Táborský lídr padl na ledě Kobry v prodloužení. Pražané rozhodli šestnáct vteřin před klaksonem

10.01.2022


Po utkání Stadion Cheb – Králové Písek 1:8, které se hrálo 2. ledna, byl na programu teprve druhý zápas 29. kola druholigové skupiny Jih. Pražská Kobra z pozice třetího týmu tabulky vyzvala dosud suverénního lídra HC Tábor a jejich souboj nabídl kvalitní hokejovou podívanou, které nechyběla dramatická zápletka se šťastným rozuzlením ve prospěch domácích. Celek z hlavního města se bodově dotáhl na druhou Příbram, ale Táboru zůstal náskok jedenácti bodů.


PRAHA – Pro vložený pondělní zápas měli Jihočeši k dispozici pouze tři kompletní pětice. Připravení byli ještě dvacetiletí mladíci Libor Švec a Pavel Chocholoušek, kteří vzhledem k napnutém vývoji nezasáhli do hry. Hosté třikrát smazali náskok Pražanů, jejichž oporou byl brankář Martin Michajlov pendlující z prvoligové Slavie. Minimum času zbývalo Táboru do třetice, neboť Kobra upravila na 3:2 pouhých 124 vteřin před koncem třetí periody. Za jednadvacet vteřin však při power play srovnal bekhendem Lukáš Endál. V nastaveném čase domácí potrestali vyloučení Dominika Havelky. „Byli jsme aktivnější, kluci odevzdali maximum. Škoda smolného závěru,“ ohlížel se kouč Arpád Györi.  

2. liga, skupina Jih, 29. kolo:

HC Kobra Praha – HC Tábor 4:3 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 – 1:0)
Góly a nahrávky:
5. Tondr (T. Šťastný, Ženíšek), 42. D. Novák (Svach, Havrda), 58. Petrov (Heldák), 64. T. Šťastný (Tondr, Šteiner) – 9. K. Černý (Šulek), 53. P. Zíb (T. Pařízek, Hasman), 59. Endál (K. Černý, Šulek).
Rozhodčí: Zavřel – Kettner, E. Hlinka.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 2:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 29:43.  
Diváků: 137.
HC Tábor: K. Kolář – L. Kříž, Hubata, D. Havelka, K. Černý, T. Pařízek, Radoš – Endál, Jan Bárta, Hasman, Šulek, Zayml, Seidl, Prášek, P. Zíb, Matiášek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 10. ledna 2022.  

(lho)

Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie