humpolce nad veselskou Lokomotivou

25.11.2017

Nejvyšší jihočeská soutěž v dospělé kategorii vstoupila do 13. kola jediným sobotním zápasem, ve kterém Jiskra Humpolec porazila veselskou Lokomotivu 6:1. Průběh utkání nebyl tak hladký, jak mohl napovídat výsledek. Bojovný celek domácích se však opíral o výkony spolehlivého brankáře Jana Zoura a čtyřgólového střelce Tomáše Dvořáka. Nedělní dvojice: Hluboká – Telč, Č. Krumlov – Milevsko, Vimperk – J. Hradec, Tábor B – Radomyšl a Pelhřimov B – Soběslav.

HUMPOLEC – Mužstvo domácí Jiskry se veze na vítězné vlně. Po čtyřech tříbodových úspěších v řadě šli svěřenci Jiřího Zoura do boje s chutí a hned spustili palbu na veselskou Lokomotivu, jejíž gólman Dominik Klestil dvakrát vytahoval kotouč z klece již ve 2. minutě. Potom se hosté mohli nadechnout v přesilovce pět na tři, ale nic z ní nevytěžili. Teprve z náporu ve druhém dějství se jim podařilo snížit, ale Humpolečtí je uzemnili gólem do šatny.

Třemi góly v rozmezí šesti minut dokonala Jiskra své dílo. Páté vítězství za sebou ji připevnilo k bronzovému stupínku. Hosté od řeky Lužnice neunesli tíhu zápasu a rozhodčí musel korigovat jejich frustraci několika vyššími tresty. „Protivníky docela položilo, když jsme na konci druhé třetiny uletěli z jejich sevření a dali třetí gól. V závěru jim chytly saze. Nás znovu skvěle podržel brankář,“ hodnotil Jiří Zour. „Varovali jsme před aktuální formou Humpolce, ale hráči si to nevzali k srdci,“ krčil rameny kouč poražených David Šošovica.

Krajská liga, 13. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
2. Kavka (Zd. Jelínek), 2. T. Dvořák (D. Hřeben, Brázda), 40. T. Dvořák (Hubata, Mart. Jelínek), 44. Hubata (Kavka, J. Šerák), 45. T. Dvořák (D. Hřeben), 50. T. Dvořák (Hurda) – 32. Klimeš (R. Benda, Vlach).
Rozhodčí: D. Urban – Jan Lang, Maxa.
Vyloučení: 4:5, navíc Baxa (Humpolec), Klimeš (Veselí) oba 5 minut + do konce, L. Míchal, Nehoda, Arnold (Veselí) všichni 10 minut.
Diváků: 125.
J. Humpolec: Jan Zour – Loučka, Zd. Jelínek, Zadina, J. Šerák, Hurda – Brázda, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Mart. Jelínek, Hubata, Dolejš, Vitera, Hendrych, Baxa, Hlavnička. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Loko Veselí: D. Klestil – Nehoda, J. Benda, L. Míchal, Krampl, Kyml, Malecha – M. Čáp, Mikeska, Dušák, J. Míchal, Arnold, Bůžek, Klimeš, R. Benda, Vlach, od 45. navíc Jak. Novák. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.
Hráno 25. listopadu.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.