Trenéři hlasovali o nejlepším hokejistovi Krajské ligy. První ročník ankety vyhrál Marek Hadrava

04.04.2020

Jihočeský výkonný výbor Českého hokeje spolu s mediálním partnerem jchokej.cz vyhlásili premiérový ročník ankety Hokejista sezony v Krajské lize mužů. O pořadí top hokejistů rozhodovali svými hlasy trenéři všech dvanácti zúčastněných týmů nejvyšší soutěže na jihu Čech. Označili vždy tři jména s určeným pořadím, za které vybraní hráči dostávali pět, tři a jeden bod. Vítězem se stal šestadvacetiletý křídelní útočník Marek Hadrava z HC Pelhřimov.


JIŽNÍ ČECHY – Odchovanec pelhřimovského hokeje prožil drtivou část dosavadní kariéry v mateřském klubu. Dres Spartaku a posléze Ledních Medvědů nosil v devíti druholigových sezonách (255 utkání, 66 gólů, 99 asistencí), mezitím si epizodně odskočil do týmu Ledče nad Sázavou účinkujícím v Krajské lize Pardubického kraje. Po loňském sestupu z 2. ligy se rozhodl zůstat na domácím ledě a v dresu s novým logem představujícím tradičního pelhřimovského poutníka nastoupil v jihočeské konkurenci k 17 utkáním základní části (zbývajících pět vynechal pro zranění) s bilancí 14 gólů a 21 nahrávek. V nedohraném play off přidal čtyři zápasy (4 + 7).

Spolu s bratrem Martinem, který je o tři roky starší a hraje na pozici centra, vytvořil Marek Hadrava údernou sílu první pelhřimovské formace. Ze svých obávaných kombinací vygenerovali oba sourozenci v základní části uplynulého ročníku Krajské ligy dohromady 78 kanadských bodů. Druhé místo v anketě zaujal pelhřimovský univerzál Filip Kasalý, třetí byl krumlovský kanonýr Josef Krcho. Speciálně vytvořená trofej pro vítěze, keramická soška hokejisty z vypálené šamotové hlíny, pochází z umělecké dílny manželů Ivany a Jana Bambasových. Místo a datum slavnostního předání bude upřesněné po odeznění mimořádných opatření v boji s koronavirem.

(red)

Hokejista sezony v Krajské lize, 1. ročník (kompletní pořadí)  

1. Marek Hadrava (Pelhřimov), 16 bodů
2. Filip Kasalý (Pelhřimov), 10 bodů                   
3. Josef Krcho Č. Krumlov), 9 bodů                   
4. Martin Hadrava (Pelhřimov), 8 bodů               
5. Jan Zour (Humpolec), 7 bodů                          
6. – 7. Jan Žákovský (Soběslav), 6 bodů
           Bohumil Svoboda (Pelhřimov)  
8. – 11. Jan Bojer (Vimperk), 5 bodů
             Filip Dvořák (Veselí)
             Tomáš Dvořák (Humpolec)
             Richard Kříž (Radomyšl)           
12. Jakub Myslivec (Strakonice), 4 body
13. – 17. Peter Pucher st. (J. Hradec), 3 body
               Martin Hraňo (Soběslav)
               Filip Čížek (Č. Krumlov)
               Miroslav Kopic (Pelhřimov)
               David Svoboda (Č. Krumlov)    
18. František Dašek (Hluboká), 2 body
19. – 23. David Ruda (Strakonice), 1 bod
               Josef Mikeska (Veselí)
               Lukáš Bednařík (Strakonice)
               Josef Vlk (Radomyšl)
               Tomáš Tržil (Soběslav)           


Krátké zprávy
07. 07. 2020 Dvacetiletý gólman Dominik Pavlát, rodák z Tábora a odchovanec tamního klubu, jenž nedávno přestoupil z Chomutova do extraligové Plzně a je členem charitativního projektu Saves help, se zapojil do spontánní akce českých hokejistů, kteří se rozhodli podpořit léčbu svého kamaráda Ondřeje Buchtely (20), obránce prvoligového týmu Benátek nad Jizerou. Lékaři mu diagnostikovali nádor na srdci. Hokejisté pomáhají formou dražby podepsaných holí a dresů, někteří i přímým poskytnutím finančního obnosu.
06. 07. 2020 Barvy druholigového Tábora bude i v následující sezoně hájit dvaadvacetiletý Dominik Havelka, loni pátý nejproduktivnější bek skupiny Střed. Pražský rodák zároveň hodlá pokračovat v týmu UK Hockey Prague v Univerzitní lize a vyloučené nejsou ani jeho střídavé starty do prvoligového Kolína. Čerstvě získal HC Tábor i posilu do útoku - dvacetiletého píseckého rodáka a odchovance Jana Matiáška, jenž má na kontě jeden extraligový start za Plzeň a poslední dvě sezony odehrál ve 2. lize za Klatovy. Jako mládežnický reprezentant se zúčastnil Hlinka Gretzky Cupu v roce 2018.
05. 07. 2020 Novinářský kolega Václav Jáchim na webu Hokej.cz sestavil žebříček deseti nejlepších Kanaďanů, kteří brázdili kluziště naší nejvyšší soutěže v novodobé historii po roce 1989. Na třetí místo zařadil exbudějovického zadáka Andrewa Ference, jenž odehrál pod Černou věží jednadvacet extraligových utkání v sezoně 2012-13. Budějovický dres oblékl také v ročníku 2004-05, kdy pomohl Jihočechům s návratem mezi klubovou elitu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web