Táborští se v Písku divili, že hrají s posledním týmem. David Servis ztratil body a další bojovníky

09.12.2017

Jihočeské derby mezi Pískem a Táborem přineslo pěkný a svižný hokej. Zároveň bylo ukázkou vyrovnanosti druholigové skupiny Střed. Nezasvěcený divák by těžko poznal, že bojuje poslední celek tabulky s novým lídrem, kterým se stal táborský tým po vydřeném vítězství 3:0 a klopýtnutí Havlíčkova Brodu. Českobudějovický David Servis podlehl na svém ledě Kolínu a připočetl si další přírůstky do již tak širokého lazaretu.


PÍSEK / Č. BUDĚJOVICE – Derby mezi Pískem a Táborem (bez ohledu na místo konání) bylo vždy kořením soutěže, ať se oba rivalové nacházeli ve druhém či aktuálně třetím podlaží v rámci celostátní ligové struktury. Nebylo tomu jinak ani v souboji 20. kola druholigové skupiny Střed. Diváci (pohříchu jich u břehu Otavy chodí málo, stejně jako na fotbal) sledovali pohledný hokej, kterému nechyběla kvalita, ani jiskra. Nadstandardní výkon podali brankáři na obou stranách. Méně zkušený písecký celek se dvěma juniory z Motoru (Jakub Doktor, Jan Bárta) nakonec doplatil na nevybroušenou koncovku.

Skóre vyrovnané bitvy otevřel až ve 39. minutě David Blažek, jenž překonal Jonáše Štekra z trestného střílení. „První třetina a začátek druhé byly v naší režii, dvakrát jsme trefili tyčku. K trestnému střílení lze říci tolik, že rozhodčí má vždycky pravdu. Bohužel, asi to rozhodlo zápas. Měli jsme na to, abychom dnes s Táborem bodovali, ale chybělo trochu štěstíčko. Byli jsme aktivní, ale stále nám chybí finální fáze,“ pustil se do rozboru písecký trenér David Míka. „Strašně jsme se nadřeli. Písek hrál dobře, bojoval. Nerozumím tomu, že je poslední v tabulce,“ doplnil za hosty Tomáš Matušík.

Budějovičtí servismani vstoupili do mače s Kolínem velkolepě. Kombinaci první trojky dvakrát zakončil Jakub Marek (podruhé v převaze pět na tři) a po necelých čtyřech minutách to bylo 2:0. Ještě před těmito údery ztratili domácí druhého gólmana Davida Němce, jehož na střídačce trefil prudký kotouč do pravého ucha. Zkrvavený a otřesený putoval do nemocnice. Vrátil se s dávkou antibiotik a předepsaným klidem na dva týdny. Na konci úvodního dějství odstoupil pro potíže s třísly obránce Petr Macháček, čímž rozšířil povážlivě zbytnělou marodku. Hosté nakonec otočili stav, ale nedostali nic zadarmo. „Dohrávali jsme na dvě pětky. Klukům patří absolutorium, zasloužili by si nějaký bod,“ uvedl kouč Jiří Fedur.   

2. liga, skupina Střed, 20. kolo:

IHC Písek – HC Tábor 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly a nahrávky:
39. Blažek TS, 42. R. Heřman (Blažek), 59. R. Heřman (J. Matušík).
Rozhodčí: Malota – D. Štětina, Oudes.
Vyloučení: 5:8.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 41:36.
Diváků: 380.
IHC Písek: Štekr – Suda, Parýzek, M. Hřebíček, Polata, Červinský, Turek – Vlk, Jan Bárta, J. Doktor, Ciboch, Koupal, A. Novák, L. Drda, Duchoň, Medek. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
HC Tábor: D. Novák – Kachyňa, M. Havran, Tesař, K. Černý, Duben, Marcel Dvořák – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Urbanec, R. Pechánek, J. Březina, Škrdleta, Š. Kadilák ml., T. Černý. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 9. prosince.

HC David Servis – SC Kolín 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
3. J. Marek (Trummer, R. Šulčík), 4. J. Marek (Trummer, R. Šulčík), 44. Zayml (Trummer, R. Šulčík) – 8. Malý (Semirád, Kadlec), 9. Panna (Malý, Kadlec), 27. Petr Pýcha (Panna, Semirád), 53. Semirád (Malý).
Rozhodčí: Hucl – Vavruška, J. Mertl.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 2:2.
Diváků: 120.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, Michal, Macháček, Popelka, Škopek – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Zayml, J. Volf, D. Svoboda, J. Kříž. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 9. prosince.

(lho)Krátké zprávy
23. 04. 2018 Žáci první a druhé třídy TJ Loko Veselí nad Lužnicí vyrazili v závěru sezony do Vídně na mezinárodní turnaj Kids Cup. V konkurenci týmů z Rakouska, Německa, Česka, Slovenska a Slovinska skončili prvňáci (ročník 2010) na stříbrné příčce, druháci (2011) byli celkově čtvrtí.
22. 04. 2018 Letošní extraligový titul v barvách Komety Brno pomohl vybojovat také exbudějovický obránce Michal Barinka pod vedením trenéra Libora Zábranského, který hráčsky rovněž působil v jihočeské metropoli a nyní se skloňuje jeho jméno v souvislosti se jmenováním příštího kouče národního mužstva. Stříbrnou medaili v dresu Třince získali exbudějovický brankář Šimon Hrubec a obránce Bohumil Jank.
21. 04. 2018 Exbudějovický forvard Roman Horák pečetil svým gólem vítězství české reprezentace nad Švédy v poměru 3:1 na Carlson Hockey Games v Pardubicích. Svěřenci trenéra Josefa Jandače vyhráli i předchozí duel s Finskem a před posledním duelem proti Rusku je jisté, že obhájili celkové prvenství na turnaji, který se loni hrál v jihočeské metropoli.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web