Trenér vzal chybu na sebe. Buď se budeme litovat, nebo to bude pro nás motivace, uvedl

20.11.2018

Rázem je všechno jinak. Po naplnění kompletního programu 25. kola Chance 1. ligy v pondělí 19. listopadu vedl tabulku budějovický ČEZ Motor o jeden bod před Duklou Jihlava. O necelých čtyřiadvacet hodin později se posunul do čela tým z Vysočiny s pětibodovým náskokem před Jihočechy. V tabulce si polepšilo také Kladno. Sportovně technická komise Českého hokeje zkontumovala zápasy Kladno – Motor z 2:3 na 5:0 a Ústí nad Labem – Motor z 0:4 na 5:0.


PRAHA / Č. BUDĚJOVICE – Ve výše uvedených zápasech oblékl dres Motoru jeden starší hráč nad povolený limit. Podle regulí může do 10. prosince v utkání Chance 1. ligy nastoupit maximálně jednadvacet hokejistů – dva brankáři a devatenáct mužů do pole, z toho maximálně sedmnáct jedinců může být ve věku dvacet let a starší. Jihočeši dvakrát porušili podmínku tím, že nasadili sice správný počet hráčů, ale z mladíků pouze sedmnáctiletého Martina Beránka. Budějovický tým kvůli tomu ztratil šest bodů a klesl na druhé místo. Na první poskočila Jihlava, na třetí se posunulo Kladno. Jihočeši navíc dostali pokutu deset tisíc korun.

Vyjádření kouče Václava Prospala na klubovém webu:

„Snažíme se vždycky postavit tu nejlepší možnou sestavu, protože hrajeme na vítězství. To, že prostě přišla taková situace, mě mrzí, je to holt všemi těmi pravidly, které tady máme. Dáváme mládí zelenou, musí hrát a tím, že jsem tam zařadil jen jednoho, padá ta chyba na mou hlavu. Je to šest bodů, o které jsme přišli, a máme teď dvě možnosti. Buď se k tomu postavíme tak, že se budeme litovat, a nebo to použijeme jako motivaci, abychom se na první místo vrátili. Čeká nás pět těžkých zápasů, které budou následovat, a budeme chtít každý z nich vyhrát.“   

(tzm)


Krátké zprávy
22. 05. 2019 Sedmou posilou prvoligového Motoru České Budějovice před nadcházející sezonou se stal třicetiletý útočník Matouš Venkrbec, dosavadní kapitán Jestřábů Prostějov. Nový kontrakt u břehu Vltavy podepsal forvard Václav Karabáček, kterého fanoušci Motoru zvolili hráčem uplynulého ročníku.
21. 05. 2019 Český národní tým vyhrál poslední duel v základní skupině MS v Bratislavě nad Švýcarskem 5:4 po velkém boji, ve kterém se neztratila ani trojice Jihočechů. Centr Jan Kovář si připsal finálovou asistenci u gólu kapitána Jakuba Voráčka na 1:1, obránce Jan Rutta dával vítězný gól při power play soupeře - Švýcaři chtěli vyhrát za tři body, aby se nemuseli stěhovat na čtvrtfinále do Košic. Velmi dobrý výkon, byť bez zápisu do kanadského bodování, podal i křídelník Milan Gulaš.
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web