Telč a Strakonice dostaly doma osmičku. Milevsko rozdrtilo Pelhřimov B, Veselští zdolali Sobělav

07.01.2018

Čtyřmi tříkrálovými zápasy se dalo do pohybu 17. kolo Krajské ligy mužů. Mužstvo Telče v domácím prostředí utrpělo debakl od táborského béčka a na vlastním ledě překvapivě neuspěly ani Strakonice, které ve třetí třetině dostaly lekci od Vimperka. Pelhřimovský nováček se dosud neadaptoval na kvalitu jihočeské soutěže a dojel si do Milevska v jedenácti lidech pro jedenáct gólů. Lužnické derby vyhrála veselská Lokomotiva nad Soběslaví až v prodloužení, hattrickem se blýskl Tomáš Chlaň.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – V Telči zahájili střelbu táborští hráči. Domácí jenom dotahovali. Vývoj se definitivně zlomil ve druhé části za stavu 2:3. „Po velice přísném vyloučení Tomáše Havlíka na pět minut plus do konce nás dostali hosté pod tlak. Vyplynula z toho další vyloučení. Pět minut jsme se bránili ve třech, čehož soupeř využil ke zvýšení náskoku. Ve třetím dějství jsme měli jenom dvě střely na branku. Tábor triumfoval kombinační hrou,“ popisoval vedoucí telčského mužstva František Čermák. „Celý tým přistoupil k zápasu velice zodpovědně. Výsledek je zasloužený,“ doplnil kouč vítězů Štěpán Kadilák st.

Po vyrovnané úvodní třetině a zlepšeném výkonu domácích v prostřední dvacetiminutovce vše nasvědčovalo tomu, že Strakonice si dalším ziskem upevní pozici na čele tabulky. Jenže ze stavu 5:3 se skóre změnilo na 5:8 a bruslařům od břehu Otavy zůstaly oči pro pláč. „Dvě třetiny jsme hráli pěkný hokej a byli jsme lepší. V závěru jsme se sesypali. Dostali jsme góly po chybách, v oslabení i power play,“ smutnil strakonický manažer Roman Heimlich. „Před třetí částí jsme překopali sestavu. Do útoku vedle Suchánka jsme z obrany přesunuli mladého Vítovce, který se zapsal gólem a nahrávkou,“ mnul si ruce vimperský trenér Pavel Předota.

Pelhřimovských Medvědů zůstalo jen devět

Hokejisté Milevska měli první krok do nového roku usnadněný tím, že se proti nim postavil zatím stále zaostávající nováček soutěže, B-tým Pelhřimova, který přicestoval se čtyřmi beky a sedmi útočníky. Zrodil se nikterak překvapivý dvouciferný výsledek. Kuriozitou byly dva góly hostí z trestných střílení v závěrečných dvou minutách. „Nedali jsme soupeři šanci,“ ohlížel se za večerem spokojený šéf domácího klubu Jaroslav Kolář. „Po první třetině odstoupil Doubek se zraněným kolenem, na konci druhé skončil Moucha s koňarem a vyraženým zubem. Zbylo nás devět, navíc jsme stále ještě seděli u vánočního cukroví,“ bědoval kouč poražených Radek Šáda.

Souboj rivalů od řeky Lužnice, veselské Lokomotivy a soběslavského Spartaku, nabídl jako vždy jiskřivou a dramatickou podívanou. Soupeři se střídali ve vedení a nakonec byli šťastnější domácí, když na konci prodloužení z přesilovky čtyři na tři skóroval obránce Tomáš Chlaň. Zároveň tím završil hattrick. „Trochu bláznivý zápas, ve kterém jsme měli lehce navrch, ale chybami jsme vraceli soupeře do hry. Ztratili jsme jeden bod,“ přemítal veselský strojvůdce David Šošovica. „Po dlouhé době jsme viděli pěkné derby, ve kterém domácí lépe zvládli přesilovky. Při velké marodce mezi útočníky nám letos poprvé pomohl Jirka Smrž a zaslouží si pochvalu,“ doplnil za hosty trenér David Pánek.

Krajská liga, 17. kolo:

SK Telč – HC Tábor B 2:8 (1:2, 1:2, 0:4)
9. Kubát (Bína), 26. Bína (Tušer, D. Šebesta) – 3. Prštický (J. Marek, D. Hubáček), 8. Pospíchal, 21. Ošmyk (T. Kratochvíl), 31. Bouška (J. Drda, T. Kratochvíl), 49. T. Kratochvíl (Ošmyk), 50. J. Drda, 52. F. Hubáček (J. Drda, J. Škoda), 58. Prštický (J. Marek, D. Hubáček).
Rozhodčí: F. Svoboda – Karlín, Mart. Šesták.
Vyloučení: 9:11. navíc T. Havlík (Telč) 5 minut + do konce.
Diváků: 295.
SK Telč: A. Havlík – D. Šebesta, Tušer, P. Prokop, T. Havlík, J. Šťastný, Taras– Bína, Berka, Šalanda, Kret, Sokolík, Smejkal, Hejl, Lupač, Kubát, Cech, Tůma.
Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.
Tábor B: Lekeš – Růžek, D. Hlaveš, Hastrman, Bouška, Ošmyk, Brabec – J. Marek, Prštický, D. Hubáček, T. Kratochvíl, Pospíchal, Jankovský, J. Drda, J. Škoda, F. Hubáček. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Hráno 6. ledna.

HC Strakonice – HC Vimperk 5:8 (2:2, 3:1, 0:5)
5. M. Müller (Samohejl), 9. M. Všetečka (M. Müller, Samohejl), 33. L. Papež, 38. L. Bednařík TS, 40. L. Bednařík – 13. Jan Bárta (Janásek, Jiří Lang), 20. R. Suchánek ml. (J. Sitter), 26. R. Suchánek ml. (Paule, Korous), 45. Paule (Vítovec), 51. Vítovec, 57. R. Sitter (Korous), 60. J. Předota (J. Hanzal), 60. Paule (Janásek).
Rozhodčí: Hamr – Soukup, Bušta.
Vyloučení: 6:4, navíc Müller (Strakonice) 10 minut.
Využití: 0:3.
Diváků: 950.
HC Strakonice: Myslivec – Jarosl. Hřebíček, J. Srb, D. Škoda, M. Hrubý, Topinka, M. Všetečka, D. Kovář – P. Šebesta, P. Řehoř, L. Bednařík, Samohejl, M. Müller, Dlouhý, L. Papež, Major, Křenek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
HC Vimperk: Podskalský – Vítovec, Chaloupka, Kačmár, J. Předota, Janásek, Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, Korous, R. Suchánek ml., R. Sitter, Jan Bárta, Jiří Lang, J. Sitter. Trenér Pavel Předota.

HC Milevsko 2010 – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 11:3 (5:0, 5:1, 1:2)
6. Radosta (T. Bílek, Fencl), 9. Sláma (Buriánek), 10. J. Müller (Hamerle, Nevolný), 14. Radosta (Suchan), 15. Čunát (Štych), 21. Hamerle (Fencl, Štych), 25. Sláma (Pletka, J. Havran), 33. Sláma (J. Müller), 33. Nevolný (Pouch, J. Müller), 40. Suchan (Nevolný), 43. T. Bílek (Fencl) – 25. Barták (Zadražil), 59. J. Vrátný TS, 60. Barták TS.
Rozhodčí: J. Stach – Deim, Mašek.
Vyloučení: 9:6, navíc Moucha (Pelhřimov) 10 minut.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 39:22.
Diváků: 420.
HC Milevsko: Jan Kolář – J. Havran, Čunát, Štych, Jíška, T. Hošek, Votruba – Nevolný, J. Müller, Hamerle (33. Pouch), T. Novotný, Suchan, Fořt, T. Bílek, Radosta, Fencl, Sláma, Buriánek, Pletka. Trenér Emil Švec st.
Pelhřimov B: M. Urban – Doubek, Cerhan, D. Vrátný, Hráček – Nikodým, J. Vrátný, Moucha, Knězů, Zadražil, Barták, Buchta. Trenér Radek Šáda.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – OLH Spartak Soběslav 7:6 v prodl. (2:1, 1:2, 3:3 – 1:0)
6. M. Čáp (Arnold), 17. Chlaň (Mikeska, J. Míchal), 38. Nehoda (Mikeska), 49. M. Čáp (Chlaň), 55. Chlaň (Mikeska), 55. M. Drs (Arnold, J. Míchal), 65. Chlaň (Mikeska) – 12. Žákovský (Sládek), 28. Hák (Smíšek, Punčochář), 31. Hraňo (Žákovský, L. Karpíšek), 52. Punčochář (Žákovský), 56. Žákovský (Smrž), 56. Žákovský (Punčochář, Smrž).
Rozhodčí: D. UrbanJan Lang, F. Strnad.
Vyloučení: 7:11, navíc Dušák (Veselí), Píha (Soběslav) oba 10 minut.
Využití: 4:2.
Diváků: 450.
Loko Veselí: F. Dvořák – Nehoda, Chlaň, M. Drs, L. Míchal, Krampl, Kyml – J. Míchal, Mikeska, Bůžek, M. Čáp, Arnold, Dušák, Klimeš, R. Benda, Vlach. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Punčochář, Sládek, L. Karpíšek, Smíšek, M. Karpíšek, Skalický – Hák, Žákovský, Hraňo, M. Kučera, Píha, Smrž, Máca, Zajíc. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.