Porážka z Poruby srazila Motor na čtvrtou příčku. Jediným střelcem byl Žiga Pavlin

28.11.2018

Útočník Tomáš Guman, jenž se před časem neprosadil v sestavě Motoru, a jeho spoluhráč Jan Káňa v barvách nováčka z Poruby zaznamenali celkem pět kanadských bodů a zařídili vítězství 3:1 nad týmem, který se stále nemůže vyhrabat z krize. Jihočeši z posledních šesti zápasů vytěžili jen dva body za vítězné prodloužení v Litoměřicích (o dvě výhry zvenku přišli kontumačně) a výsledek ze severu Moravy je srazil na čtvrtou příčku v tabulce.

OSTRAVA – V hledišti Ostravar arény, která je domovským stánkem extraligových Vítkovic a poskytuje azyl týmu z Poruby, to bylo jako po vymření. Z deseti tisíc sedadel jich diváci obsadili necelé čtyři stovky. Komorní atmosféra prázdného chrámu orámovala dvě bezgólové periody. Před brankami se začalo něco pořádně dít až ve druhé části, kdy však hosté marně obléhali klec střeženou Danielem Dolejšem i v půldruhé minuty trvající přesilovce pět na tři. Čisté konto držel s potřebnou dávkou štěstí také budějovický gólman Jan Strmeň.

V závěrečné třetině se však dvakrát trefil domácí Tomáš Guman – poprvé tečí při trestu Mitche Fillmana, podruhé z voleje do odkryté klece dvě vteřiny po návratu Zdeňka Doležala z trestné lavice – a hosté už jen snížili díky nápřahu Žigy Pavlina od modré čáry. V power play inkasovali potřetí. „Nejde nám upřít snaha, nasazení, bojovnost. Ve hře dnes byla spousta dobrých věcí, jen nám chybí góly. Proto prohráváme,“ vysvětlil kouč Václav Prospal, jenž nadále postrádal nemocného centra Davida Gilberta a namísto zraněného beka Reného Vydareného povolal z Tábora pendla Ondřeje Kachyňu.

Chance 1. liga, 29. kolo:

HC RT Torax Poruba 2011 – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
43. Guman (J. Káňa, Slavík), 56. Guman (Baláž, J. Káňa), 60. J. Káňa (D. Krenželok, Urbanec) – 58. Pavlin (M. Čermák, Bradley).
Rozhodčí: Šutara, T. Veselý – Bartek, Poruba.
Vyloučení: 5:4.
Střely na branku: 27:50.
Diváků: 397.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Kachyňa – Endál, Šimánek, M. Novák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Babka, Dančišin, M. Beránek, M. Heřman, J. Doktor, M. Čermák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 28. listopadu.

(red)

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.