Tomáš Matušík po aktivním půl století přivykal životu bez hokeje. Nakonec přijal nabídku z Písku

29.06.2022


Někdejší útočník táborských „vodníků“ a posléze trenér Tomáš Matušík (30. srpna mu bude osmapadesát) strávil poslední čtyři sezony na střídačce extraligového dorostu HC Tábor a zasloužil se o zachování nejvyšší soutěže v této kategorii pro klub u Jordánu. Skončil u týmu z vlastní vůle kvůli skupince rodičů a přivykal životu bez hokeje, kterému se věnoval padesát let bez přestávky. Brzy však uťal nevítanou pauzu a přijal nabídku druholigového IHC Králové Písek.


PÍSEK – Syn bývalého fotbalového rozhodčího Roberta Matušíka a otec stále aktivního hokejisty Jakuba Matušíka disponuje bohatými zkušenostmi s druholigovým prostředím, které si důvěrně prošlapal v táborských službách. Čerstvé angažmá u jihočeského rivala nebude pro něho výpravou do neznáma. Ani překvapením. „Loni jsem viděl na vlastní oči všechna derby mezi Táborem a Pískem. Musím říct, že písečtí kluci – s výjimkou jednoho debaklu – odehráli většinu těchto zápasů velmi dobře. Bohužel, mužstvo dostávalo v sezoně hodně gólů a ztrácelo body. Z pohledu výkonnosti se mohlo pohybovat určitě na vyšších příčkách v tabulce,“ je přesvědčený.

Suchá fáze letní přípravy píseckých Králů se uzavřela ve středu 29. června. Tomáš Matušík byl u týmu poslední tři týdny. „Zpočátku jsem se rozkoukával a sledoval, jak hokejisté pracují pod vedením sportovního manažera Radka Volfa. Tréninky měly fakt dobrou náplň. Potom jsem to převzal a docela mě potěšil přístup nových svěřenců. Kluci jsou fajn, ale chodilo jich málo. To bylo blbé. Bez naplněného letního objemu nelze důstojně absolvovat sezonu. Musíme to dohnat v srpnu,“ říká písecký lodivod. Věří tomu, že jeho královská ekipa může hrát dobrý hokej. „Pokud budeme trénovat,“ zdůrazňuje. „Nepřišel jsem proto, abych se nervoval a zachraňovali jsme soutěž posledním zápasem.“

Počítají s doplněním

Písečtí trénovali na suchu čtyřikrát týdně od pondělí do čtvrtka. Na zimním stadionu využívali speciální plochu pro in line a dobře vybavenou posilovnu. Pohybovali se také na umělce v sousedním fotbalovém areálu a sloužila jim běžecká dráha u Základní školy Edvarda Beneše. Hráčský kádr nadále tvoří jádro kolem Lukáše Volfa, Lukáše Bednaříka a několika dalších ostřílených borců, které doplňuje skupina šikovných juniorů. Chybí Jakub Čížek, nejlepší střelec loňské druholigové skupiny Jih, který zamířil do Německa. Zatím se neobjevil ani dosavadní kapitán Jan Sýbek. „Počítáme s doplněním. Mluvil jsem s některými jedinci, ale jména uslyšíte až v srpnu nebo září,“ usmívá se kouč.

Vedle hráčských posil se hledá rovněž trenérský asistent. U týmu už není Václav Šrámek, dlouholetý sloup píseckého hokeje. Radek Volf st., který od jara vykonává funkci sportovního manažera, pomáhal spolu s kolegou Jaroslavem Přibylem st. při suché přípravě áčka, ale jejich prioritou zůstává působení u juniorky. „Oslovil jsem asi deset lidí, ale momentálně zůstávám sám,“ krčí rameny Tomáš Matušík, jenž ke svému překvapení prožil několik týdnů bez přímého kontaktu s hokejem. „Počítal jsem, že dostanu nějakou práci v táborském klubu. Nabídka nepřišla. Po padesáti létech jsem si zvykal, že nechodím na zimák. Když mě oslovil Písek, chvíli jsem přemýšlel a kývl.“

Druholigový tým IHC Králové Písek se znovu sejde na ledě 25. července. Čeká ho půltucet přípravných duelů. Tři v domácím prostředí, tři venku.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
09. 08. 2022 Písecký odchovanec Adam Měchura jednou gólovou asistencí přispěl k vítězství českého reprezentačního týmu nad Slovenskem v poměru 5:4 při ostrém vstupu do světového šampionátu dvacetiletých na ledě kanadského Edmontonu.
09. 08. 2022 Příprava juniorů: Motor Č. Budějovice - Hokejová akademie Linec 6:0, góly Turek a Kříž po 2, Sochor, Hohenberger.
09. 08. 2022 Extraligový Motor ve svém druhém přípravném utkání utrpěl nepříjemný debakl. Rytíři Kladno - Motor Č. B. 7:2 (3:0, 2:2, 2:0). Góly za poražené dávali Vojtěch Tomeček (při své premiéře v budějovickém dresu) a Kristofers Bindulis. Hrálo se v Příbrami.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie