Táborští dostali od pražské Slavie na svém ledě školení z rychlosti. Písek drtil, potom odpočíval

08.09.2020


Za prvních osm dní měsíce září stihly jihočeské týmy v přípravě na 2. ligu sehrát po jediném utkání. Písečtí Králové přivítali jihomoravského druholigistu z Hodonína a tamní Drtiče rozdrtili 6:3. Od 7. září však mužstvo od Otavy nuceně odpočívalo v karanténě kvůli výskytu covidu-19 u minimálně jednoho z hráčů. Ze stejného důvodu nepřijelo do Tábora 4. září Znojmo. Fanoušci u Jordánu se dočkali o čtyři dny později, kdy se jim ukázala prvoligová Slavia.


PÍSEK / TÁBOR – V píseckém dresu se uvedl dvěma góly a slibným výkonem dvaadvacetiletý forvard Martin Kosnar. Potvrdil dobré reference, které písečtí trenéři na něho dostali od kolegy Miroslava Fryčera ze Znojma, kde klatovský odchovanec působil předtím. „Výsledek proti Hodonínu byl pro naše kluky odměnou za píli v přípravě. Nastoupili jsme již v sestavě, která vykrystalizovala pro soutěžní ročník,“ uvedl hlavní kouč Luboš Rob st. V následujících dnech přivedl management ještě zkušeného obránce Marcela Dvořáka z Tábora, jenž se vrátil do Písku po sedmi létech. Hrával také za Milevsko. „Ještě pracujeme na získání jednoho útočníka,“ prozradil Luboš Rob st.

Táborské publikum zůstalo ochuzené o zážitek ze hry znojemských Orlů, kteří jako plně profesionální tým do loňska působící v nadnárodní EBEL dostali punc hlavního adepta na postup do 1. ligy. Na český jih je nepustil koronavirus. Naštěstí přijela prvoligová Slavia s matadory Petrem Vampolou (hrával za Motor), Markem Tomicou či píseckým odchovancem Filipem Vlčkem (také byl v Motoru) a nabídla kvalitní hokejovou podívanou. „Chtěli jsme silného soupeře. Z výsledku neděláme vědu. Kluci to odmakali a zápas nám ukázal, jak je hokej rychlý a jak řešit situace v rychlosti. Máme na videu spoustu materiálu,“ ocenil lodivod Arpád Györi. Na generálku se „kohouti“ chystají do Pelhřimova (11. 9.).

Příprava na 2. ligu:

IHC Králové Písek – SHK Drtiči Hodonín 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Góly a nahrávky:
6. L. Bednařík, 29. Matějček, 30. Kosnar, 38. Kosnar (Sýbek, A. Novák), 52. Matějček (D. Matějka), 53. T. Rod II – 4. Balán (Vosátko), 13. Balán, 59. Romančík (Hložánek).
Rozhodčí: Poskočil – Mitáš, Šperl.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 3:1.
Diváků: 270.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, J. Turek, D. Bílek, D. Dudáček, M. Šafář, Suda – T. Rod I, Sýbek, Kosnar, D. Matějka, Matějček, L. Bednařík, T. Rod II, M. Přibyl, J. Volf, A. Novák. Trenéři Luboš Rob st. a Václav Šrámek.
Hrálo se 2. září 2020.

HC Tábor – HC Slavia Praha 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
Góly a nahrávky:
33. Radoš (Vl. Škoda, T. Pařízek), 46. Tejko (Šedivý) – 1. Šmerha (Vampola, Buchta), 22. Šmerha (Krejčí, Šteiner), 27. Šteiner (Kuťák, Ondráček), 31. F. Vlček (Hejda), 48. Steinocher (Ondráček), 59. Ondráček (F. Vlček, Petrov).
Rozhodčí: L. Květoň – Lang, Kubíček.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 20:39.
Diváků: 650.
HC Tábor: K. Kolář – V. Doktor, K. Černý, Radoš, T. Pařízek, M. Havran, Beran, D. Havelka – Prášek, Vl. Škoda, Matiášek, Šulek, J. Matušík, A. Přibyl, R. Heřman, Šedivý, Tejko, J. Březina, Jan Bárta. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 8. září 2020.    

(lho)Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie