Telč udolala Vimperk po nájezdech. Krumlov se vytáhl v Milevsku, béčko Tábora svalilo Hlubokou

08.01.2017

První kolo Krajské ligy mužů po Novém roce (celkově čtrnácté) odstartovaly v sobotu 7. ledna tři zajímavé dvojice. Nejprve se vhazovalo buly mezi mužstvy Telče a Vimperka, rivaly ze spodku tabulky. Značně oslabení hosté vedli do 54. minuty, nakonec brali jen bod. V duelu prvního s druhým potvrdil krumlovský Slavoj v Milevsku lepší střelbou svoji pozici lídra. Táborské béčko na vlastním ledě šťastně ubojovalo vítězství nad Hlubokou.

TELČ / MILEVSKO / TÁBOR (Aktualizováno) – V Telči získal tým Vimperka dvougólový náskok (Samohejl otevřel skóre v oslabení), ale domácí srovnali ve dvou přesilovkách. Hosté znovu vedli o dva góly, ale scénář se opakoval, přičemž čtvrtou trefu dosáhl telčský nováček při hře čtyři na tři. Nakonec uspěl v nájezdech. „Dvacet vteřin před třetí sirénou chytil náš gólman tutovku. Obránce Prokopa po faulu Vítovce zašívali v nemocnici patnácti stehy,“ přidal podrobnosti domácí předseda František Čermák. „Chtěli jsme zápas přeložit. Máme obrovskou marodku. Závěr jsme si pokazili sami,“ smutnil vimperský kouč Pavel Předota.

Kvalitu zápasu na milevském ledě podtrhla skutečnost, že druhý celek tabulky vyzval lídra. Domácí šli do vedení, ale ve druhém dějství nastal obrat. Navíc se zranil gólman Žilinčík. „Tým Krumlova je hodně silný v útoku, což ještě znásobil příchod Petra Šulčíka. Uškodila nám oslabení, přesto kluci hráli super. Šestý gól jsme dostali při power play,“ konstatoval trenér poražených Luboš Krupka. „Vytáhli jsme skóre na 5:1, ale nedisciplinovaností a chybami jsme povolili soupeři korigovat. Nakonec jsme dokázali, že právem patříme na první místo,“ dodal krumlovský asistent Vilém Migl ml.

V Táboře domáci rezerva vedla gólem Tomáše Heršálka ze závěru úvodního dějství. Další tři góly padly v posledních osmi minutách. Hosté srovnali, ale Táborští si vzali náskok zpět a potvrdili ho v power play. „Ve druhé třetině byla naše hra hodně špatná. Řekli jsme, že tudy nevede cesta, zlepšili se a dokázali rozhodnout. Bohužel, ztratili jsme kapitána Petra Škulinu, jenž při souboji za bránou utrpěl zlomeninu zápěstí,“ uvedl Pavel Kratochvíl, kouč Tábora. „Překvapil mě oboustrannně dobrý hokej po vánoční pauze. Výborně chytali gólmani,“ dodal jeho protějšek Miroslav Šulista.

Krajská liga, 14. kolo:

SK Telč – HC Vimperk 5:4 sn (0:1, 2:1, 2:2)
28. Kubát (J. Šťastný), 37. Kubát (Prokop, Koreš), 52. Cech (Bína, Smejkal), 54. J. Šťastný (Kubát), rozh. nájezd R. Čermák – 12. Samohejl, 27. J. Předota (M. Janda, Samohejl), 42. Jiří Lang (J. Předota, P. Novotný), 46. Jiří Lang (Vl. Pešl st.).
Rozhodčí: Grochal – P. Němec, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 9:9, navíc Koreš (Telč) 10 minut, Sokolík (Telč) 5 minut + 10 minut + do konce, Vítovec (Vimperk) 5 minut + do konce.
Využití: 3:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 230.
SK Telč: A. Havlík – Šebesta, R. Čermák, J. Šťastný, Prokeš, Prokop, Bláha – Smejkal, Sokolík, Bína, Kubát, J. Havlík, Martinů, Šalanda, Cech, Koreš. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.
HC Vimperk: Podskalský – R. Sitter, Tupý, J. Předota, Vítovec – Jiří Lang, M. Janda, P. Novotný, Samohejl, Korous, Vl. Pešl st., Jan Bárta, J. Sitter. Trenér Pavel Předota.
Hráno 7. ledna.

HC Milevsko 2010 – HC Slavoj Č. Krumlov 4:6 (1:0, 0:3, 3:3)
4. Jíška (Čunát, Radosta), 53. St. Polodna (T. Novotný, Hamerle), 55. T. Novotný (Müller), 59. St. Polodna (Müller) – 26. R. Šulčík (P. Šulčík), 28. P. Šulčík (R. Šulčík), 40. P. Šulčík, 48. Vondřich (J. Kadlec, R. Uhlíř), 49. M. Lukeš (P. Šulčík, Malovec), 60. R. Šulčík (P. Šulčík).
Rozhodčí: Horáček – Smrž, Zelenka.
Vyloučení: 10:7.
Využití: 2:4.
Diváků: 380.
HC Milevsko: Žilinčík (33. Jan Kolář) – Čunát, Štych, A. Hájek, Hošek (41. Bartůněk), J. Havran, Votruba – Sláma, Müller, Fořt, St. Polodna, Hamerle, T. Novotný, Nevolný, Jíška, Radosta. Trenéři Luboš Krupka a Emil Švec st.
Č. Krumlov: Vojta – Čížek, Malovec, Štěrba, Cifreund, Machálek, Gallistl – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík, J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, Unger, K. Šťastný, Klíma, J. Fučík. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

HC Tábor B – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
20. T. Heršálek (Prštický), 57. Petr Dudák (R. Ježek, Mich. Jelínek), 60. R. Ježek (Mich. Jelínek) – 52. Oulík (M. Král).
Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 3:3.
Diváků: 140.
Tábor B: Mich. Novák – Bouška, Raiterman, Škulina, Pav. Dudák, D. Hlaveš, Hastrman – T. Kratochvíl, R. Ježek, Ošmyk, J. Drda, Pospíchal, J. Marek, Mich. Jelínek, Prštický, T. Heršálek. Trenéři Pavel Kratochvíl a Petr Škulina.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav st., Roman Rákosník ml., Žlůva, Macháček, Hejda, M. Král – Oulík, Miler, M. Černý, Matěj Dvořák, Moudrý, R. Heřmánek, Dušek, Maurenz, Gottwald. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.