Tábor završil přípravu osmým vítězstvím z devíti utkání. V domácí generálce vyprovodil Klatovy

06.09.2019

Série letních přípravných zápasů před startem druholigové skupiny Střed se táborskému týmu vydařila náramně. Po sedmi vítězstvích v řadě utrpěl první a jedinou porážku v Příbrami, nakonec v generálce na vlastním ledě hladce vyprovodil Klatovy, byť tento výsledek trochu zkreslovala skutečnost, že hosté kvůli velké marodce přijeli nekompletní. Ani Jihočeši nemohli nasadit všechny borce. Chyběla především brankářská dvojice David Novák – Michal Novák.


TÁBOR – Před domácí klec se podruhé postavil slávista Dominik Šorf (premiéru si odbyl v Klatovech, kde udržel nulu) získaný na střídavý start z prvoligového Edenu. „Varianta s Dominikem se nám velmi osvědčila,“ vyzdvihl kouč Arpád Györi, jenž nemohl nasadit Michala Nováka kvůli střevním potížím. Další gólman David Novák bude mimo hru delší dobu, zastavila ho mononukleóza. Do ostrého začátku sezony se nedá dohromady ani univerzál Jakub Pípal, na marodce zůstávají také obránce Václav Beran s útočníkem Janem Trummerem. Mužstvo Klatov přijelo k Jordánu značně oslabené, ale v brankovišti mělo Martina Hausera, loňskou oporu Písku.

O výsledku rozhodli táborští střelci již v úvodní periodě, přestože herní projev týmu byl poněkud kostrbatý. „Od druhé části se to zlepšilo, byli jsme aktivnější, ale potom kluci trochu polevili a jenom se dohrával zápas,“ uvedl hlavní trenér na konto druholigové generálky, do níž spolu s Miloslavem Čechem nasadil sedm obránců a čtyři útoky. Ve druhé třetině poslali do hry ještě osmého beka Petra Boušku (19). „Na čtyři pětky chceme hrát i premiéru o body ve Slaném proti čínskému výběru, abychom rozložili síly. S bilancí přípravných zápasů jsme spokojení. Doufáme, že po loňském neúspěchu získali kluci sebevědomí a přenesou ho do soutěže,“ dodal Arpád Györi.  

Příprava:

HC Tábor – HC Klatovy 5:1 (4:0, 1:1, 0:0)
Góly a nahrávky:
7. Dančišin (Radoš, R. Heřman), 13. Jiří Bárta (Skočovský), 18. M. Havran (K. Černý, Pejchal), 19. Matějka (Pejchal, R. Pechánek), 38. Hajič – 38. Hasman (D. Roubal).
Rozhodčí: Pešina – Kubíček, Kotounová.
Vyloučení: 3:3, navíc Slavík (Klatovy) 10 minut.
Využití: 0:0.
Diváků: 500.
HC Tábor: Šorf – Havelka, K. Černý, M. Havran, Hajič, Skočovský, Radoš, Marcel Dvořák, od 21. navíc Bouška – R. Heřman, Zayml, Dančišin, Seidl, Jan Bárta, Prášek, J. Březina, Š. Kadilák ml., Jiří Bárta, Matějka, R. Pechánek, Pejchal. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 6. září 2019.

Předchozí utkání:

HC Příbram – HC Tábor 5:4 (1:1, 0:1, 4:2)
Góly a nahrávky:
8. Gengel (Adam, Mašek), 44. Brzák (Svoboda), 47. Beneš (Gengel, J. Rittig), 50. Svoboda, 56. Josefus (Kolouch) – 11. Matějka (Prášek, M. Havran), 26. Š. Kadilák ml. (Seidl, J. Březina), 51. Havelka (Š. Kadilák ml.), 60. R. Heřman (J. Březina, Havelka).
Rozhodčí: Hruška – Kálal, Jelínek.
Vyloučení: 7:4, navíc Radoš (Tábor) 10 minut.
Využití: 2:0.
Diváků: 210.
HC Tábor: Mich. Novák – Havelka, K. Černý, M. Havran, Hajič, Skočovský, Radoš, Marcel Dvořák – Seidl, Jan Bárta, R. Heřman, J. Březina, Š. Kadilák ml., Prášek, Matějka, R. Pechánek, Jiří Bárta, Bouška, Košař, Pejchal. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 3. září 2019.

(lho)Krátké zprávy
03. 07. 2020 Druholigový Písek přivedl po brankáři Martinu Hauserovi zpátky do mužstva také zkušeného beka a před časem píseckého kapitána Martina Parýzka, spolu s ním i produktivního forvarda Jana Sýbka. Oba jsou klubovými odchovanci a loni působili v Německu. Nové vedení píseckých Králů hodlá na této trojici vybudovat osu týmu. Záměrem je získat ještě zkušeného útočníka Petra Hučka, ten ale koketuje s možností působit v zahraničí.
02. 07. 2020 Tomáš Cibulka a Filip Petrásek z Motoru Č. Budějovice figurují v seznamu náhradníků reprezentačního týmu U17 pro přípravný kemp v Plzni a následné trojutkání se Švýcarskem v Zuchwilu. Akce se uskuteční v termínu 19. - 26. července. Manažerem výběru je českobudějovický Radek Ťoupal.
01. 07. 2020 Jednadvacetiletý gólman Jiří Patera, jenž v sezoně 2016-17 nosil dres Motoru České Budějovice (hrál za juniory, starší dorost a byl k dispozici A-týmu), aktuálně podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s klubem NHL Vegas Golden Knights. Předchozí dvě sezony prožil odchovanec pražské Slavie v juniorské WHL, kde nosil dres Brandon Wheat Kings.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web