Táborští kanonýři vůbec nešetřili mladíky Havlíčkova Brodu. Písek nezvládl závěr s Příbramí

12.01.2022


Druholigová skupina Jih pokračovala kompletním programem 30. kola, ve kterém se oba jihočeští zástupci představili na domácím ledě. Lídr tabulky Tábor se proti Havlíčkovu Brodu rozjížděl pomaleji, ale jen co setřásl únavu z prohraného souboje na Kobře, který se hrál dva dny předtím, vůbec nešetřil mladé protivníky a nasázel jim osmičku. V barvách Písku zůstali za očekáváním někteří zkušení borci a byla z toho porážka od korunního prince z Příbrami.


TÁBOR / PÍSEK – Táborští „kohouti“ přivezli pouze bod z prodlouženého souboje v Praze na Kobře a doma proti vyslancům z Vysočiny jim chvíli trvalo, než vybruslili fyzickou i psychickou únavu. Potom se rozstříleli a díky narůstajícímu skóre mohli trenéři v závěru druhého dějství nabídnout herní prostor také dvacetiletému Pavlu Chocholouškovi a o rok mladšímu Janu Dudovi. Hosté po osmém inkasovaném gólu střídali brankáře. Odešel Ondřej Chaloupek (2001) a jeho náhradník Martin Nedvěd (2001) už nepustil za záda nic. „Po první třetině jsme museli na hráče zvýšit hlas. Mužstvo vypadávalo ze hry. Potom se zvedlo a kontrolovalo zápas,“ rekapituloval kouč Arpád Györi.

Písečtí Králové v duelu s Příbramí dvakrát vedli a po čtyřiceti minutách živili reálnou naději na zisk dalších bodů tolik potřebných k záchraně v soutěži. Totálně se jim však nevydařila závěrečná perioda. Hosté nejdřív potrestali vyloučení juniora Davida Kouby a mezi 51. a 57. minutou přidali tři smrtící zásahy, na které domácí tým nenašel odpověď. „Za stavu 2:2 jsme jeli dvakrát bez úspěchu sami na bránu. To asi rozhodlo,“ ohlížel se trenérský asistent Václav Šrámek. „Konec zápasu byl z našeho pohledu tristní. Tlačili jsme se dopředu a zkušený soupeř využil naši naivitu. Byli jsme zbytečně nervózní a nezabraly nám některé opory. Nevíme proč,“ dodal zklamaně.  

2. liga, skupina Jih, 30. kolo:

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 8:1 (1:0, 3:1, 4:0)
Góly a nahrávky:
17. Seidl (Zayml, Šulek), 25. Endál (Zayml, Šulek), 32. Endál (Radoš, P. Zíb), 35. Zayml (D. Havelka, T. Pařízek), 44. Šulek (Seidl, A. Čížek), 49. P. Zíb (Prášek, Matiášek), 49. Endál (Hasman), 50. Šulek (Zayml, K. Černý) – 37. Holenda (Voříšek, Mlynář).
Rozhodčí: Šmika – Horažďovský, Štěpánek.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 42:25.
Diváků: 957.
Nejlepší hráči: Lukáš Endál – Vojtěch Holenda.
HC Tábor: T. Dvořák – L. Kříž, Hubata, D. Havelka, K. Černý, T. Pařízek, Radoš, A. Čížek – Endál, Jan Bárta, Hasman, Šulek, Zayml, Seidl, Prášek, P. Zíb, Matiášek, od 35. navíc Chocholoušek a Duda. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech. 
Hrálo se 12. ledna 2022.

IHC Králové Písek – HC Příbram 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Góly a nahrávky:
8. L. Bednařík (Dosek), 39. J. Čížek (L. Bednařík, Hracholskij) – 19. J. Tlačil ml. (M. Rohlík, Bečvář), 42. Bečvář (M. Rohlík), 51. M. Rohlík (J. Tlačil ml., Malý), 56. Bečvář (J. Tlačil ml., M. Rohlík), 57. Gengel (Panna, Furch).
Rozhodčí: Jílek – V. Kubíček, Tuháček.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:2.
Diváků: 250.
Nejlepší hráči: Lukáš Bednařík – Jan Bečvář.
IHC Písek: M. Kříž – F. Novák, D. Dudáček, Hail, Dosek, Marcel Dvořák, J. Turek, Tampier – L. Volf, V. Šuhaj, Sýbek, Hracholskij, J. Čížek, L. Bednařík, V. Brož, Januška, J. Volf, D. Kouba. Trenéři Milan Filipi, Václav Šrámek a Pavel Hejl.
Hrálo se 12. ledna 2022.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie