Trenér vzal chybu na sebe. Buď se budeme litovat, nebo to bude pro nás motivace, uvedl

20.11.2018

Rázem je všechno jinak. Po naplnění kompletního programu 25. kola Chance 1. ligy v pondělí 19. listopadu vedl tabulku budějovický ČEZ Motor o jeden bod před Duklou Jihlava. O necelých čtyřiadvacet hodin později se posunul do čela tým z Vysočiny s pětibodovým náskokem před Jihočechy. V tabulce si polepšilo také Kladno. Sportovně technická komise Českého hokeje zkontumovala zápasy Kladno – Motor z 2:3 na 5:0 a Ústí nad Labem – Motor z 0:4 na 5:0.


PRAHA / Č. BUDĚJOVICE – Ve výše uvedených zápasech oblékl dres Motoru jeden starší hráč nad povolený limit. Podle regulí může do 10. prosince v utkání Chance 1. ligy nastoupit maximálně jednadvacet hokejistů – dva brankáři a devatenáct mužů do pole, z toho maximálně sedmnáct jedinců může být ve věku dvacet let a starší. Jihočeši dvakrát porušili podmínku tím, že nasadili sice správný počet hráčů, ale z mladíků pouze sedmnáctiletého Martina Beránka. Budějovický tým kvůli tomu ztratil šest bodů a klesl na druhé místo. Na první poskočila Jihlava, na třetí se posunulo Kladno. Jihočeši navíc dostali pokutu deset tisíc korun.

Vyjádření kouče Václava Prospala na klubovém webu:

„Snažíme se vždycky postavit tu nejlepší možnou sestavu, protože hrajeme na vítězství. To, že prostě přišla taková situace, mě mrzí, je to holt všemi těmi pravidly, které tady máme. Dáváme mládí zelenou, musí hrát a tím, že jsem tam zařadil jen jednoho, padá ta chyba na mou hlavu. Je to šest bodů, o které jsme přišli, a máme teď dvě možnosti. Buď se k tomu postavíme tak, že se budeme litovat, a nebo to použijeme jako motivaci, abychom se na první místo vrátili. Čeká nás pět těžkých zápasů, které budou následovat, a budeme chtít každý z nich vyhrát.“   

(tzm)


Krátké zprávy
16. 12. 2018 Obránce Václav Svach, který je odchovancem Strakonic a nastupuje za Motor Č. Budějovice, dostal pozvánku do reprezentačního týmu sedmnáctiletých na přípravný kemp a trojici přátelských utkání s Finskem. Akce se uskuteční v Kladně a Slaném od 25. do 30. prosince.
16. 12. 2018 Česká veteránská reprezentace zvítězila 8:4 nad veterány Pardubic v exhibičním winter classic utkání při příležitosti otevření Zimního sportovního parku na Dostihovém závodišti v Pardubicích. V barvách vítězného týmu se zapojili bývalí extraligoví hráči Českých Budějovic a reprezentanti František Ptáček (1 + 0), Václav Král (2 + 3), František Mrázek (3 + 1) a Filip Turek (0 + 2).
15. 12. 2018 Extraliga dorostu, 2. část, skupina D, 3. kolo: Motor Č. Budějovice - HC Tábor 4:2 (1:0, 2:0, 0:2 - P 0:0, N 1:0). Góly a nahrávky: 8. Cibulka, 24. Lukeš (Petrásek), 26. Lukeš (Marhoun), nájezd Hála - 41. Cháb (Vaněk), 47. Vaněk (Matašovskjý, Cháb).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web