Táboru stačily čtyři góly na vítězství v Klatovech. Písek se čtyřmi trefami venku padl

06.11.2021

V rámci programu 14. kola druholigové skupiny Jih se celky Tábora a Písku vypravily na kluziště soupeřů. Táborští hokejisté od úvodního buly kontrolovali vývoj zápasu v Klatovech a výsledkem 4:1 si udrželi čtyřbodový náskok na čele tabulky před druhou Příbramí. Králové z Písku rovněž skórovali čtyřikrát, jenže na stadionu ve Slaném proti domácímu HC Řisuty nezískali ani bod a spadli za svého přemožitele na chvost osmičlenného pořadí.

KLATOVY / SLANÝ – Lídr tabulky otevřel skóre na klatovském ledě využitím přesilové hry a trvalo jen čtyřiapadesát vteřin, než přidal druhou trefu. Domácí dobře bruslili, jenže střelecky se probudili až za stavu 0:3. Zároveň to byla z jejich strany labutí píseň. Přesně šedesát vteřin před závěrečnou sirénou upravili Jihočeši na konečných 1:4. Vítěznou sestavu tvořilo sedm obránců a deset útočníků. Chyběli marodi Jan Bárta, Jan Matiášek, Petr Zíb a Pavel Chocholoušek. „Výborně jsme odehráli první třetinu. Ve druhé části nás rozhodčí poslali dvakrát do třech. Ustáli jsme to a nadále si udrželi herní standard. S výsledkem i hrou panuje spokojenost,“ ujistil kouč Arpád Györi.

Písecký křídelník Vojtěch Šuhaj zařídil vedení proti Řisutům ve Slaném brzy po začátku duelu dvou sousedů ze dna skupiny Jih, ale Středočeši otočili do první sirény. Králové se vyhrabali z nepříznivého stavu 1:3 a díky třem využitým přesilovkám znovu vedli o gól. Úvod třetí periody pro ně vypadal slibně, jenže potom inkasovali v oslabení a nakonec domácí kapitán Petr Patyk vykouzlil vítěznou trefu, kterou současně zkompletoval hattrick. Hosté ještě zkusili power play, ale jejich snaha o záchranu výsledku byla marná. „V závěrečné třetině jsme nevyužili dvě obrovské šance, kdy hráči netrefili ze tří čtvrtin odkrytou klec. Potom následoval trest za naše chyby,“ smutnil asistent Václav Šrámek.

2. liga, skupina Jih, 14. kolo:

SHC Klatovy – HC Tábor 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
55. Eret (D. Michel) – 17. J. Matušík (Endál), 17. Endál (Hasman, Radoš), 28. Seidl (J. Matušík, Šulek), 59. Šulek (J. Matušík, K. Černý).
Rozhodčí: M. Němec – Rubáš, Charvát.
Vyloučení: 7:8, navíc M. Kolda (Klatovy), L. Kříž (Tábor) oba 5 minut + do konce.
Nejlepší hráči: Josef Roubal – Kristián Kolář.
Diváků: 220.
HC Tábor: K. Kolář – L. Kříž, Hajič, D. Havelka, K. Černý, T. Pařízek, Radoš, Mart. Mazanec – Prášek, Zayml, Vl. Škoda, Šulek, J. Matušík, Seidl, Endál, Mil. Dančišin, Hasman, A. Čížek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 6. listopadu 2021.

HC Řisuty – IHC Králové Písek 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
16. J. Kučera (Fortelka, Janeček), 20. Patyk (Řepka, Rendla), 24. Fortelka (Potěchin, Janeček), 46. Patyk (Malovický, Havlůj), 56. Patyk (Řepka, M. Kučera) – 4. V. Šuhaj (L. Volf, D. Dudáček), 37. J. Čížek (F. Novák), 38. D. Dudáček (D. Bílek, Sýbek), 41. V. Šuhaj (D. Dudáček, L. Volf).
Rozhodčí: Vyštejn – Gabriel, Zmeškal.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 2:3.
Diváků: 82.
IHC Písek: R. Kříž – D. Bílek, D. Dudáček, V. Brož, F. Novák, Tampier, Najman – Sýbek, L. Volf, V. Šuhaj, J. Čížek, D. Matějka, L. Bednařík, Matějček, J. Volf, Januška. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.